Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 5 6 7 8 9 10 -->

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 15:55:07

Cytat
SixtySeven
Cytat
weztoodemnie
Ślub jest tylko jeden , nie idź po taniości .
Ten dzień się więcej nie powtózy .

Każdy dzień się nigdy nie powtórzy :P Nie narzucaj komuś swoich przekonań ;)

bardzo dobrze powiedziane. Ja nie rozumeim tego zadęcia na ślub- że musi być wszystko naj, a to tylko powoduje mega stres..a po slubie- szara rzeczywistośc, potem rutyna- a nastepnie watki na szafie- już go nie kocham, mąż mnie zdradza. O ile przyjemniej by się tym parom żylo, gdyby poczekali z decyzją o ślubie np. do 30? Nie oszukamy matematyki- na 3 śluby, małżeństwa- w Polsce przypada 1 rozwód. Czyli na 100 szafiarek, które bior aślub- statystycznie 33 się rozwioda...

wg mnie na slubie/ weselu czy też obiedzie weselnym- najwazniejsza jest para młoda. A to czy bedą 3 ciepłe dania, 100 litrów wódy i osławiony rosołek i bigos- to już nalezy w gestii państwa młodych.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 15:58:25

Nenson, nie chcesz wesela to go nie rób, ale jak inne dziewczyny piszą, że by chciały mieć tradycyjne lub takie miały, to nie pieprz jakie to złe i bez gustu. Każdy ma inny gust, inne marzenia.

Ja też wesela nie zrobiłam, bo nie lubię być w centrum uwagi i wolę mniejsze grono ludzi i wolałam wyjechać w podróż itd., ale nie chrzanie na lewo i prawo, że jak ktoś robi inaczej to jest głupi, nie ma gustu i w ogóle to wszystko jest żenujące!!!!
Bo jedyna słuszna decyzja to nie mieć wesela - ile ludzi tyle zachowań i nic nam do tego!!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-18 15:59 przez Rena-chan.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 16:01:49

Cytat
Rena-chan
Nenson, nie chcesz wesela to go nie rób, ale jak inne dziewczyny piszą, że by chciały mieć tradycyjne lub takie miały, to nie pieprz jakie to złe i bez gustu. Każdy ma inny gust, inne marzenia.

Ja też wesela nie zrobiłam, bo nie lubię być w centrum uwagi i wolę mniejsze grono ludzi i wolałam wyjechać w podróż itd., ale nie chrzanie na lewo i prawo, że jak ktoś robi inaczej to jest głupi, nie ma gustu i w ogóle to wszystko jest żenujące!!!!
Bo jedyna słuszna decyzja to nie mieć wesela - ile ludzi tyle zachowań i nic nam do tego!!!
Proponuję następnym razem czytać wypowiedź po kilka razy, przeanalizować ją i nie dopowiadać czegoś, co wcale nie zostało napisane.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 16:06:00

Cytat
bentkuff
bardzo dobrze powiedziane. Ja nie rozumeim tego zadęcia na ślub- że musi być wszystko naj, a to tylko powoduje mega stres..a po slubie- szara rzeczywistośc, potem rutyna- a nastepnie watki na szafie- już go nie kocham, mąż mnie zdradza. O ile przyjemniej by się tym parom żylo, gdyby poczekali z decyzją o ślubie np. do 30? Nie oszukamy matematyki- na 3 śluby, małżeństwa- w Polsce przypada 1 rozwód. Czyli na 100 szafiarek, które bior aślub- statystycznie 33 się rozwioda...

Ona o obiadzie a Ty, że jest coraz więcej rozwodów w Polsce i że przydałoby się czekać do trzydziestki.. Co ma piernik do wiatraka?? Czy jak zrobią obiad to się nie rozwiodą, a jak wesele z "zadęciem" to już tak? Przecież to nie ma nic do rzeczy... Dla mnie osobiście wesele jest raz w życiu i chciałam, żeby było wyjątkowe i było. Nawet mój mąż mimo, że nie cierpi być w centrum uwagi wspomina nasze wesele jako świetne. Wiadomo, każdy lubi co innego, jedni wolą skromny obiad, a inni góralskie wesele trwające 3 dni, proste więc niech każdy robi takie jakie lubi i na jakie go stać.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 16:10:10

Cytat
Nenson

Są ważniejsze wydatki niż tandetne wesele.


Cytat
Nenson
Mówiąc o tandetnych weselach mam na myśli jakieś 90% wesel odbywających się w Polsce. Dla mnie to jest coś strasznego. Wszystkie panny młode wyglądające tak samo, przepyszny obiad składający się z rosołu i kotleta, hektolitry wódy, idiotyczne zabawy i okropna muzyka. I do tego wszystkiego państwo młodzi, którzy wyżulili pieniądze na tą wspaniałą imprezę od rodziców albo zaciągneli kredyt i naiwnie liczą, że z kopert im się to zwróci.


Cytat
Nenson
Byłam tylko na jednym i wolałabym tego nie powtarzać ;) Widziałam za to filmiki z wesel ze strony mojej rodziny i rodziny mojego chłopa, dla mnie to jest żenujące. Inna sprawa, że w ogóle jestem anty jeśli chodzi o śluby, a estetyka polskich wesel mi nie odpowiada i tyle.
Co do wyglądu panien młodych to zazwyczaj dziewczyny, które na weselu są tylko goścmi wyglądają od nich lepiej i gustowniej.

Czytam, czytam i widzę tylko, że wesele to coś żenującego, strasznego, wszystko okropne, panny młode bez gustu...jesteś anty i ok bądz sobie ja też w zasadzie nie jestem fanką ale ktoś nie jest anty też jest ok... o to mi chodzi!!!

Zarówno małe jak i duże wesele i jego brak może być tandetne jak i duże i małe może być z klasą, nie lubię uogólnień i stereotypów!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-18 16:12 przez Rena-chan.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 16:17:37

a mnie marzy się ślub bez wesela:)

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 16:22:31

A moja siostra,która wychodziła za mąż 20 lat temu miała wesele w domu,było trzydzieści osób,tylko na samym początku było założenie,że jest ślub,potem do domu,zjemy obiad,posiedzimy,pogadamy,a potem się rozejdziemy.Ale w pewnym momencie ktoś wyciągnął jakiś magnetofon,puścił i zaczęły się tańce i tak obiad przerodził się w wesele,po którym trzeba było pomalować podłogę,bo cała farba zeszła.Jak widać można mieć pewne założenia co do tego dnia,a mogą się zupełnie zmienić w trakcie trwania.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 16:23:48

I tak 70 osób to nie mało. Brat mojego chłopaka był na takim weselu, było w takiej restauracji-klubie. Był jakiś obiadek, alkohol, muzyka od DJ'a ale o wodzireju nie słyszałam. Głupio jest łączyć obiad weselny z ubogim weselem. Trzeba sie zdecydowac na jedno lub drugie.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 16:24:19

Ja miałam wesele z orkiestrą:)
Huczne i niezapomniane...

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 16:28:00

ja tez planuje skromne wesele, i nic mnie to nie obchodzi ze wesele ma sie raz w zyciu

nie bede sie zadluzac zeby pokazac ludziom jaka to ja nie jestem

zweryfikowana
Posty: 834
Ostrzeżenia: 4/5

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 16:28:37

ja tez bym nie oszczedzala na tym jedyn, szczegolnym dniu w zyciu, ale rozumiem Cie, ze teraz zorganizowanie slubu i wesla, to jest majatek i slyszalam nie raz, ze ludzie zaciagali pozyczki i kredyty :( wiec jesli nie bedziesz miala wielu gosci i nie lubisz robienia fety, to moze i obiad byc dobry.

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 16:30:33

Cytat
thruskawka
Chyba na jedno wyjdze. Nie rozumiem tej różnicy.
Ja też nie rozumiem.
Cała ta obsługa typu wodzirej,zespół, zdjęcia, może jeszcze dodatkowo obsługa stołu, są wystarczająco drogie.Zaproszenie na obiad + kawa i tort, trochę tańców i do domu to też- może mniej huczne,ale jest wesele.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 16:31:03

Cytat
Nenson
Cytat
Rena-chan
Nenson, nie chcesz wesela to go nie rób, ale jak inne dziewczyny piszą, że by chciały mieć tradycyjne lub takie miały, to nie pieprz jakie to złe i bez gustu. Każdy ma inny gust, inne marzenia.

Ja też wesela nie zrobiłam, bo nie lubię być w centrum uwagi i wolę mniejsze grono ludzi i wolałam wyjechać w podróż itd., ale nie chrzanie na lewo i prawo, że jak ktoś robi inaczej to jest głupi, nie ma gustu i w ogóle to wszystko jest żenujące!!!!
Bo jedyna słuszna decyzja to nie mieć wesela - ile ludzi tyle zachowań i nic nam do tego!!!
Proponuję następnym razem czytać wypowiedź po kilka razy, przeanalizować ją i nie dopowiadać czegoś, co wcale nie zostało napisane.
Ja przeanalizowałam Twoje wypowiedzi nenson kilku krotnie i dochodze do takiego samego wniosku co rena-chan. Może to ty masz problem z przekazywaniem zwięzłych informacji?

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 16:34:07

Cytat
dzwooneczek
Cytat
bentkuff
bardzo dobrze powiedziane. Ja nie rozumeim tego zadęcia na ślub- że musi być wszystko naj, a to tylko powoduje mega stres..a po slubie- szara rzeczywistośc, potem rutyna- a nastepnie watki na szafie- już go nie kocham, mąż mnie zdradza. O ile przyjemniej by się tym parom żylo, gdyby poczekali z decyzją o ślubie np. do 30? Nie oszukamy matematyki- na 3 śluby, małżeństwa- w Polsce przypada 1 rozwód. Czyli na 100 szafiarek, które bior aślub- statystycznie 33 się rozwioda...

Ona o obiadzie a Ty, że jest coraz więcej rozwodów w Polsce i że przydałoby się czekać do trzydziestki.. Co ma piernik do wiatraka?? Czy jak zrobią obiad to się nie rozwiodą, a jak wesele z "zadęciem" to już tak? Przecież to nie ma nic do rzeczy... Dla mnie osobiście wesele jest raz w życiu i chciałam, żeby było wyjątkowe i było. Nawet mój mąż mimo, że nie cierpi być w centrum uwagi wspomina nasze wesele jako świetne. Wiadomo, każdy lubi co innego, jedni wolą skromny obiad, a inni góralskie wesele trwające 3 dni, proste więc niech każdy robi takie jakie lubi i na jakie go stać.

to bylo apropos innej wypowiedzi, mialo być jednym komentarzem, ale szafa rozbila mi to na 2 wypowiedzi.

Mnie chodzilo o to, że szafowiczki wypowidaly sie ze to jesten jeden taki dzień w życiu i że wszystkomusi byc naj, najlepsze, najdroższe, że taki obiad to nie wesele- a jak ślub to wesele musi być bo to znów! to jedyny taki dzien. A wesele to jest tylko jeden dzień a potem szystko wraca do normy, albo znów zmienia sie na gorsze. Tak jakby huczny ślub gwarantowal świetne pożycie, a skromny obiad liche życie.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 16:38:49

Ja wogole nie rozumiem o co chodzi :D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

co jej podarować ?