Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

Bio Oil opinie

1.06 o 21:06

Etiaxil opinie

21.07 o 15:16

Garnki Hoffner opinie

24.01 o 9:48

WAX Odżywka opinie

7.04 o 11:44

Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 5 6 7 8 9 10

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 17:22:15

Cytat
weztoodemnie
Ślub jest tylko jeden .
Ten dzień się więcej nie powtózy .

dlatego też warto pomyśleć kogo się zaprasza i zamiast kilkuset kuzynów, sąsiadów i dalszych znajomych, spędzić ten dzień w ściśle wyselekcjonowanym gronie najbliższych osób

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 17:22:55

Ja z moim partnerem planujemy wynajac sama sale a jedzenie bedzie nam robic znajoma kucharka troche zaoszczedzimy to napewno :-) wydaje mi sie ze to nie jest dobry pomysl poniewaz i tak i tak musisz zaplacic za sale jedzenie ciasta wodke i zaproszenia i takie tam inne rzeczy wiec moze doplacic troche wiecej i zrobic normalne wesele choc troche skromniejsze i bez poprawin ale skoro chcesz tylko obiad i kolacje to mysle ze wodzirej czy muzyk nie bedzie ci potrzebny skoro nie bedzie tancow i zabaw...

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 17:23:47

Cytat
marys23
Dla mnie organizowanie wesel to parodia :0... Goście przyjdą najedzą się, napiją i pójdą, a Ty zostaniesz z długami. Ja tam nie mam zamiaru kasy wydawać na jakieś wesela...szkoda kasy. Lepiej chatę kupić. A nie patrzeć na napite gęby rodzinki...Ale życzę powodzenia...:-)

ale o co chodzi z kupowaniem tego mieszkania, chaty zamiast robić wesele, bo nie rozumiem? nie wiem gdzie mieszkasz, ale np w krakowie kupno mieszkania (o chacie juz nie wspominajac) to wydatek rzedu 300-400 tys. nawet jezeli byloby to wesele za 30 tys. to i tak bylaby to rkopla w morzu na mieszkanie. wiec ja tego przelicznika mieszkanie-zamiast wesela nie rozumiem.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 17:30:04

no przelicznik jest prosty 30 tysięcy to ładny wkład własny, już mają mniejszą ratę przez 30 lat, większy metraż , łatwiej bank da im kredyt.
Za 30 tysi można w środku mega się urządzić na lata:)
Więc nie taka kropla w morzu, ziarnko do ziarnka.....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-18 17:31 przez Rena-chan.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 17:30:44

Brać kredyt na wesele? Zwykle bywa, że wesele jest imprezą rodziców. Raczej można sobie przez 20 parę lat ładnie odłożyć. Chyba, że ktoś nie ma z przyczyn braku zatrudnienia.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 17:47:49

hm... ja bym zrobiła tak:
albo jednak zmniejszyć liczbę gości i zrobić obiad (rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, chrzestni, świadkowie), taki elegancki a resztę gości zaprosić do kościoła albo zaprosić te 70 osób na mini wesele.
Bo 70 osób to naprawdę dużo, jak na obiad:/

To też zależy o czym Ty marzysz, czy ten obiad to trochę z żalem, czy po prostu nie chcecie takiej imprezy z zasady.
Też warto zapytać jakie są limity miejsc w danym lokalu i na ile się właściciele zgadzają.

Ewentualnie zaprosić kuzynów na obiad tylko z oficjalnymi parami, tzn nie z sympatiami ale z długoletnimi dziewczynami/chłopakami i narzeczonymi , bo z zonami/mężami to oczywiste i już będzie tych osób mniej.
piszesz, że mieszkasz na wsi... 170 zl to chyba sporo, może upewnijcie się czy nie ma nic tańszego.

warto zapytać na co przy okazji tego obiadu właściciel sali się zgadza i ile może trwać wasze obiadowe przyjęcie.
Czy możecie sobie krótko potańczyć, czy nie wchodzi to w grę itd.
Bo z obiadu też można zrobić fajną uroczystość:)


Ja miałam takie mini wesele, u mnie było 49 osób razem z nami. Ślub brałam 2 lata temu i zapłaciłam na obrzeżach Płocka za osobę 130zł w bardzo ładnej sali. Muzykę mieliśmy puszczaną ze sprzętu a imprezę poprowadził szwagier, który się zajmuje muzykowaniem tzn. puszczał piosenki, czasem coś powiedział, zrobił mini recital - ogólnie bardzo miło. Był chleb na wstępie, szampan, pierwszy taniec, tort, podziękowanie rodzicom. Nie robiliśmy zabaw ani oczepin, a welon i musznik wręczyliśmy parze, którą lubimy i poczyniała już plany małżeńskie.
Baliśmy się, że parkiet będzie pusty, ale okazało się, że wszyscy tańczyli do świtu. Wiele osób do dziś wspomina, że to jedno z dwóch najlepszych wesel w rodzinie (drugie było na 140 osób).

Nie obyło się bez rozmów na nasz temat, że wesele było małe i część rodziny nie została zaproszona, ale to już ich problem. Sami sobie wszystko finansowaliśmy i nie zapraszaliśmy osób, z którymi nie mamy ciągłego kontaktu.
Rodzice męża tez się trochę nalamentowali, ale nam się po prostu marzyło kameralne przyjątko.
Poza tym jak pisałam nie lubimy dużych imprez, źle się czujemy w tłumie i jako "gwóźdź programu".

Za to pojechaliśmy na Kretę i to były najpiękniejsze zaraz po przysiędze w kościele chwile, które wspominam ze ślubu:)

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 18:16:29

Cytat
bentkuff
Cytat
PaniGami

Wierzysz w to, że zaraz po obiedzie wszyscy wyjdą? Lepiej szykuj bigosy, sałatki i inne przekąski :)
Przy tylu osobach zawsze kilka osób zostanie, a przy nich i inne.

przeciez taki obiad weselny to nie lunch czy obiad na stołówce że tylko 30 min a potem sio do domu. Zazwyczaj na takich obiadach sieedzi się do ok. 21-22. Można tez i wcześniej skończyc.
Kochana, ale ten obiad ma trwać ok. 6 godzin, a goście weselni są z tej samej i okolicznych wsi. Mam rodzinkę na wsi, więc wiem jak się "rozstają" :))
Rena-chan, zrobiłabym podobnie. Pozostałych dalszych krewnych zaprosiłabym w przyszłości na parapetówkę.Imprezka nie musi być droga, można z grillem i muzyczką.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-18 18:21 przez PaniGami.

Obiad weselny zamiast ślubu

19 paź 2012 - 09:41:27

Cytat
Rena-chan
no przelicznik jest prosty 30 tysięcy to ładny wkład własny, już mają mniejszą ratę przez 30 lat, większy metraż , łatwiej bank da im kredyt.
Za 30 tysi można w środku mega się urządzić na lata:)
Więc nie taka kropla w morzu, ziarnko do ziarnka.....
Naprawdę nie wiem gdzie Ty mieszkasz, skoro za 30 tys chcesz urządzic sobie mieszkanie... Sama kuchnia bez sprzętu to 10 tys :) Co do metrazu to za takie pieniądze kupisz 4 metry kwadratowe, rzeczywiście, spoooro większy metraż :D

Co do wątku, róbcie tak jak uważacie, to Wasz dzień i to co dla jednych jest fajne dla Was może takie nie być. Chcecie obiad - róbcie obiad, to Wasz dzień.

zweryfikowana
Posty: 307
Ostrzeżenia: 1/5

Obiad weselny zamiast ślubu

19 paź 2012 - 09:44:27

Obiad na 70osób to jak wesele :). Moim zdaniem obiad to ok 20osob najblizsza rodzina. Rodzice rodzenstwo chestni... Sama zastanawialam sie nad takim czyms. Slub koscielny, obiad i koniec. Nie marze o weselu wole te piniadze przeznaczyc na podróz zycia :D

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

Obiad weselny zamiast ślubu

19 paź 2012 - 09:51:20

Cytat
dzwooneczek

Naprawdę nie wiem gdzie Ty mieszkasz, skoro za 30 tys chcesz urządzic sobie mieszkanie... Sama kuchnia bez sprzętu to 10 tys :) Co do metrazu to za takie pieniądze kupisz 4 metry kwadratowe, rzeczywiście, spoooro większy metraż :D

ale to nie chodzi o to że za 30tys. kupisz mieszkania, tylko że jesteś o te 30tys. do tego mieszkania bliżej,a to wbrew pozorom dużo.
Tu 30tys, tam 30tys. i się w końcu nazbiera. a jak się będzie wydawać na bzdury to się nigdy nie zaoszczędzi i będzie się mieszkało kątem u rodziców.


katrix
fajnie,że chcesz ,aby twoje wesele finansowali rodzice,niektórzy mają godność i chcą rozpocząć życie za własne. Rodzice co najwyżej mogą dać w kopertę więcej jeżeli mają ochotę.

Obiad weselny zamiast ślubu

04 lip 2018 - 12:47:57

Moje wesele jeszcze wprawdzie przede mną, ale niedawno byłam na właśnie takim skromnym przyjęciu w formie obiadu, organizowanym przez moją siostrę. Poszliśmy do restauracji Akademia, gdzie została zaproszona najbliższa rodzina i przyjaciele. Zjedliśmy pyszny obiad, do tego super tort i razem spędziliśmy rodzinne po południe. Sama chyba rozważę taką opcję w przyszłości, to dużo bardziej w moim stylu niż wesele na kilkaset osób ;)

Obiad weselny zamiast ślubu

06 lut 2019 - 20:34:58

Myślę, że to zależy od człowieka. Moja przyjaciółka np. w ogóle nie miała ślubu kościelnego. W dniu ślubu cywilnego zorganizowała przyjęcie dla najbliższych, owszem zarezerwowała salę <moderacja> ale tylko dla najbliższych. Warto poszukać, wiele hoteli ma sale przeznaczone na imprezy okolicznościowe i niekoniecznie są to sale na 150 osób :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-02-07 08:02 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 852
Ostrzeżenia: 9/5

Obiad weselny zamiast ślubu

11 kwi 2022 - 12:13:52

Ja miałam ślub w sierpniu. Po ceremonii obiad na 10 osób w restauracji, a wieczorem pub ze znajomymi i świadkami. I niczego nie żałuję.
Nie chciałam duzej imprezy na 150 osób. Zdecydowanie nie dla mnie ;)

https://hanzapalac.pl/177/b,12/blog/obiad_weselny_-_gdzie_i_w_jaki_sposob_zorganizowac

Od siebie polecam stronę. Jest tutaj kilka porad, jak zorganizować taki obiad weselny.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Szkolne Mikołajki