Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Chrzestna - co chłopcu na chrzest?

16 gru 2012 - 22:52:48

Zostałam poproszona o bycie chrzestną synka siostry ciotecznej i niestety nie mam pojęcia co się teraz daje na chrzest :( oczywiście jako chrzestna... Krzyżmo wiadomo ale to standard, chodzi o jakiś prezent dla maluszka. Czy to mają być pieniądze, czy łańcuszek? Nie mam pojęcia co się teraz daje. Pomóżcie...

Chrzestna - co chłopcu na chrzest?

16 gru 2012 - 22:55:39

Lancuszek? No coś Ty ;) albo Kasa, albo cos przydatnego rodzicom: np. wózek. Albo się zgadaj z chrzestnym i uagadajcie zeby nie był prezent zdublowany

Chrzestna - co chłopcu na chrzest?

16 gru 2012 - 22:56:10

Ja swojemu chrześniakowi dałam w prezencie srebrny łańcuszek z medalikiem, dostał ode mnie krzesełko do karmienia, bo taką akurat dostałam wskazówkę od mamy chrześniaka. A do tego- na dzień po chrzcinach; album ze zdjęciami tylko z tej uroczystości :) Chodziłam, biegałam- pstrykałam zdjęcia :)

Chrzestna - co chłopcu na chrzest?

16 gru 2012 - 22:59:43

sa sklepy specjalne z ubraniami do chrztu i na komunie ,mozesz kupic mnostwo drobiazgow ,napewno ci sprzedawca podpowie ,ja kupilam jakby tube ze srebra na podstawie,ktora sie otwierala i do srodka rodzice wlozyli akt chrztu ,tuba byla slicznie grawerowana i poprosilam to jeszcze wydrukowal producent imie i date urodzenia ,rodzice dzieciaka byli zachwyceni ,sa pudeleczka na wlosy i na 1 zabek wszystko w srebrze
acha dalam łacznie za tube z wygrawerowaniem 180 zl ,ale mozesz kupic mniejsza,wybor jest spory roznych pierdułek



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-16 23:01 przez alicja1112.

Chrzestna - co chłopcu na chrzest?

16 gru 2012 - 23:01:29

Bransoletkę złotą z grawerem (imie lub/i data ur), ostatnio też widziałam że dają kasę i do tego złoty/ srebrny smoczek (są też one w formie szkatułki na pierwszy ząbek dziecka:)), grzechotkę na pamiątkę i chyba też z jakimś grawerem.

Chrzestna - co chłopcu na chrzest?

16 gru 2012 - 23:02:00

Ja chrześnicy dałam pieniądze na chrzest + pamiątka chrztu wygrawerowana na tkich malutkich, pozłacanych bucikach - mozna je kupic na allegro, sa super ;)

Chrzestna - co chłopcu na chrzest?

16 gru 2012 - 23:05:18

pieniądze bo wiadomo że dziecko ma ogromne potrzeby i do tego jakiś drobiazg na pamiątkę

Chrzestna - co chłopcu na chrzest?

16 gru 2012 - 23:05:47

Ja nie lubię takich pierdółek jak te wypisane powyżej. Są dla mnie kompletnie zbędne. Po jakimś czasie i tak zostaną pewnie wciśnięte do szafy.


Najlepsze są praktyczne rzeczy, przydatne + jakiś złoty/srebrny drobiazg na pamiątkę i oczywiście pieniążki.

Chrzestna - co chłopcu na chrzest?

16 gru 2012 - 23:44:22

Po co kupujecie dzieciom bransoletki, tuby i łańcuszki z medalikami? Niech mi ktoś logicznie to wyjaśni.


Pamiątki? Sądzicie, że te dzieci za kilkanaście lat będą to jeszcze miały i będzie je to rajcować?



Autorko, zapytaj, czego dziecko potrzebuje.

Chrzestna - co chłopcu na chrzest?

16 gru 2012 - 23:48:48

Jakiś wózek czy coś takiego.

Chrzestna - co chłopcu na chrzest?

16 gru 2012 - 23:50:51

Witajcie,ja zamówiłam kocyk z wytkaną data urodzin, wga dziecka oraz imie, moim zdaniem fajna sprawa taki kocyk rodzicom bardzo się podobał a dziecko kiedyś będzie miało pamiątkę. Szkoda że nie ma juz tego sklepiku w którym go zamawiałam ( on był na specjalne zamówienie)Pozdrawiam Kaśka

Chrzestna - co chłopcu na chrzest?

16 gru 2012 - 23:58:38

Cytat
kukusn
Witajcie,ja zamówiłam kocyk z wytkaną data urodzin, wga dziecka oraz imie, moim zdaniem fajna sprawa taki kocyk rodzicom bardzo się podobał a dziecko kiedyś będzie miało pamiątkę. Szkoda że nie ma juz tego sklepiku w którym go zamawiałam ( on był na specjalne zamówienie)Pozdrawiam Kaśka

Pewnie będzie miało pamiątkę. Pewnie będzie miało 23 lata i będzie spało z kocykiem czule na niego patrząc i myśląc "kiedyś byłem ochrzczony, jakie to słodkie". A jak będzie miało 65 lat, to będzie nim się okrywało i rozwiązywało krzyżówki. I pewnie to będzie pamiątka na całe życie.



Swoją drogą - 'kocyk na całe życie', to trochę już nie na miejscu w świetle zdarzeń z ostatniego roku.




Autorko, coś praktycznego.

Chrzestna - co chłopcu na chrzest?

16 gru 2012 - 23:59:06

Mój syn miał chrzest w październiku i dostał od chrzestnej (kuzynki męża) śliczny srebrny obrazek z Aniołem Stróżem, a na odwrocie wygrawerowana dedykacja z jego imionami i datą chrztu.
Od chrzestnego (mojego brata) dostał piękną srebrną łyżeczkę z wygrawerowanym jego imieniem, datą i godziną urodzenia.
Oba podarunki są wyjątkowe i będą pamiątką na całe życie...
Dodam, że matka chrzestna miała szatkę dla małego z jego imionami i datą chrztu, a ojciec chrzestny świecę również z imionami i datą...
Te imiona na tych podstawowych rzeczach też robią wrażenie :)
Ja uważam, że prezent nie musi być strasznie kosztowny i jestem zwolenniczką tego, iż na sakramenty swięte rodzice chrzestni powinni dawać coś co zostanie pamiątką na całe życie...
Dasz kasę i co to dziecko będzie z tego miało?
Rodziców stać na pampersy skoro zdecydowali się na dziecko...
Ja sama mam małe dziecko i wiem jak to wygląda w realiach.
Mój syn mozna powiedzieć, że miał 80 gości na swoim chrzcie i od wszystkich dostał pieniądze... Nic mu za nie nie kupilam, bo on wszystko ma...
A chrzestni i dziadkowie dali pamiątki i to zostanie już na całe jego zycie! :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-17 00:09 przez IzKaAd.

Chrzestna - co chłopcu na chrzest?

17 gru 2012 - 00:08:23

Cytat
IzKaAd
dostał od chrzestnej (kuzynki męża) śliczny srebrny obrazek z Aniołem Stróżem, a na odwrocie wygrawerowana dedykacja z jego imionami i datą chrztu.
Od chrzestnego (mojego brata) dostał piękną srebrną łyżeczkę z wygrawerowanym jego imieniem, datą i godziną urodzenia.


No i po co mu to?

Chrzestna - co chłopcu na chrzest?

17 gru 2012 - 00:10:10

Jak to po co?
A po co mu pieniądze???
Pieniądze to jest rzecz nabyta, a pamiątki są ważne...
I ja się cieszę, że jego rodzice chrzestni okazali się tacy tradycyjni :)
A ja decydując się na dziecko brałam pod uwagę wydatki z nim związane i nie liczyłam na to, że jego chrzestni będą mnie dofinansowywać :)
Ty droga madziutex jak bedziesz miała swoje dzieci,
to od razu informuj rodzinę,
że nie chcesz żadnych prezentow od serca, bo takimi gardzisz,
tylko niech sypią mamonę :)
Bo po to się chrzci dzieci :) żeby wzbogacic konto :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-17 00:16 przez IzKaAd.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

brak pomysłów