Obecnie rozmawiamy o:

zabawki dla chłopców

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Suknia ślubna się nie doprała :(

05 sie 2012 - 12:11:09

Nie wiem czy wątek w dobrym miejscu, w razie czego proszę o przeniesienie.

Dziewczyny, proszę o poradę. Dwa dni po ślubie oddałam suknię ślubną do pralni chemicznej. Dół był baaardzo brudny, pojawiły się też plamy z trawy i błota po sesji zdjęciowej, więc w zasadzie sama nie wierzyłam, że uda się ją doczyścić. No i tak jak podejrzewałam, suknia nie jest do końca czysta. No i moje pytanie jest takie: czy warto szukać innej pralni i spróbować jeszcze raz czy dać sobie spokój? A może dać do pracowni sukien, aby obciąć tren, bo na trenie są największe zabrudzenia? Wiadomo, że ciężko jest odsprzedać suknię, ale brudnej to dopiero nikt nie kupi.

Suknia ślubna się nie doprała :(

05 sie 2012 - 12:14:15

próbuj jeszcze raz, jak nie wyjdzie to wtedy trzeba coś więcej z tym robić

Suknia ślubna się nie doprała :(

05 sie 2012 - 12:14:41

A nie przesadziłaś z tą sesją? Kąpiel w błocie i tarzanie się w trawie jest mało fajne jak na sesję zdjęciową :D

Ale co się będę czepiać... Samej mi marzy się sesja w jeziorze- wiadomo ono nie jest za czyste...

Ja bym oddała do innej, lepszej pralni.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-05 12:15 przez Araneczkaaa.

Suknia ślubna się nie doprała :(

05 sie 2012 - 12:16:35

może poszukaj innej pralni... dziwne że jej nie doprali, moja też była niemiłosiernie brudna, a jak wybrałam z czyszczenia to aż raziła bielą po oczach... albo sama spróbuj namoczyć ten tren i szczotka z szarym mydłem wyszorować...

Suknia ślubna się nie doprała :(

05 sie 2012 - 12:18:52

może spróbuj jeszcze raz dać do czyszczenia? chociaż jak za pierwszym razem się nie udało to nie wiem czy się doczyści..
Jak bardzo tego nie widać to wystaw taką i napisz o wadach.
Ja sprzedałam rok temu długą sukienke którą miałam na studniówce i miała też dół brudny. Tylko ja jej nigdzie nie oddawałam tylko napisałam że ma dół przybrudzony (czyszczenie we własnym zakresie) i obniżyłam cenę.

Suknia ślubna się nie doprała :(

05 sie 2012 - 12:19:37

Cytat
Araneczkaaa
A nie przesadziłaś z tą sesją? Kąpiel w błocie i tarzanie się w trawie jest mało fajne jak na sesję zdjęciową :D

Ja bym oddała do innej, lepszej pralni.

Zapewniam Cię, że sesja była całkowicie normalna, z tymże kilka dni wcześniej były deszcze i podłoże było trochę mokre, stąd te plamy, od samego spacerowania po parku i ustawiania się do zdjęć :P

Hm, to może faktycznie spróbuję, z tymże teraz minął już ponad miesiąc od ślubu i nie wiem czy nie jest już za późno... Mieszkam za granicą więc nie mam za bardzo kiedy jeździć z sukienką.

Suknia ślubna się nie doprała :(

05 sie 2012 - 12:21:48

A ja radzę samej spróbować doprać.Kupić dobry odplamiacz i nawet wrzucić do pralki jeśli suknia jest mała ( nie jakaś pierzasta czy z ogromem tiulu Każde koejne pranie chemiczne obniża jakość suknii.

Suknia ślubna się nie doprała :(

05 sie 2012 - 12:26:26

Wiesz myślę, że kolejnym chemicznym praniem może się trochę zniszczyć...

Suknia ślubna się nie doprała :(

05 sie 2012 - 12:26:49

Cytat
fajnakropka
A ja radzę samej spróbować doprać.Kupić dobry odplamiacz i nawet wrzucić do pralki jeśli suknia jest mała ( nie jakaś pierzasta czy z ogromem tiulu Każde koejne pranie chemiczne obniża jakość suknii.

No właśnie tego się boję. Suknia nie jest duża, ani pierzasta ani z tiulem, ale na gorsecie ma aplikacje i to o nie najbardziej się boję, może w zwykłej pralce nic im nie będzie? A czy mogą w pralni czyścić tylko sam dół? Góra jest czyściutka po pierwszym praniu, no ale nie wiem czy to tak można, pewnie wrzucają gdzieś całą sukienkę.

Suknia ślubna się nie doprała :(

05 sie 2012 - 12:27:26

Też miałam starsznie brudną suknie ale stwierdziłam że nie bede jej oddawać do pralni tylko najpierw spróbuje sama. Tak sie omęczyłam i trenu też nie doprałam, straszne plamy były a próbowałam wszystkiego. W końcu kupiłam ace rozrobiłam z wodą polałam na plane, poczekałam chwile i suknia jak nowa ;p po plamach śladu nie ma

Suknia ślubna się nie doprała :(

05 sie 2012 - 12:28:19

Cytat
fajnakropka
A ja radzę samej spróbować doprać.Kupić dobry odplamiacz i nawet wrzucić do pralki jeśli suknia jest mała ( nie jakaś pierzasta czy z ogromem tiulu Każde koejne pranie chemiczne obniża jakość suknii.

No to dowaliłaś... Suknię odplamiaczem w domowej pralce? Aha.

Suknia ślubna się nie doprała :(

05 sie 2012 - 12:29:57

Cytat
Lene90
Wiesz myślę, że kolejnym chemicznym praniem może się trochę zniszczyć...

Kurczę, to może faktycznie odpuszczę czyszczenie chemiczne :( Może zawiozę do pań, które szyły mi suknię i spytam, czy to dobry pomysł z obcięciem brudnego trenu, czy suknia nie straci proporcji itd.
Cytat
szalona139
Też miałam starsznie brudną suknie ale stwierdziłam że nie bede jej oddawać do pralni tylko najpierw spróbuje sama. Tak sie omęczyłam i trenu też nie doprałam, straszne plamy były a próbowałam wszystkiego. W końcu kupiłam ace rozrobiłam z wodą polałam na plane, poczekałam chwile i suknia jak nowa ;p po plamach śladu nie ma

A nie bałaś się, że suknia sie zniszczy? Chociaż w tych pralniach też używają chemikaliów :P Może spróbuję, a jak się nie uda to zawiozę do pracowni, żeby obciąć tren i po plamach nie będzie śladu :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-05 12:32 przez vixen89.

Suknia ślubna się nie doprała :(

05 sie 2012 - 12:31:16

Lene90 widziałam suknie po własnie takim praniu i wyglądały idealnie. Widziałam też po kiepskiej pralni niedoprane lub z odprutymi aplikacjami. Wiem co mówię...

Suknia ślubna się nie doprała :(

05 sie 2012 - 12:32:16

Cytat
vixen89
Cytat
Lene90
Wiesz myślę, że kolejnym chemicznym praniem może się trochę zniszczyć...

Kurczę, to może faktycznie odpuszczę czyszczenie chemiczne :( Może zawiozę do pań, które szyły mi suknię i spytam, czy to dobry pomysł z obcięciem brudnego trenu, czy suknia nie straci proporcji itd.

To jest chyba jedyne wyjście. I broń Boże nie wrzucaj jej do domowej pralki...
Skoro specjalne środki i odpowiedni program w pralnie nie pomógł - to twoja pralka tym bardziej tego nie zrobi.

Suknia ślubna się nie doprała :(

05 sie 2012 - 12:33:25

Jest odplamiacz specjalnie do plam z trawy, ale nie wiem jak się nazywa.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Suknia ślubna - ładna ?