Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

gorący temat

Nietypowa uroda

dzisiaj o 15:10

Meble

dzisiaj o 13:22

Klimatyzacja w bloku

dzisiaj o 11:13

Jakie ogrzewanie domu

dzisiaj o 10:28

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

unieważnienie ślubu kościelnego

31 paź 2012 - 14:56:51

kochane, czy jest wsród was ktos kto to przeszedł? interesuje mnie ile czasu trwało doprowadzenie tego do finału, z jakim skutkiem? jakie koszty?
jestem drugą zoną mojego męza i zalezy mi na skubie koscielnym. Moj mąz planuje starac sie o uniewaznienie, juz sie kontaktował z prawnikiem o dprawa kanonicznego.
Chcialabym wiedziec jak sie to odbywa,podobno powołuje sie swiadków, sa przesłuchania etc... bede wdzieczna za kazda informacje

unieważnienie ślubu kościelnego

31 paź 2012 - 15:01:27

ślubu nie można unieważnić, ot tak. Kobieta z którą ślub chce unieważnić musi wpasowywać się w kryteria (zatajona bezpłodność, ukryta choroba psychiczna itd.). Bez tego się nie obejdzie. Co do czasu trwania procesu- znam taki przypadek i wszystko trwało prawie dwa lata.

unieważnienie ślubu kościelnego

31 paź 2012 - 15:05:18

Z tego co wiem to bardzo długo to wszystko trwa. Procedury i jakieś "śledztwa". Chyba, że są ku temu sprzyjające okoliczności.
Rozumiem, że Twój facet jak znudzi się Tobą to ten ślub też unieważni?

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

unieważnienie ślubu kościelnego

31 paź 2012 - 15:05:43

ślub kościelny bardzo ciężko jest unieważnić. Jest to możliwe jedynie w paru przypadkach kategorycznej winy jednego z małżonków, jak oszukanie kogoś przed ślubem, bezpłodność jednego małżonka, lub jego odmienna orientacja seksualna. Zdrada, czy po prostu zwykły rozpad małżeństwa w kościele powodem do unieważnienia małżeństwa nie są.

unieważnienie ślubu kościelnego

31 paź 2012 - 15:05:53

Cytat
lasdeszczowy
ślubu nie można unieważnić, ot tak. Kobieta z którą ślub chce unieważnić musi wpasowywać się w kryteria (zatajona bezpłodność, ukryta choroba psychiczna itd.). Bez tego się nie obejdzie. Co do czasu trwania procesu- znam taki przypadek i wszystko trwało prawie dwa lata.

oczywiscie ze można unieważnić, co do przesłanek i pwoodów to jestem juz zorientowana i w przypadku mojego męża istnieje jak najbardziej kilka powodow dla których można to uczynić, interesują mnie jedynie wnioski ludzi którzy przez to juz przeszli, kazda sugestia bedzie cenna.
Cytat
kiciek1985
Z tego co wiem to bardzo długo to wszystko trwa. Procedury i jakieś "śledztwa". Chyba, że są ku temu sprzyjające okoliczności.
Rozumiem, że Twój facet jak znudzi się Tobą to ten ślub też unieważni?

kochana dziekuje za troskę, bo mniemam ze tym podyktowane jest twoje pytanie, jednak zalezy mi na rzeczowych odpowiedziach osob które to przeszły, natomiast nic niewnoszace ,głupkowate komentarze są zbędne



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-31 15:11 przez nadusia2010.

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

unieważnienie ślubu kościelnego

31 paź 2012 - 15:11:21

Cytat
nadusia2010


oczywiscie ze można unieważnić, co do przesłanek i pwoodów to jestem juz zorientowana i w przypadku mojego męża istnieje jak najbardziej kilka powodow dla których można to uczynić, interesują mnie jedynie wnioski ludzi którzy przez to juz przeszli, kazda sugestia bedzie cenna.

jeżeli jesteś pewna że w jego wypadku jest powód to najpierw powinien om złożyć skargę powodową do sądu kościelnego. Czyli argumenty które są przyczyną rozpadu małżeństwa i historię tego małżeństwa. Jeżeli sąd kościelny rozpatrzy to pozytywnie to dalej już go pokierują. Ale taki proces trwa ok. 2 lat bo muszą oni dokładnie przestudiować i sprawdzić historię małżeństwa.

unieważnienie ślubu kościelnego

31 paź 2012 - 15:13:34

pozew sformuuje prawnik specjalizujacy sie w prawie kanonicznym, z tego co rozmawialam róznie bywa z czasem, małzenstwo mojego meza trwało mniej niz pół roku wiec duzo nie bedzie do studiowania:)

unieważnienie ślubu kościelnego

31 paź 2012 - 15:14:23

W mojej wypowiedzi nie widzę nic głupkowatego. Po prostu uważam, że trzeba myśleć przed wykonaniem jakiejś czynności np. przed wzięciem ślubu a nie później robić szopki i unieważniać takie rzeczy. Chyba, że ktoś trzymał mu nóż na gardle.

Powodzenia.

unieważnienie ślubu kościelnego

31 paź 2012 - 15:14:51

Zalezy w jakim przypadku.

koleżanka dostała unieważnienie po 3 miesiącach od złożenia wniosku bez zadnych pieniedzy itp.
a znajomy zapłacił i też szybko dostal...

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

unieważnienie ślubu kościelnego

31 paź 2012 - 15:15:24

Cytat
nadusia2010
pozew sformuuje prawnik specjalizujacy sie w prawie kanonicznym, z tego co rozmawialam róznie bywa z czasem, małzenstwo mojego meza trwało mniej niz pół roku wiec duzo nie bedzie do studiowania:)

co do czasu to nie wiem dokładnie jak moja koleżanka starała się u unieważnienie to powiedzieli jej że ok. 2lat, trwało to 3lata,ale i tak nie dostała unieważnienia.

unieważnienie ślubu kościelnego

31 paź 2012 - 15:16:59

moja znajoma dostała unieważnienie ślubu, jej mąż wyjechał po slubie do pracy za granicę, wrócil na święta a za 2 dni w dzwiach stanela jego kochanka hehe

szybko się uporała z tym wszystkim

unieważnienie ślubu kościelnego

31 paź 2012 - 15:17:01

Moja kuzynka miała unieważniony ślub kościelny, trwało to tylko pół roku, bo spawa była bardzo prosta i oczywista.

unieważnienie ślubu kościelnego

31 paź 2012 - 15:17:59

Moj kolega stara sie o uniewaznienie i trwa to juz jakis czas.


Cytat
kiciek1985
Po prostu uważam, że trzeba myśleć przed wykonaniem jakiejś czynności np. przed wzięciem ślubu a nie później robić szopki i unieważniać takie rzeczy.


Nigdy nie wiesz jak Ciebie zycie poprowadzi.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-31 15:20 przez XxAtmospherexX.

unieważnienie ślubu kościelnego

31 paź 2012 - 15:18:40

Cytat
kiciek1985
W mojej wypowiedzi nie widzę nic głupkowatego. Po prostu uważam, że trzeba myśleć przed wykonaniem jakiejś czynności np. przed wzięciem ślubu a nie później robić szopki i unieważniać takie rzeczy. Chyba, że ktoś trzymał mu nóż na gardle.

tu sie z toba zgodzę,niestety zycie bywa różne i trzeba ponosić konsekwencje własnych decyzji. Chyba nikt nie zakłada stajac przy ołtarzu ze bedzie rozwód, reali bywaja niestety okrutne:/
ecri16, powiesz cos wiecej? wiesz jaki powód przewazył na tak szybką decyzje sądu?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-31 15:21 przez nadusia2010.

unieważnienie ślubu kościelnego

31 paź 2012 - 15:23:26

Cytat
nadusia2010
Cytat
kiciek1985
W mojej wypowiedzi nie widzę nic głupkowatego. Po prostu uważam, że trzeba myśleć przed wykonaniem jakiejś czynności np. przed wzięciem ślubu a nie później robić szopki i unieważniać takie rzeczy. Chyba, że ktoś trzymał mu nóż na gardle.

tu sie z toba zgodzę,niestety zycie bywa różne i trzeba ponosić konsekwencje własnych decyzji. Chyba nikt nie zakłada stajac przy ołtarzu ze bedzie rozwód, reali bywaja niestety okrutne:/

Ja to rozumiem ale ja po rozwodzie (pfu pfu) nie będę nic unieważniać, zresztą nie mielibyśmy podstaw ale skoro małżeństwo Twojego męża (dziwnie to brzmi) trwało tak krótko to znaczy, ze zaczęło się chyba psuć już przed ślubem.

Znajomi kolegi dostali unieważnienie. Wiem, że długo na nie czekali ale chłopak miał dowody, że jego żonka ma kochanków i sprowadza ich do domu pod jego nieobecność.
A i nie chciała mieć z nim dziecka. Wiem, że to też bardzo było istotne w tej sprawie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ślub w niedziele-brak koscioła