Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kwiaty na ślub, kto płaci?

18 paź 2012 - 11:30:27

Jeżeli chciałabyś się na coś takiego zgodzić, to mogłaby by jedynie Twoja dobra wola, zrobić coś takiego od siebie.
Ale Ty nie masz takiego obowiązku. Poza tym nieco to bezczelne ze strony tej dziewczyny.

Kwiaty na ślub, kto płaci?

18 paź 2012 - 11:30:55

ale cwana lisicia z tej panny mlodej ;]

Kwiaty na ślub, kto płaci?

18 paź 2012 - 11:31:11

Bardziej od pomysłu twojej przyjaciółki dziwi mnie tradycja u klasiuli. Jakie znowu sukienki?? Po co młody przyjeżdża przed ślubem? Nie rozumiem zupełnie. Pewnie zależne jest to od regionu.

Kwiaty na ślub, kto płaci?

18 paź 2012 - 11:31:45

Moja przyjaciółka była teraz świadkiem u swojej sąsiadki i jedyne na co wyłożyła pieniądze to na kieckę i buty dla siebie.

Kwiaty na ślub, kto płaci?

18 paź 2012 - 11:33:21

Cytat
suchy_kaszel
Bardziej od pomysłu twojej przyjaciółki dziwi mnie tradycja u klasiuli. Jakie znowu sukienki?? (...)

Jakieś staroświeckie zabobony pewnie...
Coś jak z tym, że buty 'bez palców' wróżą uciekanie pieniędzy.

Kwiaty na ślub, kto płaci?

18 paź 2012 - 11:33:21

Cytat
liksana
chciałam już jej podziękować, ale zaniosła skan mojego dowodu do księdza i ten powiedział, że na głowie mam stanąć, ale być muszę.
A co do cwaniactwa - bardziej z niej prosta baba jest, która z niczym się nie czai.
Dodam też, że przyjaciółka wie, że jestem studentką, która nie pracuje, a na ślub przyjeżdżam z drugiego końca Polski. Jak to się mówi od morza do Tatr.


słuchaj to nie ksiadz tak powiedzial tylko ona sobie wymyslila bo pewnie jestes jedyna ktora jej nie odmowila. Bo po tym co piszesz to sadze ze nikt by nie chcial swiadkowac u takiej baby.

Zaplac ewentualnie za kotyliony i juz.

Kwiaty na ślub, kto płaci?

18 paź 2012 - 11:33:37

Cytat
suchy_kaszel
Bardziej od pomysłu twojej przyjaciółki dziwi mnie tradycja u klasiuli. Jakie znowu sukienki?? Po co młody przyjeżdża przed ślubem? Nie rozumiem zupełnie. Pewnie zależne jest to od regionu.
tzn. z przyjazdem pana młodego się spotkałam, że najpierw zajeżdża po pannę młodą i już razem jadą do Kościoła, ale z sukienkami to nie wiem o co chodzi :)

Kwiaty na ślub, kto płaci?

18 paź 2012 - 11:34:08

Wiem,że też czasem takie obowiązki zależą od regionu,mój mąż był świadkiem w świętokrzyskim i musiał załatwić samochód dla młodych i zapłacić za niego.
A mieszkamy 400 km od tego kolegi któremu świadkował



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-18 11:36 przez lalamalowana.

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

Kwiaty na ślub, kto płaci?

18 paź 2012 - 11:35:19

Cytat
suchy_kaszel
Bardziej od pomysłu twojej przyjaciółki dziwi mnie tradycja u klasiuli. Jakie znowu sukienki?? Po co młody przyjeżdża przed ślubem? Nie rozumiem zupełnie. Pewnie zależne jest to od regionu.

pan młody przyjeżdża ze świadkiem z kwiatami i wręczają je pan młody młodej, a świadek świadkowej, po czym idą do rodziców po błogosławieństwo. Dopiero po błogosławieństwie młoda i świadkowa przepierają się w prawidłowe sukienki.

Kwiaty na ślub, kto płaci?

18 paź 2012 - 11:35:40

Cytat
leniwiec22
Cytat
liksana
chciałam już jej podziękować, ale zaniosła skan mojego dowodu do księdza i ten powiedział, że na głowie mam stanąć, ale być muszę.
A co do cwaniactwa - bardziej z niej prosta baba jest, która z niczym się nie czai.
Dodam też, że przyjaciółka wie, że jestem studentką, która nie pracuje, a na ślub przyjeżdżam z drugiego końca Polski. Jak to się mówi od morza do Tatr.


słuchaj to nie ksiadz tak powiedzial tylko ona sobie wymyslila bo pewnie jestes jedyna ktora jej nie odmowila. Bo po tym co piszesz to sadze ze nikt by nie chcial swiadkowac u takiej baby.

Zaplac ewentualnie za kotyliony i juz.
dokładnie taki mam zamiar z kotylionami, chociaż rozbraja mnie to, że ona już sama je kupiła - 3 razy droższe niż takie same na allegro. A na przeszło 150 sztukach to jest jakiś tam koszt.
Jeszcze wypytam, czy świadek ma jakieś obowiązki, a jeśli nie, to powiem niech daje połowę kasy :)

Kwiaty na ślub, kto płaci?

18 paź 2012 - 11:36:10

Ale przecież to ona poprosiła Ciebie na świadka, chyba nie pchałaś się na siłę, na pewno wie jaką masz sytuację finansową i nie powinna obarczać Cię takimi kosztami. Powiedz jej, że nie masz funduszy, a jak jej się nie podoba to niech wybierze jakiegoś bogacza by jej świadkiem był.

Kwiaty na ślub, kto płaci?

18 paź 2012 - 11:36:26

Cytat
liksana
Cytat
suchy_kaszel
Bardziej od pomysłu twojej przyjaciółki dziwi mnie tradycja u klasiuli. Jakie znowu sukienki?? Po co młody przyjeżdża przed ślubem? Nie rozumiem zupełnie. Pewnie zależne jest to od regionu.
tzn. z przyjazdem pana młodego się spotkałam, że najpierw zajeżdża po pannę młodą i już razem jadą do Kościoła, ale z sukienkami to nie wiem o co chodzi :)

No tak, to oczywiste że po nią przyjeżdża, ale przecież wtedy młoda ma suknię ślubną a nie jakieś przedślubne sukienki.

Cytat
klasiula

pan młody przyjeżdża ze świadkiem z kwiatami i wręczają je pan młody młodej, a świadek świadkowej, po czym idą do rodziców po błogosławieństwo. Dopiero po błogosławieństwie młoda i świadkowa przepierają się w prawidłowe sukienki.

Hahaha, żartujesz? Gdzie ty mieszkasz? Byłaś na takim slubie czy ci się przyśniło?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-18 11:37 przez suchy_kaszel.

Kwiaty na ślub, kto płaci?

18 paź 2012 - 11:37:11

Cytat
lalamalowana
Wiem,że też czasem takie obowiązki zależą od regionu,mój mąż był świadkiem w świętokrzyskim i musiał załatwić samochód dla młodych i zapłacić za niego.
to racja, w każdym regionie jest nieco inaczej, ale mnie i moją przyjaciółkę dzieli 150km i jesteśmy z tego samego województwa (na studia wyjechałam gdzie indziej) i u mnie takich zwyczajów nie ma.

Kwiaty na ślub, kto płaci?

18 paź 2012 - 11:38:59

dziwne zachowanie przyjaciółki;/

ja jak brałam slub to za wszystko my i rodzice płacilismy. Starsi jedynie mieli bawic ludz na weselu hehe no i starsza kupila kotyliony za co nie chciala pieniedzy.

Kwiaty na ślub, kto płaci?

18 paź 2012 - 11:39:34

Rozumie ,że ona sobie sama wybierze ten bukiet,a Ty potem masz jej oddać pieniądze,zapytaj ją o cenę bukietu,bo nie są one tanie.Mój kosztował 150 zł.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Obiad weselny zamiast ślubu