Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 12:48:15

ja nigdy nie lubiłam wesel, ani bycia w centrum uwagi.
Spotkałam podobnie myślącego człowieka:D
Ponadto nie chcieliśmy obciążać rodziców, sami wszystko finansowaliśmy.

To było pierwsze małe przyjęcie w rodzinie (nie obyło się bez lamentów moich teściów i itd.).
Zaprosiliśmy 50 osób, które są nam bliskie, mamy ciągły kontakt (nie od ślubu do pogrzebu itd) i było super.

Minęła nasza druga rocznica i nigdy nie żałowałam, że tak zrobiliśmy.
Bawiliśmy się do 5 rano, choć właściciele sali byli pewni, że skończy się po północy:P
Sami powiedzieli, że dawno nie widzieli takiej fajnej zabawy.
Każdy się czuł swobodnie i fajnie.
Było przywitanie chlebem i pierwszy taniec i tort i podziękowanie rodzicom. Nie robiliśmy tylko głupich zabaw a welon i musznik oddaliśmy bez oczepin parze, która planowała już wspólne życie:)

Wspominam to wspaniale i zrobilibyśmy tak jeszcze raz.
Nie każdy lubi tłum, puste życzenia od ciotek widzianych ostatnio 15 lat temu itd.

Po kilku dniach wyjechaliśmy w niezapomnianą podróż na Kretę.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 12:49:22

my zatanaialismy sie nad tym żeby zaoszczędzić ale po przekalkulowaniu wyszło że to bez róznicy a jak dla mnie o wiele przyjemniej jest mieć zwykłe wesele niż taki obiad oczywiście mówie tu o weselu z max 80 gośćmi bo za takimi większymi weselami sama nie przepadam (nawet jako gość)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-18 12:52 przez skubiszmal.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 12:49:53

Gości wychodzi tak dużo bo rodzeńtwo rodziców jest liczne, liczymy się też jednak z odmowami, bo znamy sytuacje niektórych z rodziny, więc liczba się zmniejszy. Sala na obiad weselny liczy ok 80 osób. Chcemy by była to kameralna impreza w gronie najbliższych. Potem planujemy odkładać na budowę domu, którą planujemy.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 12:49:54

Cytat
klasiula


tak i brać kredyty, aby tylko mieć super wesele. I jeszcze później mieszkać z rodzicami bo przecież już na wynajęcie/kupno mieszkania nie starczy bo miałam super wesele.
Ja z chłopakiem teraz wszystkie oszczędności włożyliśmy w dom, teraz powoli planujemy mały skromny ślub cywilny, a zamiast porządnego wesela będziemy mieli wystawiony wielki namiot w ogrodzie, z takim mini "parkietem" i katering. Nam to starczy, a koszta będą niewielkie.

Kasiu, jakbym czytała o swoich planach :) Wesele jest raz w życiu, ale moim marzeniem nigdy nie było to wielkie, wystawne wesele za kosmiczną kwotę.
Samemu można udekorować wszystko, a klimat takiego ogrodowego wesela moim zdaniem jest niesamowity... zwłasza wieczorem, przy lampionach i świecach...rozmarzyłam się :)

Autorko, myślę,że Twoje plany to fajna opcja. A najlepiej jak podpytasz o to wszystko w restauracji, tam Ci udzielą konkretnej odpowiedzi. Bo brawda jest taka,że co restauracja to mogą mieć to inaczej zorganizowane :)

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 12:51:29

Cytat
leniwiec22
nie byłam na czymś takim bo teraz ludzie biora kredyty zeby wesele zrobic a potem przez 5 lat splacaja. Ja uwazam ze skoro nie macie pieniedzy na wesele to takie rozwiazanie jest bardzo dobre aczkolwiek tez duzo gosci bedziecie miec.

Tez tak mysle. Jak to dobrze zorganizujecie to bedzie sie malo roznilo od wesela ;)


"Obiad weselny zamiast ślubu"
chyba zamiast wesela ;)

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 12:53:35

ja chcialam cos takiego jednak rodzina meza i on sam nie zgodzili sie na to wiec dałam za wygrana i zrobilismy wesele niskim kosztem na 70 osob jestem zadowolona i nie zamieniłabym tego na przyjecie weselne szczerze mowiac. Była cudownie a przyznam sie ze nie lubiłam wesel nie lubiłam tanczyc isc na wesele to było dla mnie jak jakas największa męka i co i zmieniłam zdanie po swoim weselu:)

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 12:53:55

ja tez chcialabym normalnego wesela, wiec nie podpowiem...

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 12:54:16

Naturalnie w nagłówku miało być " obiad weselny zamiast tradycyjnego wesela" :)

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 12:56:37

no różnica jest na tyle osób obiad=7 koła a weselicho ciut większe chyba koszta coo:D tyle że bez zabaw i orkiestry( bo sama orkiestra 7 tyś chciała od bratowejO_o)

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 12:58:20

Nie mam pojęcia jak to wygląda, ale też bym wolała jakoś bardziej skromnie, nawet nie ze względu na brak pieniędzy, ale po prostu nie kręcą mnie takie typowe, wielkie wesela. Też od jakiegoś czasu zastanawiam się jak by to można było najlepiej zorganizować.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 13:00:35

Ja tez nie chciałam strasznie wesela.. ale moi rodzice się uparli, że musi być. Wesele było na 140 osób. Mimo wielu przeciwności,np. miesiąc przed weselem okazało się, że facet wysterował nas z salą, musieliśmy szukać nowej.. ale było pięknie:) Ten dzień zapamięta się do końca życia, było super.. nie wspominając o poprawinach :D

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 13:01:57

A wracając do tych gości to naprawde dużo jak na najbliższą rodzine? Tak sobie pomyślalam że my najblizsza rodzine to zapraszalismy na chrzest córki tzn rodzice, rodzenstwo z parą. chrzesni dziadki i tyle i bylo ok 25 osob no to u Ciebie naprawde duża rodzina, boje się że jak zoorganizujecie taki obiad to pominiecie niektorych ludzi którzy mogą się obrazić...

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 13:02:26

Byłam jakiś czas temu na weselu, gdzie było jakieś 60osób, więc spokojnie można by to nazwać przyjęciem, ale był zespół i wszystkie te zabawy, ciepłe dania, tort, pierwszy taniec, w sumie wszystko jak na prawdziwym tradycyjnym weselu tylko, że była najbliższa rodzina młodych (jakieś 60 osób). A poprawiny młodzi zrobili w domu, a tam byli jedynie rodzice młodych, chrzestni, rodzeństwo i rodzeństwo cioteczne ( pan młody ma liczne rodzeństwo i dużo starsze stąd nazbierała się dość spora grupa osób). Nie bardzo rozumiem jak miałoby wyglądać takie przyjęcie? Nie byłoby zespołu czy jak? Czy po prostu chodzi tylko o to, że będzie okrojona liczba gości?
Myślę, że jeśli chcecie oszczędzić to warto wziąć DJ'a zamiast zespołu i zrezygnować z poprawin. Chociaż w sumie poprawiny to takie "dojadanie" po weselu. No ale zawsze to alkoholu mniej trzeba, a to tez koszt.

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 13:04:02

Cytat
lmonika


Kasiu, jakbym czytała o swoich planach :) Wesele jest raz w życiu, ale moim marzeniem nigdy nie było to wielkie, wystawne wesele za kosmiczną kwotę.
Samemu można udekorować wszystko, a klimat takiego ogrodowego wesela moim zdaniem jest niesamowity... zwłasza wieczorem, przy lampionach i świecach...rozmarzyłam się :)

no właśnie my powoli wszystko ustalamy ;) ogród mamy wielki, więc nie ma problemu, jedynie Mój boi się że ktoś po pijaku utopi się w stawiku ;p ale jakoś postaramy się uporać z tym;) no i komary(ale to kupimy takie niby lampiony co je odstraszają) katering załatwi nam mojej mamy koleżanka więc będzie "po kosztach", wynajęcie całego namiotu na 2dni to 200zł więc porównując do sali weselnej to grosze. no i jakiś alkohol i dekoracje(gdzie moja wyobraźnia szaleje, wiele możliwości ;)) i dj(znajomy) ;) no i nie będzie to wszystko kosztowało nas majątek więc duży duży plus;)

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 13:04:39

Fotografowałam takie wesele, więc mogę powiedzieć jak to wygląda tylko ze strony fotografa.
Po ceremonii przejście na salę, szampan, powitanie chlebem jak ktoś coś takiego praktykuje. Goście zasiadają do obiadu, sam obiad trwa około 2-3 godzin, po obiedzie przeważnie kawa i tu wjeżdża tort. Czasem zdarza się tak, że wyjdą zainicjowane przez pary gości tańce. Goście rozchodzą się około 21.
To pewnie jeden ze scenariuszy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Bukiety ślubne i nie tylko