Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 10 11 -->

ile pieniędzy dać na ślub ?

10 kwi 2012 - 12:22:05

matylda_jasmin a jeśli młodzi zbierają na coś? Np. na samochód. Albo chcą urządzić dom, ale po swojemu? A dostaną rzeczy do mieszkania, które akurat nie są im potrzebne, albo nie pasują do tego, co już mają. Nie lepiej, by kupili sobie to, co im rzeczywiście jest potrzebne? Ja bym wolała dostać pieniądze.

ile pieniędzy dać na ślub ?

10 kwi 2012 - 12:22:12

na moim weselu niektorzy dawali 200 i 100 zł ale nie robiłam halo! bo liczyło sie to, ze przyszli! A rozumialam, ze studiujac i nie majac pracy to skad niby by mieli wziasc? Kazdy daje tyle na ile go stac! Liczy sie obecnosc!

ile pieniędzy dać na ślub ?

10 kwi 2012 - 12:26:41

skasna - wyjątkowo się z Tobą nie zgodzę ;-(

to, co, idąc za podanym przez Ciebie przykładem, młodzi robią wesele by zebrać kasę na samochód? na samochód to powinno sami nazbierać, wesele jest po to , by nasi najbliżsi świętowali z nami (młoda parą) najważniejszy dla nas dzień, prezent to tylko dodatek - tak powinno być moim zdaniem, a wychodzi na to,że wesela są po to, by na nich zarobić - nie sądzisz,ze to obleśne?

zamiast robić huczne wesele może warto kasę na wielkie weselicho przeznaczoną wydać np. na upragniony samochód lub odłożyć na lokatę?


wesele nie jest zbiórką pieniędzy dla mnie i naprawdę uważam to za obrzydlistwo,ze w dzisiejszych czasach jest takie podejście do tego tematu

ile pieniędzy dać na ślub ?

10 kwi 2012 - 12:27:00

ja uwazam ze powinno dawac sie tylko pieniadze.Po co potem molodzi maja wyrzucac rzeczy ,ktore im nie odpowiadaja? bez sensu
wiadomo,ze jak wesele to mlodzi sa na dorobku i na cos zbieraja, wiec wg mnie tylko kasa.

ile pieniędzy dać na ślub ?

10 kwi 2012 - 12:29:53

witam,
mój brat niedługo się żeni - tyle osób mu odmówiło przyjścia na wesele to naprawdę smutne, u mnie było to samo - a przecież Młodym nie zależy na kasie tylko na obecności bliskich osób w tym Wielkim dla Nich Dniu!!! Gdyby chcieli kasę to nie robiliby wesela:) bo tak jak u mnie wydałam ponad 35 tys. a zwróciła się 1/3 ale co z tego - Goście do dziś mi mówią że Nasze wesele było niezapomniane i dziękują za rewelacyjną zabawę - dla mnie wspomnienia z tego dnia bezcenne!!!

zweryfikowana
Posty: 1.990
Ostrzeżenia: 1/5

ile pieniędzy dać na ślub ?

10 kwi 2012 - 12:30:00

mysle, ze ok

ile pieniędzy dać na ślub ?

10 kwi 2012 - 12:30:11

matylda_jasmin nie nie, całkowicie nie o to mi chodziło :) Wesele nie jest po to, by nazbierać na coś pieniądze. Ale jednak faktem jest, że większość osób idąc na wesele, nie idzie z pustymi rękoma. I czy jakby każdy miał dawać komplet pościeli, ręczników, czy kolejny komplet sztućców, to czy nie lepiej, by dali za to pieniądze? Jakąś symboliczną kwotę. Choćby tyle, ile by mieli na te ręczniki wydać. Wtedy zamiast 50tego ręcznika młodzi kupią sobie choćby garnek, który jest im bardziej potrzebny. Chodzi mi o takie bardziej praktyczne podejście do tematu. No chyba, że rodzina jakoś się dogada i każdy nie przyjdzie z pościelą.

ile pieniędzy dać na ślub ?

10 kwi 2012 - 12:33:17

skasna - jestem za robieniem listy prezentów - u moich znajomych to się sprawdza
na której nie będzie pozycji pieniądze ;-)))))

ile pieniędzy dać na ślub ?

10 kwi 2012 - 12:34:49

Cytat
izkaaa93
Ok, rozumiem, daje się tyle kasy na ile nas stać, ale nie pomyślałyście, że może panna młoda marzy o weselu jak z bajki? I ma nadzieję, że choć część się zwróci?

A dlaczego goście muszą płacić za wybujałe marzenia panny młodej? :D Chciała wesela ja z bajki to niech za nie sobie zapłaci. Z resztą to jest strasznie głupie podejście, że musi się zwrócić za talerzyk, bo w gruncie rzeczy wychodzi w efekcie końcowym, że goście sobie sami sponsorowali imprezę. A skoro tak to trzeba było na samym początku zaprosić kto chętny zrobić zrzutę i za to co się uzbiera zrobić wesele. Na to samo wychodzi :D masakra ...

A tłumaczenie, że ktoś patrzy pod kątem finansów na wesele i musi się zwrócić to po cholerę robić tak wystawne wesele na ponad 100 osób. W mojej rodzinie 100 osób to już uważane jest za duże wesele ...

ile pieniędzy dać na ślub ?

10 kwi 2012 - 12:36:18

Każdy daje tyle na ile go stać.
Nas czeka w czerwcu ślub siostry mojego męża,a nie wiem czy w ogóle coś damy,bo mam termin na lipiec i mnóstwo wydatków..

Dla mnie 300zł to max,ale jeśli kogoś stać na więcej to niech da nawet i 2tys.

ile pieniędzy dać na ślub ?

10 kwi 2012 - 12:37:35

matylda_jasmin lista prezentów też jest dobrym pomysłem. Ale z doświadczenia wiem, że niektórzy mają ją głęboko w poważaniu i tak kupują to, co im się wydaje lepsze. Poza tym, może tutaj się trochę egoizm mój wyłania, ale jednak sama bym sobie wolała wybrać wzór pościeli, niż zdawać się na jakąś tam ciotkę :D No chyba, że lista jest z podaniem linków do sklepu :D

ile pieniędzy dać na ślub ?

10 kwi 2012 - 12:39:05

400 zł to tak optymalnie, tym bardziej dla młodych ludzi.

zweryfikowana
Posty: 909
Ostrzeżenia: 1/5

ile pieniędzy dać na ślub ?

10 kwi 2012 - 12:39:27

Każdy daje tyle na ile go stać, a nie ile wypada. Wkurza mnie, że musi się zwrócić za talerzyk. Młodzi robią wesele dla gości, żeby uczcić ślub, a nie żeby kasę nazbierać. Jak stać Cię na 400 zł, to tyle daj, jak nie to np. 200 zł lub mniej.

Sama niedawno brałam ślub, co prawda skromny, bo z obiadem, bez wesela. W kopertach było różnie. Młodzi przecież znają sytuacje rodziny i wiedzą kogo stać na więcej/mniej

ile pieniędzy dać na ślub ?

10 kwi 2012 - 12:41:12

skasna - chyba można z linkami do sklepów lub numerami produktów - bonie każda Ciotka po 60 tce jest za pan brat z netem;-)))))

ja planuję małe skromne wesele, bo po cywilnym to raz, a dwa nie chce zapraszać ludzi, których nie widuję, nie mam kontaktów a mienią się moją rodziną, bo po co? I gdzieś mam to, czy się obrażą

ile pieniędzy dać na ślub ?

10 kwi 2012 - 12:43:59

MATYLDA, masz rację, po co zapraszać tych, z którymi nie ma się nic wspólnego? albo po prostu ludzi, których nie lubimy?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

frak... kolor koszuli