Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kwiaty na ślub, kto płaci?

19 paź 2012 - 17:54:29

Panna Młoda chce Cię wrobić w koszta - Świadkowie to nic innego, jak pomoc dla państwa młodych, a nie sponsorzy! Nigdy nie słyszałam o podobnych absurdach! Do roli świadkowej należy jedynie towarzyszenie pannie młodej podczas obowiązków i przyjemności (zakupy sukni ślubnej), pomoc podczas ceremonii i przyjęcia, zabawianie gości.

Na Twoim miejscu albo zrezygnowałabym z tej funkcji, albo, skoro już musisz ponosić koszty zakupu tych pierdółek, nie dałabym nic w kopertę - spójrzmy prawdzie w oczy, ale świadkowanie to żadna specjalna przyjemność, a państwo młodzi powinni być wdzięczni, że ktoś ma tyle dobrej woli, by pomagać im w zmaganiu się z załatwianiem tego wszystkiego.

Jeszcze raz apeluję - ŚWIADKOWA NIE KUPUJE NICZEGO! TYLKO SUKNIĘ DLA SIEBIE (CHYBA, ŻE PANNA MŁODA CHCE NARZUCIĆ ŚWIADKOWEJ DANY MODEL- WTEDY TO PANNA MŁODA PŁACI ZA SUKNIE DRUHEN).

A ta panna młoda, która Cię zaprosiła na świadka, to zwykła świ*ia jest.

Kwiaty na ślub, kto płaci?

19 paź 2012 - 18:45:14

Cytat
lolo88
Ech te sluby na co komu one potrzebne , tyle przygotowan, kasa dla ksiedza , organisty, jakies lekcje przedmalzenskie. Ja zyje ze swoim skarbem bez slubu i bardzo nam dobrze ze soba

wcale nie ma się czym chwalć, trochę nie wiem jak to nazwać.. hmm... łatwe? :)


a co do tematu- moja koleżanka byłaostatnio świadkową u siostry. z tego co się orientuję to płaciła za kwiaty w kościele Z WŁASNEJ WOLI

Kwiaty na ślub, kto płaci?

19 paź 2012 - 18:49:42

Cytat
mercedes78
Twoja przyjaciółka to cwaniara i chce Cię naciągnąć na koszta.Też pierwszy raz słyszę,aby świadkowa kupowała dla panny młodej bukiet.

Kwiaty na ślub, kto płaci?

19 paź 2012 - 18:51:13

Ja byłam rok temu świadkową u przyjaciółki i za nic płacić nie musiałam.
Trochę chamsko Twoja przyjaciółka powiedziała. Jak ona taka to Ty jej powiedz, że ma Ci oddać za dojazd do Niej i z powrotem:D A, co!:)

Kwiaty na ślub, kto płaci?

19 paź 2012 - 18:52:31

Za tydzień również wybieram się na wesele i również mam być świadkiem. Pierwsze raz słyszę o kupowaniu bukieciku przez drużki .... Po prostu twoja PRZYJACIÓŁKA próbuje naciągnąć Cię na dodatkowe koszty ...

Kwiaty na ślub, kto płaci?

19 paź 2012 - 18:56:58

ja bym podziękowała
byłam 2 razy świadkiem i i żadna panna młoda mi nie kazała coś kupować. Nie było żadnych kotylionów a bukiet sobie same kupowały.
Jako że nie pracuje nawet mówiły żebym nic im nie dawała a tylko byla.
moim zdaiem twoja przyjaciółka jest niezły cwaniaczek ja bym powiedziała to twoje wesele i sama sobie płać. Bukiet kosztuje 100-200 zł xD
żałosne

Kwiaty na ślub, kto płaci?

20 paź 2012 - 10:00:39

no właśnie - tak też mi się wydawało :) generalnie dość jasno i bezpośrednio uświadomiłam Pannie młodej, że tego nie zrobię (nie kupię kwiatów), bo za kotyliony oddam jej te 70zł, dla świętego spokoju.

Kwiaty na ślub, kto płaci?

20 paź 2012 - 10:10:31

znajomi ze wsi mowili nam przed ślubem że u nich jest zwyczaj że świadek kupuje wodkę na wesele a swiadkowa tort ale w zycieu nie obciązyla bym swiadków takimi kosztami tym bardziej ze brałam ich bez wzgledu na status materialny hehe :) rózne sa zwyczaje ktore juz odchodza i o których juz nawet sie nie słyszy :)

Kwiaty na ślub, kto płaci?

20 paź 2012 - 10:21:31

kurde ze tez sie nie znam na takich rzeczach, i wszystko kupiłam sobie sama :( a mogłam wykorzystac okazję i wrobic kilka osób...

a tak powaznie to pierwsze słyszę.

Kwiaty na ślub, kto płaci?

01 cze 2018 - 14:44:53

ładnie chce Cię naciągnąć ;) ja bym za nic nie płaciła.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ślub w zimie :/