Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wesele - z poprawinami czy bez?

19 mar 2012 - 16:04:42

Hej. Zastanawiam się czy zrobić też poprawiny.

Robiąc wesele z poprawinami (na sali którą wybrałam) koszt za osobe jest wtedy 20 zł większy. Nie jest to dużo. Ale dochodzi do tego większy wydatek na alkohol, napoje czy ciasta... pewnie dodatkowe 3tys. zł. A mnie nie zależy na

Wydaje mi się, że coraz częściej odchodzi się od tradycji dwudniowego wesela i wyprawia się je bez poprawin. A po drugie goście często są zmęczenij po poprzednim dniu i raczej siedzą i jedzą a się już nie bawią.

Co sądzicie lepiej 1 dniowe czy 2 dniowe? Jakie miałyście czy na jakich bywałyście?

wesele - z poprawinami czy bez?

19 mar 2012 - 16:07:45

my mamy 1-dniowe i wystarczy:) na drugi dzien moze jakis grill dla samej najblizszej rodziny będzie:)

wesele - z poprawinami czy bez?

19 mar 2012 - 16:10:47

Cytat
kashvi
my mamy 1-dniowe i wystarczy:) na drugi dzien moze jakis grill dla samej najblizszej rodziny będzie:)
dobry pomysl:)

wesele - z poprawinami czy bez?

19 mar 2012 - 16:11:00

Z doświadczenia wiem że jednak lepiej zrobić jednodniowe a na drugi dzień
co najwyzej jakieś spotkanie w mniejszym bliższym towarzystwie rodziny

wesele - z poprawinami czy bez?

19 mar 2012 - 16:11:03

Ja miałam 1 dniowe. Na 2 dzień była tylko najbliższa rodzina w domu.

wesele - z poprawinami czy bez?

19 mar 2012 - 16:11:29

U mnie zawsze są 2 dniowe moje też takie było i mi się podoba.:) Ale to kwestia gustu jak kto woli to już musicie sami zdecydować:)

niezweryfikowana
Posty: 624
Ostrzeżenia: 1/5

wesele - z poprawinami czy bez?

19 mar 2012 - 16:11:30

Heh kolejny temat weselny:) Nie wyobrazam sobie wesela bez poprawin. Na poprawinach ludzie o wiele lepiej sie bawia niz na weselu. Wszyscy juz sa zzyci, i jeszcze sie nie spotkałąm żeby na poprawinach ktos siedzial. Jedynie mozesz poprawiny zaplanowac na mniej osob bo pewnie nie wszyscy adepci dotra;)

wesele - z poprawinami czy bez?

19 mar 2012 - 16:12:00

ja bym zrobiła dwudniowe, koszt nie wiele wiekszy w sumie. i przeważnie bywałam na dwudniowych

wesele - z poprawinami czy bez?

19 mar 2012 - 16:12:50

to zależy od tego jaką masz dużą rodzinę, ja mam ślub w czerwcu i gdyby wszyscy pomieścili mi się na sali to nie robiłabym poprawin tylko pewnie jakiś grill albo posiadówkę na ogrodzie dla najbliższych. Niestety na sali mamy limit 135 miejsc i ani osoby więcej a nam wyszło więcej więc musimy zrobić na drugi dzień. Chyba że po rozdaniu zaproszeń z 20-30 osób nam odejdzie to wtedy nie będzie kłopotu:)

wesele - z poprawinami czy bez?

19 mar 2012 - 16:13:46

z poprawinami.

wesele - z poprawinami czy bez?

19 mar 2012 - 16:14:03

jak Ci nie zależy to nie rób... po co się pytasz?

ja robię 2 dniowe, z tego względu, że wesele jest w pałacyku gdzie wszyscy goście mają spanie. Na 2 dzień będzie grill, poprawiny będą trwać do 18.

wesele - z poprawinami czy bez?

19 mar 2012 - 16:14:06

Ja robie jednodniowe, a na drugi dzien tylko w tej samej restauracji obiad dla rodzicow, rodzenstwa i chrezstnych. I tak jedzenia zostanie wiec niech mają;p

wesele - z poprawinami czy bez?

19 mar 2012 - 16:17:49

No jedzenia zostanie po weselu.. Z 1 str to i tak duży wydatek takie wesele.. Nie chcemy dużo wydawać, ale 2 dnia w domu (mieszkam w mieszkaniu w bloku) to trochę bałaganu i malo miejsca, 12-15 osób się zmieści. Ah szkoda że nie mam ogrodu ;p byłby grill

wesele - z poprawinami czy bez?

19 mar 2012 - 16:19:49

Ja swoje wesele miałam z poprawinami i.. nie żałuję! :) Goście świetnie się bawili i całe wesele i całe poprawiny. Aż żal było rozstawać się i wyjeżdżać :) Pożegnaniom końca nie było ;)
Ale zrobisz oczywiście jak uważasz, w konsultacji z przyszłym Mężem :]

zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

wesele - z poprawinami czy bez?

20 mar 2012 - 12:34:08

Nie robiliśmy poprawin, bo nie widzieliśmy w tym sensu.
Goście przyjezdni spali w dworku gdzie było wesele, rano było tylko śniadanie w ogrodzie, trochę posiedzieliśmy, pogadaliśmy - wystarczy :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pogrzeb ..!