Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 8 9 10 -->

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 12:29:13

Witam kochane!
Z przyszłym mężem planujemy po ślubie w kościele obiad weselny zamiast tradycyjnego wesela. Zorientowaliśmy się, że cena od osoby w sali, która nas interesuje wynosi 70zł (w tym 3 ciepłe posiłki, przystawki, ciasto, napoje, tort). Chcemy na taki obiad zaprosić chrzestnych, dziadków i rodzeństwo rodziców. Ze strony mojej i mojego narzeczonego wychodzi ok. 70 osób. Resztę gości czyli znajomych ze szkoły, pracy, najbliższych sąsiadów chcemy zaprosić na sam ślub. Mam do Was pytanie: miałyście organizowany obiad weselny zamiast wesela?
Jak wygląda przebieg takiego wesela? Czy prowadzi jest muzyk, wodzirej czy państwo młodzi?

Bo obiad weselny jakby nie było różni się od tradycyjnego wesela, gdzie jest huczna impreza z tańcami, zabawami.

Bardzo proszę o odpowiedź.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 12:33:28

Ślub jest tylko jeden , nie idź po taniości .
Ten dzień się więcej nie powtózy .

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 12:35:48

Wiem, że jest tylko jeden. Oboje mamy trudną sytuację finansową, a na ten dzień czekamy już i tak bardzo długo. Osobiście nie lubie tradycyjnych wesel, więc aby uniknąc tego, że nie zrobimy nic to chcemy uczcić ten dzień obiadem weselnym dla najbliższej rodziny. Nie zależy nam na organizacji wielkiego wesela dla dużej ilości osób.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 12:35:50

ja miałam takie kameralne na ponad 20 osób,wszystkim zajęli się w restauracji w której to się odbywało,na początek wyszła kelnerka z chlebem i kielichami dla P młodych,pierwszy taniec też był,muzyką zajęła się restauracja,a my tylko wódkę swoją przywieźliśmy w sumie

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 12:36:47

Cytat
weztoodemnie
Ślub jest tylko jeden , nie idź po taniości .
Ten dzień się więcej nie powtózy .


miałam takie zwykłe normalne wesele i nie żałuję :)

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 12:36:54

NIE WIEM WIEC NIE PODPOWIEM, MIALAM KONKRETNE WESELE Z TANCAMI- WESELICHO ZE HO HO:)

nie oszczedzalabym na weselu, potem po pojechalismy w podroz, chyba ze planujecie obiad a potem podroz i to taka oszczednosc...szkoda, bo potem bedziesz zalowac- wesele ze slubem koscielnym ma sie raz w zyciu!
\
\\
u mnie nawet chyba by taki obiad nie przeszedl;) bo bylo cos okolo 120-150 osob z tego co pamietam
jakbym miala drugi raz wybor zrobilabym tez weselicho duce;) bylo bosko i do dzis wspominam z usmiechem a to juz 12 lat.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-18 12:37 przez Ajjc.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 12:38:31

Mogłabyś napisać w punktach mniej więcej jak wygląda przebieg? Muzyka z płyt czy własny zespół?
Mamy świadomość tego, że ten dzień jest tylko raz w życiu. Najważniejszym momentem jednak jest dla nas ślub w kościele i uczczenie tego w gronie samej rodziny.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-18 12:39 przez mystery22.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 12:39:21

Ja też nie podopowiem, mnie marzy typowe wesele. Ale co kto lubi ;)

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 12:43:30

Cytat
mystery22
Witam kochane!
Z przyszłym mężem planujemy po ślubie w kościele obiad weselny zamiast tradycyjnego wesela. Zorientowaliśmy się, że cena od osoby w sali, która nas interesuje wynosi 70zł (w tym 3 ciepłe posiłki, przystawki, ciasto, napoje, tort). Chcemy na taki obiad zaprosić chrzestnych, dziadków i rodzeństwo rodziców. Ze strony mojej i mojego narzeczonego wychodzi ok. 70 osób. Resztę gości czyli znajomych ze szkoły, pracy, najbliższych sąsiadów chcemy zaprosić na sam ślub. Mam do Was pytanie: miałyście organizowany obiad weselny zamiast wesela?
Jak wygląda przebieg takiego wesela? Czy prowadzi jest muzyk, wodzirej czy państwo młodzi?

Bo obiad weselny jakby nie było różni się od tradycyjnego wesela, gdzie jest huczna impreza z tańcami, zabawami.

Bardzo proszę o odpowiedź.

Powiem szczerze, że nigdy nie byłam na takim przyjęciu, zawsze znajomi czy rodzina robili zwykłe wesela. Wiec niestety nie powiem Ci jak to jest ale według mnie 70 osób to i tak duzo jak na zwykle przyjecie tzn obiad. Ja na swoim weselu mialam 120 osób a u koleżanki było 80 i miała tradycyjne wesele. Coś spora macie rodzine. Bo np ja mam dużą rodzine a na weselu była własnie i rodzina i znajomi ze szkoły, pracy itp

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 12:43:52

Cytat
weztoodemnie
Ślub jest tylko jeden , nie idź po taniości .
Ten dzień się więcej nie powtózy .

tak i brać kredyty, aby tylko mieć super wesele. I jeszcze później mieszkać z rodzicami bo przecież już na wynajęcie/kupno mieszkania nie starczy bo miałam super wesele.
Ja z chłopakiem teraz wszystkie oszczędności włożyliśmy w dom, teraz powoli planujemy mały skromny ślub cywilny, a zamiast porządnego wesela będziemy mieli wystawiony wielki namiot w ogrodzie, z takim mini "parkietem" i katering. Nam to starczy, a koszta będą niewielkie.Na tyle nas stać, mamy poczucie,że sami sobie na to zapracowaliśmy i będziemy szczęśliwi. A po "weselu" wejdziemy do naszego pięknego domu, nie martwiąc się o kredyty.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-18 12:46 przez klasiula.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 12:44:33

Po co piszecie ,zeby robic wesele przeciez to jeszcze ponad podwojne koszty + noclegi dla dalszej rodziny i czasem poprawiny a jak ktos sam placi i rodzice mu nie pomagaja to ma brac pozyczke i pozniej 3 lata ja splacac ,wiadomo ,ze raz w zyciu ale nie kazdy potrzebuje wesela ,niektorzy wola skromna urocystosc wsrod najblizych bo lepiej sie czuja na kameralnej urovzystosci niz czasem na sile wyprawiane wesele dla rodziny i znajomych

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 12:45:53

Ja też nie chciałabym normalnego wesela, choć prawdopodobnie byloby mnie, lub raczej rodzicow na nie stać i generalnie spodziewam się nacisków :D:D:D. Po prostu nie lubię takich imprez, no może ewentualnie takie naprawdę elagackie itd. :D:D jak w amerykańskich programach o miliarderach :D:D. A tak poważnie myślę ,że elegancki obiad dla najbliższej rodziny jest calkiem ok i z tego co obserwuję wiele dobrze sytuaowanych osób się na to teraz decyduje. To dzien pary mlodej i powinien wyglądac tak jak oni chcą. Jeżeli chiałaby jakbyś chiała miec wesel a poprostu cCię nie stać to też gadanie ,że ma się je raz w życiu jest bez senu. Co innego jak brakuje wam trochę pieniedzy a co innego jak trzeba brac pożyczkę. Bez przesady, obiad jest jak najbardziej na miejscu.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 12:45:56

Co kto woli,ja bym wolała też takie rozwiązanie zamiast jakiegoś weselicha,z kolei moja znajoma miała wesele na całe 20 osób i mówiła,że bawili się super.
Nie każdy lubi jakieś wielkie imprezy z ciotkami,które się widzi raz tylko w życiu.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 12:46:01

My chcemy tak skromnie bo mamy w planach budowę domu, żeby nie mieszkać z rodzicami.

Obiad weselny zamiast ślubu

18 paź 2012 - 12:46:18

nie byłam na czymś takim bo teraz ludzie biora kredyty zeby wesele zrobic a potem przez 5 lat splacaja. Ja uwazam ze skoro nie macie pieniedzy na wesele to takie rozwiazanie jest bardzo dobre aczkolwiek tez duzo gosci bedziecie miec.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Bukiety ślubne i nie tylko