Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Chrzestna - co chłopcu na chrzest?

17 gru 2012 - 13:30:59

Ja jak zostałam chrzestną dałam kuzynkę trochę pieniędzy a chrześniakowi kupiłam ogromnego pluszaka. Śpi z nim do tej pory a ma już prawie 6 lat.
Co zrobiła z pieniędzmi, jej sprawa.
Łyżeczkę co najwyżej taki maluch mógłby sobie wetknąć przez przypadek w oko.

Chrzestna - co chłopcu na chrzest?

17 gru 2012 - 13:33:40

ja jestem za tym by kupowac rzeczy albo praktyczne albo takie co zostana pamiatka na lata:) byłam na chrzcie we wrzesniu u kuzynki mojego ;) on byl chrzestnym ale to ja wszystko kupowalam bo on ccaly dzien pracował :) (oczywiscie sie z nim konsultowałam he:P ) wiec kupiłam sliczny obrazek z Maryja i Dzieciatkiem, w sklepie z deowcjonaliami. z tyłu zrobiłam grawer z wierszykiem , data, imieniem i od kogo ta pamiatka. Kupilam troche ciuszków takich co sie przydadzą , gryzaki, duzego pluszowego psa:) rodzice jak zobaczyli to to sie nadziekowac nie mogli;) obrazek zabralismy do koscioła gdzie Mała miała go w wózku a po mszy rodzice poszli do ksiedza i go poswiecili :) byli bardzo zadowoleni z prezentów, wszystko sie przydalo;)
zawsze mozna popytać rodziców czy cos im potrzeba dla malenstwa zeby nie kupowac trzeciej maty edukacyjnej albo piatego smoczka. Pieniedzy bym nie dawala bo pieniadze sie rozejda nawet nie wiadomo czy na dziecko. a pamiatka to pamiatka:) zawsze bedzie:)

Chrzestna - co chłopcu na chrzest?

17 gru 2012 - 13:34:53

Cytat
magness86
pieniądze i jakąś pamiątkę :) może medalik , bransoletkę , jakiś smoczek czy buciki z grawerem

Chrzestna - co chłopcu na chrzest?

17 gru 2012 - 13:35:02

Cytat
kiciek1985

Łyżeczkę co najwyżej taki maluch mógłby sobie wetknąć przez przypadek w oko.


No co Ty, przecież on jej nie może ruszać, to pamiątka, ma leżeć w szufladzie albo za szybką.
Cytat
ZakreconaKaska26
a pamiatka to pamiatka:) zawsze bedzie:)

Yhm. Nie mam ani jednej pamiątki, nawet po komunii. Zaginęły podczas kilku przeprowadzek. Poza tym nawet gdyby były, to niespecjalnie by mnie obchodziły.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-17 13:36 przez madziutex.

Chrzestna - co chłopcu na chrzest?

17 gru 2012 - 13:39:54

no to jak nie można ruszać to na prawde można sobie wsadzić ją w oko.
Ja też sobie wyobrażam, jak mój syn w wieku 18 lat, chłop 190 cm, płaczę nad znalezioną w szufladzie łyżeczką.
takie pamiątki to raczej dla dziewczyn.

Chrzestna - co chłopcu na chrzest?

17 gru 2012 - 13:40:20

Kilka miesięcy temu spotkał mnie ten sam zaszczyt i synek siostry dostał ode mnie wypasione krzesełko do karmienia :)

Chrzestna - co chłopcu na chrzest?

17 gru 2012 - 13:42:09

Było mnóstwo takich wątków, sama wypowiadałam się już kilka razy, ale powiem to kolejny raz. Po co kupować łańcuszki i tego typu rzeczy? Dwulatek ze złotym wisiorkiem będzie chodził? Takie rzeczy to na komunię bardziej, a nie teraz! Srebrna łyżeczka? KOCYK? Jak będzie miał 30 lat to na ścianie sobie go powiesi? Litości. Rozumiem, że chcesz, aby została jakaś pamiątka, okej, kup jakiś sentymentalny drobiazg, ale też coś PRAKTYCZNEGO. Na pewno rodzicom przyda się bardziej krzesełko do karmienia dziecka niż złote buciki z grawerem...

Chrzestna - co chłopcu na chrzest?

17 gru 2012 - 13:44:53

Cytat
madziutex
Cytat
IzKaAd
madziutex mnie zaatakowalas pierwsza pytaniem na co mojemu dziecku łyzeczka od chrzestnego?
Wiec Ci odpowiadam...
Ja doceniam małe rzeczy, nie wybrzydzam i nie krytykuję prezentów jakie otrzymuje moje dziecko. Tak więc nie życzę sobie żebyś Ty to robiła.
Dla Ciebie najważniejsza jest kasa, dla mnie nie.
Kazda z nas ma inny pogląd i inaczej chce wychować swoje dziecko, więc już przestańmy na siłę wbijać sobie swoje racje...

Przyjemnego dnia!


Nadal nie odpowiedziałaś na co temu dziecku taka łyżeczka :) piszesz tylko o sobie, co Ty doceniasz i jakie to TWOIM zdaniem super. Ale to chyba nie Twój prezent i nie Twoja pamiątka? :) Położy sobie w przyszłości w gablotce na półce? :) Czy pokaże kumplom jaką ma słodką łyżeczkę? :) Nie, dla mnie nie jest najważniejsza kasa, ba, moje dziecko dostało bardzo skromne prezenty (i nie dostało żadnych pieniędzy). Ale przynajmniej się z nich cieszył :)


Masz rację, każdy ma prawo mieć własne poglądy. Widocznie Ty jesteś sentymentalna, a ja bardziej praktyczna :) I ok. Pozdrawiam.



Ty autorko znasz lepiej rodziców i wiesz, jakie oni mają poglądy :) A jeśli nie, to z nimi pogadaj.

Zgadzam się co do tej łyżeczki... Kasa się przyda rodzicom, a jak nie chcecie dawać jej rodzicom, to dajcie coś co się przyda... Nie każdego rdozica stać na wózek, fotelik, tak jak co niektórych tutaj sie oburzajacych, których stać na wszystko

Chrzestna - co chłopcu na chrzest?

17 gru 2012 - 13:52:02

Ja moją chrześnicę ubierałam do chrztu. Kupiłam dwie sukieneczki (jedna do kościoła a druga na zmianę po powrocie), buciki, dwie pary rajstopek, płaszczyk, dwie opaski na głowę (takie materiałowe), jakieś bluzeczki. Przy wyborze sugerowałam się tym aby ubranka nadawały się do kościoła, ale także aby można było wykorzystać je w przyszłości:) Wyglądała przecudnie, jak z jakiegoś katalogu:) Wydałam na to sporo pieniędzy dlatego nie pamiętam czy dawałam jeszcze coś do koperty. Dodam, że miałam wtedy 18 lat, uczyłam się także wiadomo fundusze też ograniczone.

A! I jeszcze szatkę, miśka i pamiątkę chrztu.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-17 13:57 przez Peggy__Brown.

zweryfikowana
Posty: 728
Ostrzeżenia: 3/5

Chrzestna - co chłopcu na chrzest?

17 gru 2012 - 13:57:01

ja bym rodziców zapytała co się dziecku przyda:)

Chrzestna - co chłopcu na chrzest?

18 gru 2012 - 14:26:08

Zapytaj rodziców co dziecku się przyda. Albo jak nie chcesz dawać kasy, to daj bon do Smyka czy innego sklepu z rzeczami dla dzieci.
Taka książeczka gdzie wklejasz zdjęcia, piszesz pierwsze słowo itp. też jest fajnym pomysłem.

Cytat
IzKaAd
Nie przekręcaj kota ogonem, dobrze wiesz co mialam na mysli-
że nie kasa jest najważniejsza!
A kupując dziecku zabawki albo dając pieniądze na zabawki pokazujesz, że kasa jest najważniejsza. A kupując łyżeczkę z grawerem nie pokazujesz, że kasa jest najważniejsza. No, logiczne.

Cytat
IzKaAd
Tak czy owak ja nadal uwazam, że chcrzciny to nie jest święto do dawania przez chrzestnych zabawek, kasy itp.
A od czego są chrzciny? Od dawania pamiątek w postaci medalików i łyżeczek? Bo ja sądziłam, że od tego, by dziecko weszło do wspólnoty chrześcijańskiej.

Chrzestna - co chłopcu na chrzest?

18 gru 2012 - 23:53:25

No więc porozmawiałam z siostrą i doszłam do wniosku, że przyda im się właśnie krzesełko do karmienia :) znalazłam bardzo fajne, jutro mają je do mnie wysłać :) Siostra była zachwycona pomysłem!

Chrzestna - co chłopcu na chrzest?

22 gru 2012 - 13:21:10

madziutex

Nie rozumiem po co te wszystkie złośliwości.
Każdy SWOJE dziecko wychowuje po swojemu.
Mój Mateusz na chrzciny dostał masę zabawek, dostał np rowerek, huśtawkę- rzeczy które wgl go nie interesowały.
Wystarczy 'uświadamiać', że coś co jest 'pamiątką' ma jakąś wartość, ma się do niej jakiś sentyment i tyle.
Ja do tej pory trzymam 'swoje pamiątki z dzieciństwa', nawet szatkę ze swojego chrztu i uwierz, że dla mnie to jest mega pamiątka.

Chrzestna - co chłopcu na chrzest?

22 gru 2012 - 13:23:47

Cytat
mmm_margareth
pieniądze bo wiadomo że dziecko ma ogromne potrzeby i do tego jakiś drobiazg na pamiątkę

Chrzestna - co chłopcu na chrzest?

22 gru 2012 - 13:23:56

Ja też teraz będe chrzestną ale ja dam kasę albo zapytam rodziców czego potrzebują, nie będę się wygłupiać z łańcuszkami i pamiątkami bo jak już wyżej zosatło wspomniane za kilka lat nikt tego pamiętał nie będzie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

sylwester dla dzieci