Obecnie rozmawiamy o:

zakupy w sieci

gorący temat

transportery taśmowe

13 minut temu

sprawdzony stomatolog

17 minut temu

sklep detailingowy

41 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 5 6 ... 8 9 10 -->

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 14:00:03

oj tam "raz w życiu" ;]
jak im sytuacja nie pozwala na huczną imprę na 300 osób, to uszanujta to.
Ja nie mam nic przeciwko kameralnemu spotkaniu po ślubie w kościele
Wyjdzie trochę taniej to napewno

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 14:01:51

Cytat
mystery22
My chcemy tak skromnie bo mamy w planach budowę domu, żeby nie mieszkać z rodzicami.

i bardzo dobrze myslisz. Nie rozumiem tuta tekstów w stylu :
"zrob huczne wesele bo bedziesz zalować"
a czy huczne wesele jest wyznacznikiem tego jaką się jest osobą? Dajcie spokoj, nie kazdy ma takie priorytety w zyciu. Nie sztuka jest wydać z 40 tysięcy na wesele, a później mieszkac kątem u rodziców i nic nie mieć oprócz kredytu, który na to wesele się zaciągnęło.
Ja sama nie chcę hucznego wesela, jednak mój narzeczony chce takie typowe tradycyjne. Ja wolalabym slub cichy i skromny, z obiadem sla kilku osob (max. 15) a później polecieć na wczasy zycia. On nie chce, wiec ma wybor:
albo moja opcja
albo wesele na które oszczedzać nie bedzie ani grosza

pewnie polecimy na wymarzone Mauritius :D

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 14:07:46

Autorko wątku - byłam na takim obiedzie weselnym i musze przyznać że było bardzo kameralnie i sympatycznie, ale z moich wrażeń to był to po prostu obiad w restauracji bardziej niż wesele. Nie wyglądało to po prostu na wyjątkowy dzień, w którym to para młoda jest w centrum - ale to tylko moje zdanie. Zjedliśmy, popiliśmy, porozmawialiśmy i właściwie tyle, ale było na prawdę bardzo sympatycznie. Więc jeżeli mówisz, ze skłaniasz się ku takiemu wyborowi to myślę, że śmiało może to fajnie wyjść - elegancka i przytulna sala restauracyjna, muzyka, w gronie najbliższej rodziny. Co do Twojego pytania czy zaprosić kuzynostwo z czy bez osób towarzyszących uważam, że oczywiście Z osobami towarzyszącymi - wg mnie to takie faux pas zapraszać dorosłą osobę bez osoby towarzyszącej - sama osobiście bym nie poszła na przyjęcie, jeśli ktoś by mi zaznaczył, że nie mogę przyjść z moim narzeczonym tylko sama. Skoro chcesz zaprosić najbliższe osoby to ok, ale myślę, że ładniej by było zaprosić je już z osobą towarzyszącą.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 14:14:24

w lato zawsze można zrobic grila po weselu:) wyjdzie jeszcze taniej:D a tak na poważnie to nie wiem jak jest na takich przyjęciach.Ja osobiscie gdybym nie miała na tyle funduszów wolałabym poczekać rok czy dwa i mieć normalne wesele które każdy zapamięta że było...bo o takich przyjeciach to dużo się słyszy że..a młodzi pożałowali albo że chytrzy itd

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 14:15:19

dołączę swoje zdanie na ten temat :)
myślę, że wesele to sprawa pary młodej i nie powinni się sugerować zdaniem innych, którzy wręcz narzucają im swoją wolę, nie wszyscy lubią duże huczne wesela, gdzie połowy gości nie widziałaś na oczy wieki :) ale rozumiem jak to jest, jak mam zaprosić ciocię J i wujka K, nie zapraszając cioci W i wujka T, skoro to rodzina dla siebie bliższa niż dla mnie, a do tego dzieci, np. ciocia J ma 3 dzieci, z czego każde już partnera życiowego, no i znów nie wypada ich nie zaprosić, a jak zaprosić to koniecznie z os. towarzyszącymi, więc z 2 os robi się 8 :) paranoja. Myślę, że taki obiad weselny to na prawdę dla gości bardzo bliskich, z którymi ma się kontakt. Teraz moja przyjaciółka bierze ślub cywilny, po czym najbliższą rodzinę, świadków zapraszają do restauracji na obiad, więc jak to dokładnie będzie wyglądało to dowiem się po 27 października :) natomiast kościelny planują na wrzesień 2013, także wtedy liczyć się trzeba z dużymi kosztami. Nie jestem zdania, że na ślub koniecznie trzeba wziąć kredyt, żeby wszystkich usatysfakcjonować, jeśli sama para młoda tego nie pragnie, a pomysł z małym, skromnym przyjęciem w ogrodzie jest super :) Lepiej przeznaczyć oszczędności na podróż :) U mnie jest tak, że moi rodzice są zdania, że młodzi sami płacą za ślub, bo ich rodzice nie dokłądali im, więc czuję tu taki lekki wyrzut w moją stronę typu 'my nie mieliśmy to i ty nie dostaniesz :)' dlatego założymy sobie lokatę na 3 lata i co miesiąc będzie wpływało na konto kasa założmy 200 zł, co po 3 latach da nam ok 8 tys, to mało oczywiscie, ale możemy liczyć na pomoc jego rodziców, trochę mi głupio z tego powodu, ale nie chcę się już spierać z rodzicami, bo to błędne koło.
Pozdrawiam

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 14:15:28

Ja planuję również taki ślub jak założycielka wątku:)

U mnie MAX 20 osób (już z dziećmi), ślub w urzędzie, później jedziemy na salę na obiad (myślę,że sala z obiadem i ciepłymi posiłkami ok.100zł/os.) bawimy się do 22,23, nie można ustalić godziny zakończenia, samo wyjdzie w praniu:) Ja osobiście poinformuję moją świadkową i świadka jaką mam wizję tego ślubu i wtedy w nich nadzieja,że tak poprowadzą imprezę,że rzeczywiście skończy się tak jak planuję 22/23:)
Po wstępnym policzeniu wszystkiego to i tak kupa kasy moim zdaniem:)
Płacimy za ten ślub sami, mamy większy kredyt,raty, ogólne opłaty, wynajmjemy mieszkanie i jest mało kasy,więc po moich wyliczeniach wychodzi ok. 7 tysięcy z obrączkami:)

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 14:17:04

Cytat
weztoodemnie
Ślub jest tylko jeden , nie idź po taniości .
Ten dzień się więcej nie powtózy .
Są ważniejsze wydatki niż tandetne wesele.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 14:20:51

ja to bym chciała wesele duże :D

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 14:24:32

Cytat
Nenson
Cytat
weztoodemnie
Ślub jest tylko jeden , nie idź po taniości .
Ten dzień się więcej nie powtózy .
Są ważniejsze wydatki niż tandetne wesele.

Ale dlaczego od razu ,,tandetne wesele"??? Ja rozumie, że ktoś może nie lubić wesel, nie lubi spotkać w dużym gronie, tańców do białego rana, picia, woli wydać te pieniądze na jakiś tam metraż mieszkania bądź dołozenie do samochodu lub wycieczkę, ale na miłość boską - są dziewczyny dla których ten dzień jest ważniejszy niż samochód, dołożenie do mieszkania, wycieczka w tropiki itp. I każdy powinien to uszanować, tak samo jak dziewczyny które robią duże wesela winny uszanować małe przyjęcia. I tyle w tym temacie. Ale mówienie ,,tandetne wesele" jest obrażające, bo nie każdy kto robi duże wesele, zaprasza rodzine (zaznaczam że czasami nawet najbliższa rodzina i znajomi to i tak wychodzi dużo osób)ma muzyke, zabawy urządza sobie jak to powiedziałaś ,,tandetne wesele";/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-18 14:25 przez Watacukrowa88.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 14:25:41

Nie wiem jak to wygląda , ale chętnie się dowiem , bo my też nie planujemy wesela . Dobrze zarabiamy i stać Nas na huczne wesele , ale po prostu nie chcemy ..

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 14:26:15

Powinnaś zdecydować z narzeczonym. Na pewno nie decydujcie się na byle co, bo będziecie żałować, ale też nie musicie od razu robić jakiejś wielkiej imprezy ze stupiętrowym tortem, czy czymś podobnym.
Byłam na kilku weselach i na jednym 'obiedzie weselnym'. Gdybym miała wybrać spośród tych, nigdy bym nie wybrała obiadu. W ogóle nie czuło się atmosfery, tak jakby każdy wpadł tylko na chwilę, by zaraz wrócić do pracy albo innych zajęć. No ale może gdyby to było przygotowane lepiej, gdzieś za miastem, gdzie nie byłoby słychać szumu miasta, a obok nie stałaby 'Biedronka"...
Opcja z namiotem w ogrodzie + catering wydaje mi się być interesująca (gorzej jeśli będzie lało ;)

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 14:26:49

Cytat
beata0904
w lato zawsze można zrobic grila po weselu:) wyjdzie jeszcze taniej:D a tak na poważnie to nie wiem jak jest na takich przyjęciach.Ja osobiscie gdybym nie miała na tyle funduszów wolałabym poczekać rok czy dwa i mieć normalne wesele które każdy zapamięta że było...bo o takich przyjeciach to dużo się słyszy że..a młodzi pożałowali albo że chytrzy itd

zalezy jak to wesele/ obiad weselny będzie wyglądał. Poza tym w naszym karju znaczenie wesela jest zbyt wynoszone na piedestał. Jakby nie wiem co to było. Wesele jest po to żeby uczcić nową droge życia, cieszyć się tym z najbliższymi- a nie zastanawiac się ile młodzi zapłacili za wesele i głowkowanie, czy stać ich na to, czy sie zadlużyli, zeby pokazać ciotce Hance czy wujkowi Antkowi jak sie im dobrze powodzi.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 14:26:55

Już myślałam, że tylko ja mam awersję do tych hucznych (i jak dla mnie sztucznych) spendów. Gdybym w ogóle w życiu coś takiego planowała to byłoby mnie stać, ale sto razy bardziej wolałabym zrobić skromny obiad dla najbliższych (a później wyjechać w jakieś super miejsce ]:->;)

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 14:32:40

eh... mnie denerwowało zawsze jedno, że mówi się że w rodzinie jest wesele a nie ślub i to był jeden z powodów mojego małego przyjęcia, chciałam zaprosić tych, którzy się cieszą z mojego ślubu a nie z potańcówki i jedzenia:P

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 14:34:18

Moje wesele bylo bardzo drogie, ale Kochane narwde nie zaluje. ja placilam za osobe 150 zl a mialam ponad 100 ludzi. wiecej znajomych bo rodziny sa kruche ;( sadze ze obiad to powinnien byc tylko przy slubie cywilnym. moja kolezanka tak miala. ale jak za obiad i sale chcesz placic to juz walnij jakies tance. pamietaj do konca zycia rodzina i znajomi wspominaja jak sie dobrze bawili na Waszym weselu ! :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

co jej podarować ?