Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

transportery taśmowe

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Studia online

dzisiaj o 8:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

unieważnienie ślubu kościelnego

31 paź 2012 - 15:26:42

NIE unieważnienie, a STWIERDZENIE NIEWAŻNOŚCI małżeństwa, czyli w momencie zawierania tego aktu istniały konkretne powody, tj. zatajona choroba, ciąża, itd. stanowiąca podstawę rozwiązania tego formalnie zgodnie z prawem kanon.

unieważnienie ślubu kościelnego

31 paź 2012 - 15:29:29

Kiedyś takie unieważnienie ślubu kościelnego było bardzo trudno dostać wręcz było niemożliwe ale dzisiaj już jest to duzo prostrze i do zrobienia:)
powodzenia



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-31 15:30 przez j_na.

unieważnienie ślubu kościelnego

31 paź 2012 - 15:31:02

moja była bratowa uniewazniła ślub kościelny ,uwazam że to najgorsze co może zrobić taka osoba

unieważnienie ślubu kościelnego

31 paź 2012 - 15:40:13

byłam kiedyś świadkiem w takim procesie unieważniania ...
nic przyjemnego zwłaszcza jeśli przez wiele lat,jeszcze przed ślubem doskonale znało się obie strony

unieważnienie ślubu kościelnego

31 paź 2012 - 15:42:55

Bardzo ciekawy,a jednoczesnie "na czasie" temat został tu poruszony.Ja znam przypadek gdzie dziewczyna wyszła za psychopatę poprostu.Małzeństwo trwało rok,ale ona zwyczajnie wstydzi sie opowiadac prywatnych rzeczy przed obcymi ludzmi,by o taki rozwód wystapić.Ja tego nie popieram,bo czas leci,a ona mogłaby układac zycie na nowo.A dawno już przestali być małzenstwem.Tylko papierek pozostał.
Tyle ze z drugiej strony rozwód koscielny zaczyna być coraz łatwiejszy,a tak byc nie powinno.
A co do tematu watku-autorko zycze powodzenia skoro małzeństwo trwało tylko pół roku.Ale wiem,ze trzeba mieć świadków i odpowiedzieć na pytania bardzo prywatne.Trwa to mniej wiecej 2 lata tak jak piszą tu dziewczyny,z tego co wiem jest równiez kosztowny.

unieważnienie ślubu kościelnego

31 paź 2012 - 15:43:14

A czy ślubu kościelnego nie można czasem brac tylko raz? Coś takiego kiedyś słyszałam, ale moge sie mylić.

unieważnienie ślubu kościelnego

31 paź 2012 - 16:07:31

nie znam nikogo kto by przeszedł taka procedurę więc nie pomogę.

unieważnienie ślubu kościelnego

31 paź 2012 - 16:08:50

Cytat
lightmyfire
A czy ślubu kościelnego nie można czasem brac tylko raz? Coś takiego kiedyś słyszałam, ale moge sie mylić.

chyba, że go unieważnisz.

unieważnienie ślubu kościelnego

31 paź 2012 - 16:15:21

W przypadku zatajenia informacji kluczowej dla małżeństwa, tj. bezpłodności, orientacji seksualnej, choroby trwa to około dwóch lat.
Są powoływani świadkowie wówczas, gdy jest to niezbędne - jeśli wszystko jest jasne i klarowne (zazwyczaj w przypadku chorób ukrytych przez jednego z małżonków) wówczas takiej szopki nie robią :) jedynie konsultacje, dowody rzeczowe, itp.

Ale tak, jak napisałam wcześniej - procedura około dwóch lat.

unieważnienie ślubu kościelnego

31 paź 2012 - 16:59:31

dziekuje za wszystkie odpowiedzi. W moim przypadku to mnie zależy na tym uniewaznieniu, ze wzgledów religijnych. Ja mam czyste konto i mamy jedynie ślub cywilny. Bardzo zalezy mi na koscielnym, rozmawiałam z księdzem i po przedstawieniu sprawy powiedział ze sa jak najbardziej powody by Kosciół unieważnił sakrament. Prawnik z kolei po dzisiejszej rozmowie stwierdził ze najdłuższy proces trwał w jego karierze dwa lata. I ze raczej wszystkie koncza sie pomyślnie. Najgorsze to powoływanie świadków i grzebanie sie w starych brudach, ale takie niestety sa realia:(

unieważnienie ślubu kościelnego

01 lis 2012 - 23:34:58

a tak z ciekawości to możesz ujawnić który przypadek Twój facet będzie obstawiał? podejrzewam, że to nie będzie kazirodztwo, inne śluby czy sakramenty.. a przecież jak się bierze ślub to człowieka się powinno znać to co potem sobie można powymyślać aby dostać unieważnienie ?
mówisz, że to Tobie na tym zależy bo chcesz mieć ślub kościelny więc jakiego argumentu użyjesz? będziecie wciskać byłej żonie psychozę ?



Małżeństwo może zostać nieważnie zawarte z powodu jakieś przeszkody zrywającej kanony 1083 – 1094 Kodeksu Kanonicznego.
wiek młodociany (14 lat dla kobiety i 16 dla mężczyzny),
niezdolność płciowa (impotencja),
istniejący węzeł małżeński ( małżeństwo z inną osobą),
różność religii (ślub z osobą nieochrzczoną),
święcenia,
śluby lub profesja zakonna,
uprowadzenie,
przeszkoda występku (małżonkobójstwa),
pokrewieństwo (w linii prostej i do 4 stopnia linii bocznej),
powinowactwo (w linii prostej),
przyzwoitości publicznej,
pokrewieństwa prawnego (powstałego z adopcji).
Małżeństwo może zostać nieważnie zawarte na skutek braków dotyczących zgody małżeńskiej. Określone zostały przez prawodawcę w kanony 1095-1107.
brak minimum małżeńskiego poznania
pozbawienie używania rozumu,
poważny brak rozeznania oceniającego co do istotnych praw i obowiązków małżeńskich,
niezdolność do podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich z przyczyn natury psychicznej,
podstęp przy zawieraniu małżeństwa ( umyślne wprowadzenie w błąd),
symulacja,
wykluczenie któregoś z istotnych przymiotów lub elementów małżeństwa (jedność, nierozerwalność ,zrodzenie i wychowanie potomstwa),
zawieranie małżeństwa pod warunkiem,
przymus i bojaźń.
Przyczyną nieważności małżeństwa mogą być braki dotyczące formy kanonicznej, a więc sposobu zawierania małżeństwa. Dotyczy w szczególności kapłana asystującego przy zawieraniu małżeństwa (posiadanie przez niego odpowiedniego upoważnienia), oraz zobowiązanie do zawierania małżeństwa przez katolików według formy kanonicznej.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 23:37 przez p4tka.

unieważnienie ślubu kościelnego

03 lis 2012 - 11:42:51

hmmmm.....ja włas=śnie jestem w trakcie unieważnienia ślubu kościelnego.....napewno nie jest to nic miłego...
najbardziej irytujące w tym wszystkim jest to, że obcy ludzie decydują w Twojej sprawie i to od nich tylko i wyłącznie zależy Twój los....tak naprawdę..przynajmniej w moim przypadku jest to wszystko tak głupie i tak wkurzające.....każdy z nas zna najlepiej swoją historię i w głębi serca wie czy ważnie składał przysięgę przed ołtarzem.....a cała ta Kuria....oni tylko znają te prawa kanoniczne i na siłę chcą utrzymywać tą przysięgę....nerwów mi braknie już!!!!!!!!!!!!!!!

unieważnienie ślubu kościelnego

03 lis 2012 - 11:45:02

mama mojej koleżanki unieważniała ślub kościelny jakieś 15 lat

unieważnienie ślubu kościelnego

03 lis 2012 - 11:51:17

Cytat
lightmyfire
A czy ślubu kościelnego nie można czasem brac tylko raz? Coś takiego kiedyś słyszałam, ale moge sie mylić.

Tak, ale to w przypadku rozwodników, którzy biorą rozwód tylko w sądzie. Dlatego Autorce zależy, żeby jej mąż dostał unieważnienie ślubu kościelnego, bo wtedy mógłby z nią wziąć ślub kościelny :)

Ja niestety nie znam nikogo kto by unieważnił ślub kościelny, więc nie pomogę, ale życzę powodzenia!

unieważnienie ślubu kościelnego

03 lis 2012 - 11:56:02

Kuzynka stara się o unieważnienie ślubu kościelnego. Trwa to już 2,5 roku...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ślub w niedziele-brak koscioła