Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kwiaty na ślub, kto płaci?

18 paź 2012 - 11:22:17

Witajcie drogie Szafiarki,
to jest mój pierwszy wątek, który tutaj zakładam, więc jeśli robię coś nie tak - wybaczcie.
Piszę, bo mam małe wątpliwości, otóż niebawem mam być świadkową na ślubie przyjaciółki, która twierdzi, że to ja powinnam kupić bukiet ślubny dla niej i bukiet dla siebie.
Dodatkowo wśród moich zadań należy kupno kotylionów, które ona sama już kupiła i oznajmiła, że mam jej oddać za nie pieniądze.
Pierwszy raz spotykam się z czymś takim, poza tym ja nigdy nie powiedziałabym tak komuś, kto miałby być moim świadkiem.
Proszę o odpowiedzi, czy u Was też panuje taki zwyczaj?

Kwiaty na ślub, kto płaci?

18 paź 2012 - 11:24:04

to nie jest Twoj obowiazek, pierwszy raz sie z takim pomyslem spotykam

Kwiaty na ślub, kto płaci?

18 paź 2012 - 11:25:06

Za mój bukiet płacił mąż a świadkowa nie miała kwiatów dla siebie...
Nigdy nie byłam za tym żeby obciążać kosztami innych,ani świadkowie na ślubie,ani chrzestni dla córki nie mięli jakiś przykazanych obowiązków



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-18 11:26 przez lalamalowana.

Kwiaty na ślub, kto płaci?

18 paź 2012 - 11:26:51

pan młody kupuje bukiet dla młodej i starszej

Kwiaty na ślub, kto płaci?

18 paź 2012 - 11:27:25

Ech te sluby na co komu one potrzebne , tyle przygotowan, kasa dla ksiedza , organisty, jakies lekcje przedmalzenskie. Ja zyje ze swoim skarbem bez slubu i bardzo nam dobrze ze soba

zweryfikowana
Posty: 532
Ostrzeżenia: 1/5

Kwiaty na ślub, kto płaci?

18 paź 2012 - 11:27:39

wydaje mi się że to panna młoda powinna za to płacić, przynajmniej w moim przypadku tak było jak byłam świadkową koleżanki, niby dlaczego ty miałabyś za to płacić?

Kwiaty na ślub, kto płaci?

18 paź 2012 - 11:27:49

Pierwsze słyszę:)
Może jeszcze świadkowie maja zapłacić za kazdego zaproszonego gościa?
Pogratulować przyjaciółki.
W takiej sytuacji będąc na Twoim miejscu podziękowałabym "przyjaciółce" za to całe "świadkowanie".

Kwiaty na ślub, kto płaci?

18 paź 2012 - 11:27:49

Twoja przyjaciółka to cwaniara i chce Cię naciągnąć na koszta.Też pierwszy raz słyszę,aby świadkowa kupowała dla panny młodej bukiet.

Kwiaty na ślub, kto płaci?

18 paź 2012 - 11:28:18

pierwsze słysze o czyms takim to zawsze młody płaci za kwiaty.

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

Kwiaty na ślub, kto płaci?

18 paź 2012 - 11:28:34

u mnie jest taki zwyczaj z tymi kotylionami,że właśnie świadkowa je kupuje i świadkowa z tego co wiem kupuje sukienki i sobie i pannie młodej te w których wychodzą do pana młodego jak ten przyjeżdża przed ślubem (w sensie te które mają zanim się przebiorą w ślubne sukienki) ,o kwiatach nie słyszałam.

Kwiaty na ślub, kto płaci?

18 paź 2012 - 11:28:49

ja też pierwsze słysze.

Kwiaty na ślub, kto płaci?

18 paź 2012 - 11:29:29

ja sama wybierałam i kupowałam;)

Kwiaty na ślub, kto płaci?

18 paź 2012 - 11:29:51

Jakie cyrki, dla panny młodej przyszły małżonek, a dla świadka niby świadek pana młodego, ale to różnie bywa. W życiu nie obciążyłabym świadka kosztem kupna bukietu.

Kwiaty na ślub, kto płaci?

18 paź 2012 - 11:30:03

chciałam już jej podziękować, ale zaniosła skan mojego dowodu do księdza i ten powiedział, że na głowie mam stanąć, ale być muszę.
A co do cwaniactwa - bardziej z niej prosta baba jest, która z niczym się nie czai.
Dodam też, że przyjaciółka wie, że jestem studentką, która nie pracuje, a na ślub przyjeżdżam z drugiego końca Polski. Jak to się mówi od morza do Tatr.

Kwiaty na ślub, kto płaci?

18 paź 2012 - 11:30:11

Coś jej się chyba pokickało. W żadnym regionie Polski nie ma takiego zwyczaju,że to ŚWIADKOWA kupuje pannie młodej bukiet ślubny! Może ona go sobie kupic samo,albo kupuje jej go przyszły mąż i wręcza przyjeżdżając po nią.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Obiad weselny zamiast ślubu