Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Transport gości weselnych

22 kwi 2012 - 10:53:40

Hej kochane. Mimo że do mojego ślubu jeszcze trochę czasu, to już planuję parę ważniejszych spraw.

Transport gości weselnych.

Myślę żeby pod kościół po gości podjechał autobus, planuję zaprosić 90-95 osób. Więc autobus musi być. A na drogę powrotną zamówić busa. Aby był całą noc do dyspozycji dla gości. Bo wiadomo każdy chce o innej porze wracać. Ale też myślę czy nie ustalić z kierowcą busa tylko dwóch kursów np po 1 w nocy i po 3 - 4 w zależności o której skończy się wesele. Co wy na to ? Dodam że wesele jest 15 km od mojej miejscowości.

I jeszcze jedno pytanie może się orientujecie jak to wygląda cenowo ?


Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Transport gości weselnych

22 kwi 2012 - 10:57:44

w moich stronach zawsze pod kościoł jest autobus dla gości, który zabiera ich tylko na salę :) a potem zawsze jest jakiś "znajomy-kierowca" (kuzyn jakiś, kolega itp) który całą noc jest do dyspozycji gości i odwozi ich do domów :) jest on swoim autem i ma zapłacone za cała noc :) zazwyczaj dostaje za to jakieś 200-300 zł + koszt paliwa :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-22 10:58 przez nicolenkaa.

Transport gości weselnych

24 kwi 2012 - 11:29:53

ja tez będę miala autokar z kosciola do sali(w cenie sali), a dodatkowo wynajmiemy busa, wesele jest prawie godzinę drogi od mojej rodzinnej miejscowosci takze gosci trzeba będzie odwiezc;)
nie wiem jeszcze ile będzie kursow, ale minimum 2 na pewno;)
do tego trzeba będzie pozostałą częsc gosci porozwozic na noclegi

z cenami się nie orientuję, ale mysle, ze nie będzie to jakas ogromna kwota

jednak zanim zamowię transport, chcę się rozeznac wsrod gosci jak planują transport, bo moze nie będzie potrzeby robic kilku kursow, a częsc np.nie pije i będzie wracac swoim samochodem

Transport gości weselnych

24 kwi 2012 - 11:32:22

na szczęście u mnie się sami transportują :P

zweryfikowana
Posty: 532
Ostrzeżenia: 1/5

Transport gości weselnych

24 kwi 2012 - 11:37:52

ja mialam dwa busy, takie 16 osobowe. Dowozily gosci z domu do kosciola i z kosciola na sale. Potem mialam 3 kierowcow, w tym jeden byl na sali caly czas do dyspozycji ( niektorzy goscie wczesniej odwozili dzieci), a dwoch pozostalych na telefon i oni juz potem we trojke nad ranem odwozili gosci.

zweryfikowana
Posty: 882
Ostrzeżenia: 1/5

Transport gości weselnych

24 kwi 2012 - 11:40:43

U mnie autobus odbierze gości koło 4 z wesela, obiore w miarę dobrą trase, żeby wszyscy dostali sie do domu. Ja na każde wesele musiałam się dostać i na poprawiny też wiec tym razem też mnie to nie obchodzi jak się dostaną inni...

Transport gości weselnych

24 kwi 2012 - 11:42:30

transport gości ? perwszy raz słyszę o takim zwyczaju ;p
u nas każdy sam się transportuje na własną rękę na szczęście :)

Transport gości weselnych

24 kwi 2012 - 11:44:54

A czemu goście nie mogą sami przyjechać ? :O

Transport gości weselnych

24 kwi 2012 - 11:46:31

Cytat
paulinamiko
transport gości ? perwszy raz słyszę o takim zwyczaju ;p
u nas każdy sam się transportuje na własną rękę na szczęście :)

a masz gosci z miejscowości odległych o godzinę drogi albo i dalej?

ja mam swoja polowę rodziny, rodzina narzeczonego jest z jeszcze bardziej odległych rejonow(ponad 2,5 h drogi), dla nich będa noclegi

przyjadą sami, ale odwieźć tych,ktorzy będą tego potrzebowali wypada



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-24 11:47 przez kashvi.

Transport gości weselnych

24 kwi 2012 - 23:39:59

Cytat
Julion
A czemu goście nie mogą sami przyjechać ? :O

może dlatego, że zamierzają pić alkohol na weselu? :)
ja miałam autobus spod kościoła do sali - koszt ok. 150zł (było do przejechania koło 10km), z wesela gości odwoził chłopaczek 9 osobowym busem, płaciliśmy mu 200-300zł plus paliwo (nie pamiętam dokładnie), ale wiem, że od gości dostawał jeszcze jakieś tipy :P (sami dawali, nieproszeni)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-24 23:42 przez oliga.

Transport gości weselnych

24 kwi 2012 - 23:51:50

Jak dla mnie transport dla ludzi którzy dojeżdzaja 1-1,5 godz to przesada.
Jakieś cuda już wymyślacie. Ja mialam transport na jedno wesele bo to bylo 5 godzin. Ale bez przesady znajomych nie maja? Jak nie to niech jedno nie pije świat się nie zawali. Bus tylko z kościola do sali (o ile ktos u Was bedzie chcial bo u mnie jak byly to zazwyczaj 2-5 os jechało). Nie te czasy gdzie transport jes problemem.

Transport gości weselnych

24 kwi 2012 - 23:56:01

Cytat
kolczykiswarovski
Jak dla mnie transport dla ludzi którzy dojeżdzaja 1-1,5 godz to przesada.
Jakieś cuda już wymyślacie. Ja mialam transport na jedno wesele bo to bylo 5 godzin. Ale bez przesady znajomych nie maja? Jak nie to niech jedno nie pije świat się nie zawali. Bus tylko z kościola do sali (o ile ktos u Was bedzie chcial bo u mnie jak byly to zazwyczaj 2-5 os jechało). Nie te czasy gdzie transport jes problemem.


wesele robi się po to, zeby goscie mogli się dobrze bawic, a nie pilnowac zeby aby nie wypic bo przeciez prowadzic trzeba jeszcze o 4 nad ranem albo ciągac znajomych

na wszystkich weselach jakich byłam transport był zapewniany i nikt problemow nie robil, a nawet namawiali zeby korzystac bo np.taksowki czy bus byly wynajęte, koszt nie jest ogromny, a wesele mam jedno i fajnie by bylo, zeby kazdy je milo wspominal i się na nim dobrze bawil

poza tym mam wesele poza miastem, gdzie zadne autobusy/busy/taksówki nie jezdzą



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-24 23:58 przez kashvi.

zweryfikowana
Posty: 584
Ostrzeżenia: 1/5

Transport gości weselnych

25 kwi 2012 - 00:01:01

nigdy nie widzialam busa na wesele... bylam na weselu oddalonym dla wszystkich o conajmiej 30minut drogi i nikt sie nie martwil tym jak dojada i wroca... nie widzialam w tym problemu

Transport gości weselnych

25 kwi 2012 - 00:01:59

co kto lubi. Jak dla mnie wymyślanie. U mnie nikt transportów nie załatwia a goście bawią się znakomicie (zabawa zalezy raczej od samej uroczystości nie od transportu).

Transport gości weselnych

25 kwi 2012 - 00:04:39

Cytat
kolczykiswarovski
co kto lubi. Jak dla mnie wymyślanie. U mnie nikt transportów nie załatwia a goście bawią się znakomicie (zabawa zalezy raczej od samej uroczystości nie od transportu).

no wlasnie, co kto lubi..;)

ja lubię jak nikt z gosci nie musi się o nic martwić



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-25 00:04 przez kashvi.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Bukiet z cukierków ferrero rocher