Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 5 6 7 8 9 10 -->

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 15:14:09

ale szkopuł tkwi w tym, że dla jednych ten najlepszy dzień to tradycyjne duże wesele a dla innych elegancki obiad
a poza tym takie przekładanie samego wesela to potem jest na święte nigdy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-18 15:14 przez Rena-chan.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 15:17:30

Takiego obiadu nie prowadzi nikt. Siadacie przy wielkim stole wygłaszacie mowe, potem rodzice, jecie obiad, rozmawiacie, na koniec jest tort i pogaduchy przy kawie. Tyle, wiem byłam widziałam.

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 15:20:06

Cytat
bessi
Takiego obiadu nie prowadzi nikt. Siadacie przy wielkim stole wygłaszacie mowe, potem rodzice, jecie obiad, rozmawiacie, na koniec jest tort i pogaduchy przy kawie. Tyle, wiem byłam widziałam.

a dlaczego nikt nie prowadzi ? to będzie jej obiad(wesele) i jak będzie chciała to sobie wodzireja, albo kogoś zatrudni. nie wszystkie takie obiady muszą wyglądać identycznie. Każde wesele wygląda tak jak sobie to wymyślą młodzi, pomysłów jest wiele i taki skromny obiad przy niewielkich kosztach może być lepszy od hucznego wesela. wszystko zależy od organizacji i pomysłu. Nie musi być nudno tak jak napisałaś.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 15:20:21

jak będą chcieli to im ktoś poprowadzi, to zależy jak sami sobie to wyobrażają i czego oczekują od tego wieczoru, czy to ma być obiad czy mini wesele, małe przyjęcie, czy chcą aby były tance czy sam0o posiedzenie razem i rozmowy

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 15:24:43

Cytat
klasiula
Cytat
bessi
Takiego obiadu nie prowadzi nikt. Siadacie przy wielkim stole wygłaszacie mowe, potem rodzice, jecie obiad, rozmawiacie, na koniec jest tort i pogaduchy przy kawie. Tyle, wiem byłam widziałam.

a dlaczego nikt nie prowadzi ? to będzie jej obiad(wesele) i jak będzie chciała to sobie wodzireja, albo kogoś zatrudni. nie wszystkie takie obiady muszą wyglądać identycznie. Każde wesele wygląda tak jak sobie to wymyślą młodzi, pomysłów jest wiele i taki skromny obiad przy niewielkich kosztach może być lepszy od hucznego wesela. wszystko zależy od organizacji i pomysłu. Nie musi być nudno tak jak napisałaś.


Nie napisałam , ze było nudno, bo nie było, było baaardzo przyjemnie i miło.
Jak wynajmie wodzireja i puści muzyke to juz to nie będzie prawie normalne wesele, z tańcami zabawami ?
Bo chyba jak bedzie wodzirej i puszczona muzyka to będa tez i tańce, czyli jak na normalnym weselu tylko z mniejsza ilością ludzi, prawda?
Wydaje mi sie też , ze to wszystko zalezy od tego gdzie sie na taki obiad idzie, i czy tam jest przewidziana sala do tańczenia i warunki do puszczania muzyki. Najlepiej zapytać w sali gdzie sie takie przyjęcie wykupuje(?)

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 15:34:28

Tak jak wesele, obiad weselny nie musi wyglądac tak samo, jakinne. Mozna zrobić obad weselny w jakims ogrodzie/parku.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 15:38:31

Cytat
weztoodemnie
Ślub jest tylko jeden , nie idź po taniości .
Ten dzień się więcej nie powtózy .

Każdy dzień się nigdy nie powtórzy :P Nie narzucaj komuś swoich przekonań ;)

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 15:39:03

Cytat
Watacukrowa88
Nenson,

Widocznie to Ty byłaś na weselach w których 90% są właśnie takie - ja nigdy na takim nie byłam, wszystko kulturalnie, elegancko, w miłej i rodzinnej atmosferze. Rodzina i znajomi, którzy potrafią się bawić, nikt nie pije hektolitrów wódki, dania są obecnie bardziej wyszukane (nie mam osobiście nic do kotleta i rosołu, to narodowe specjały;) a panna młoda jak ma troche stylu i poczucia smaku to wygląda ślicznie. Ale to zależy oczywiście kto gdzie był, od rodziny, znajomych, towarzystwa
Byłam tylko na jednym i wolałabym tego nie powtarzać ;) Widziałam za to filmiki z wesel ze strony mojej rodziny i rodziny mojego chłopa, dla mnie to jest żenujące. Inna sprawa, że w ogóle jestem anty jeśli chodzi o śluby, a estetyka polskich wesel mi nie odpowiada i tyle.
Co do wyglądu panien młodych to zazwyczaj dziewczyny, które na weselu są tylko goścmi wyglądają od nich lepiej i gustowniej.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 15:42:53

Ja nie miałam, ale zamierzam mieć. Nie planuję tradycyjnego wesela tylko właśnie taki obiad. Mój brat robił coś takiego gdy brał ślub cywilny. Młodzi zaprosili tylko najbliższą rodzinę. Nie było orkiestry tylko brat z żoną podchodzili do gości i pytali czy wszystko ok. Wszyscy rozmawiali, wszystko to wyglądało jak taka duża impreza rodzinna. Osobiście uważam, że po pierwsze szkoda pieniędzy na wielkie śluby i szaleństwa i o wiele bardziej skłaniam się ku takiej formie celebracji. Te pieniądze można przeznaczyć na podróże, mieszkanie, samochód. Cokolwiek co później przydaje się we wspólnym życiu. Co do orkiestry, to zawsze można dodać. Typowy weselny wodzirej oczywiście nie pasuje, ale jeżeli znajdzie się kogoś kto po prostu poprowadzi ze smakiem tego typu imprezę, to dlaczego by nie.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 15:44:13

droga nenson - bredzisz, widziałam kilka wesel żenujących, kilka było w dechę, większość panien młodych wyglądało szałowo.
Poza tym ty jesteś anty, ok, nie będziesz miała wesela. Inna dziewczyna marzy aby być księżniczką w gronie wielu ludzi, mieć orkiestrę i długi tren i niech tak ma. nikomu nic do tego!!!!!

Poza tym nie rozmawiamy o wyższości jednego nad drugim i słuszności jakiś zachowań, ale doradzamy jak autorka wątku może urządzić swoje przyjęcie wedle jej wyobrażeń.
Każdy ma swoje wyobrażenia, marzenia i priorytety i każdy powinien pilnować swoich spraw a nie krytykować kogoś

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 15:44:27

Wiadomo, ślub ma się tylko raz w życiu. Ale z drugiej strony, znam ludzi, ktorzy nabrali kredytów na parenaście tysięcy tylko wedle zasaddy "zastaw się, a pokaż się". Rok temu braliśmy ślub konkordatowy, od około godziny 16, do mniej więcej północy mieliśmy 25 gości (obydwoje mamy bardzo dużą rodzinę i było albo zapraszamy wszystkich, albo tylko osoby najbliższe). Więc byli to tylko rodzice, chrześni,najbliżsa kuzynka z męzem i dzieckiem, przyjaciele, kuzyn z dziewczyną i na tym się skończyło. Był obiad, muzyka była puszczana z laptopa, nad wszystkim czuwał świadek ze strony męża. Było bajecznie, jestem bardzo zadowlona z takiego obrotu sprawy. BO TAK NAPRAWDĘ WEDELE ROBI SIĘ DLA RODZINY, A WYCHODZI ZA MĄŻ-ŻENI SIĘ TYLKO DLA SIEBIE. Mieliśmy do wyboru albo duuuże weselicho, albo pieniądze na przyszly dom. Wiadomo, co wybrać. A tak naprawdę zawsze na weselu znajdzie się ktoś, kto nie będzie z niego niezadowlony i "obrobi" Wam nieźle tylek. Decyzja należy do was, ale moim zdaniem po co zapożyczać się na grubą kasę tylko żeby rodzina była zadowolona, a uwierz choćbyś nie wiadomo jak się starała zawsze znajdzie się ktoś kto delikatnie mówiąc popsuje ci twoja wizje idealnego swojego wesela. a kasiore będziecie spłacac długo po weselu. jestesmy rok po slubie i fainansowo dzieki temu jest ok,i nie licz ze zwroci ci sie koszt wesela w kopertach, nigdy sie nie zwraca. Powodzenia!

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 15:45:54

Chciałabym taki obiad zamiast wesela ale niestety w mojej rodzinie by to nie przeszło,podobnie zresztą z rodziną chłopaka,musi być huczne wesele ;) a ja nie cierpię wesel ale cóż,będę musiała jakoś przetrwać :(

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 15:47:15

To coś jak komunia , obiad , ciasto i do domu .Ja jestem ;za; nie znoszę weseli całej tej szopki .Chociaż tyle ludzi to jak poważna impreza.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 15:50:42

Cytat
Rena-chan
droga nenson - bredzisz, widziałam kilka wesel żenujących, kilka było w dechę, większość panien młodych wyglądało szałowo.
Poza tym ty jesteś anty, ok, nie będziesz miała wesela. Inna dziewczyna marzy aby być księżniczką w gronie wielu ludzi, mieć orkiestrę i długi tren i niech tak ma. nikomu nic do tego!!!!!
A wesela, które ja widziałam były beznadziejne. No i? Widziałyśmy co innego i mamy inny gust, więc jaki sens ma Twoja gadka o tym, że bredzę?
Mnie nie interesuję o czym marzą obce osoby, a ich nie interesuje moje zdanie na ten temat, więc do czego tak naprawdę Twoja wypowiedź się odnosi?
Jedyne fajne wesele o jakim wiem to wesele mojego kolegi. Wszelkie babcie, ciotki i starsza część rodziny została zaproszona na obiad, a na drugi dzień odbyła się impreza w klubie, z fajną kapelą rockabilly, przeznaczona tylko dla znajomych.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-18 15:52 przez Nenson.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 15:54:46

Cytat
mystery22
Wiem, że jest tylko jeden. Oboje mamy trudną sytuację finansową, a na ten dzień czekamy już i tak bardzo długo. Osobiście nie lubie tradycyjnych wesel, więc aby uniknąc tego, że nie zrobimy nic to chcemy uczcić ten dzień obiadem weselnym dla najbliższej rodziny. Nie zależy nam na organizacji wielkiego wesela dla dużej ilości osób.

ale 70 osob, o ktorych piszesz to sporo, to wcale nie jest skromny obiad dla najblizszej rodziny, ostatnio bylam na takim wlasnie obiedzie (tyle,ze do polnocy trwał) i on owszem był skromny bo tylko na 30 osob. Muzyka z odtwarzacza, szału nie bylo, ale wszystko zalezy od tego jak kto sobie zorganizuje ten dzien.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

co jej podarować ?