Obecnie rozmawiamy o:

copywriting seo

gorący temat

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dziewczyny, w lipcu wychodzę ża mąż. Robimy wesele na 65osób. Ile kupić ciasta i napojów (soki, woda)?:)

<moderacja - korekta tytułu>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-27 10:33 przez moderator.

Lipiec gorąco więc musisz się dobrze zaopatrzyć w napoje a co do ciasta to moim zdaniem blacha ciasta na 4 osoby(nie ma co przesadzać) :P

A nie orientujecie się ile średnio kosztuje blacha cista jakiegoś z masą?

Cytat
olga_katarzyna
A nie orientujecie się ile średnio kosztuje blacha cista jakiegoś z masą?

Zapytaj kucharki, zależy jakiego.

Blacha ciasta na 4 osoby?;D To chyba żart, nie?;) Ja na żadnym weselu nie zjadłam więcej niż 2 kawałki ciasta, także moim zdaniem 2-4 kawałki na osobę to dość. Ceny zależne od miasta, więc zadzwoń lepiej do cukierni, a nie pytaj na forum. Myślę, że panie w cukierniach również doradzą Ci ile ciasta na wesele. :)

Dagmara K uwierz mi jedni ciasta jedzą mało inni wpychają w siebie jakby nigdy nie jedli,więc blacha na 4 osoby to dobry pomysł;p
Kupuj ciasta najlepiej bez masy albo gdy jest jej w małych ilościach.A co do ceny to kg ciasta kosztuje ok 16 zł



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-19 15:36 przez sexygirl1.

Zawsze na weselach są napoje typu coca cola czy sprite w takich małych buteleczkach, ale one są drogie to się zupełnie nie opłaca. Byłyscie kiedys na weselu gdzie cola była w duzych butelkach czy przelane do dzbanków? Jak to będzie odebrane?

Dagmara_Kmasz rację,na weselach nie idzie dużo ciasta,bo gdy się piję alkohol to raczej unika się słodkości,u nas na weselu prawie nie było ruszone ciasto,z ledwością każdy zjadł po kawałku tortu.Także autorko nie za dużo ciasta ,a napojów to dużo ,dużo tym bardziej w lato gdy jest gorąco.

Ja się spotkałam z colą w dzbankach ;)
Przelane do dzbanków soki - okej, ale cola coś nie bardzo. Lepiej chyba po prostu postawić butle na stół.

hej:) ja od 5 lat obsluguje wesela więc mniej wiecej sie oreintuje:) nigdy w zyciu nie slyszałam żeby brać blachę ciasta na 4 osoby;D na 65 osób myśle ze 7 blach wystarczy moim zdaniem, ciasta i tak zazwyczaj ida na stół szwedzki. lepiej upiec ciasta napewno masz jakies ciocie siostry każda niech zrobi jedno ciasto i juz to nie jest przecież jakiś wielki wydatek. Jesli chodzi o napoje to jest naprawde róznie lepiej kupić wiecej niz potem w nocy martwić sie ze zabraknie:)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 1.582

Mi pani w cukierni powiedziała że ciasta standardowo liczy się 15 dkg na osobę. Napojów trzeba liczyć moim zdaniem ok. 1-1.5 litra na osobę. Gazowanych napojów nie przelejesz do dzbanka więc lepiej żeby były w małych butelkach, ale soki w dzbankach mogą być jak najbardziej.

Cytat
olga_katarzyna
Zawsze na weselach są napoje typu coca cola czy sprite w takich małych buteleczkach, ale one są drogie to się zupełnie nie opłaca. Byłyscie kiedys na weselu gdzie cola była w duzych butelkach czy przelane do dzbanków? Jak to będzie odebrane?
serio myslicie ze to nie wypada? lepiej chyba w dzbanku niż w plastikowej butelce..

Jak kupisz w hurtowni to Ci taniej wyjdzie.Jak w dzbanek przelejesz to się wy gazuje i nie będzie dobra.W dzbankach proponuję podać jakieś soki i wodę z cytryną i mięta
To widzę że u mnie w rodzinie same żarłoki ciasta szlo do groma;p



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-19 15:40 przez sexygirl1.

Ja nie spotkałam się z colą w małych buteleczkach, zawsze napoje gazowane były w dużych 2 litrowych (czasami 1l) butelkach (żeby się nie odgazowały), a soki w dzbankach.

soki w dzbankach jak najbardziej ,ale coli to ja nie widziałam w dzbankach,zresztą w dzbanku się "wygazuje" i będzie nie dobra.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wesele - z poprawinami czy bez?