Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

Sklep internetowy

41 minut temu

Biznes

45 minut temu

tabernakula sklep

godzinę temu

zakupy internetowe

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
marrta
Mi pani w cukierni powiedziała że ciasta standardowo liczy się 15 dkg na osobę. Napojów trzeba liczyć moim zdaniem ok. 1-1.5 litra na osobę. Gazowanych napojów nie przelejesz do dzbanka więc lepiej żeby były w małych butelkach, ale soki w dzbankach mogą być jak najbardziej.
A nie wiecie po ile w hurtowniach sa takie małe cole?

jeśli chodzi o napoje i soki to jak pojedziesz do jakiejś hurtowni to powinni Ci powiedzieć ile wszystkiego wsiąść. A o ciasta najlepiej kucharki się zapytać ona najlepiej będzie wiedziała ale z tego co widzę na weselach to dużo ciasta nie idzie:)

Dokładnie, cola w małych butelkach, 0.2l, a soki w dzbankach - tak było wszędzie gdzie dotychczas byłam.

jak lipiec to wez pod uwage wysoka temperature i napojow z pewnoscia pojdzie Ci duzo.

tez wychodze za maz w lipcu,ale ciasto i napoje mamy wliczone w cene, wiec nie orientuje sie ile tego potrzeba..

Ale wsyzcy zawszze "rzucaą się" na małe buteleczki, a jakby one były np po 1.5zł to na 65 osob musze wydac ponad trzy stówki.. musze liczyc 3/4 buteleczki na głowe

Ja tam nie uważam, żeby cola w butelkach (zwykłych, nie te małe) była jakimś faux pas

Cytat
myriads
Ja tam nie uważam, żeby cola w butelkach (zwykłych, nie te małe) była jakimś faux pas
Też mi się tak wydaje, ale jednak trochę głupio postawić plastik na weselnym stole

Cytat
olga_katarzyna
Ale wsyzcy zawszze "rzucaą się" na małe buteleczki, a jakby one były np po 1.5zł to na 65 osob musze wydac ponad trzy stówki.. musze liczyc 3/4 buteleczki na głowe

3/4 buteleczki 0,2l na glowe? w lipcu? no nie wiem, ja biorę ślub w maju i na dzień wesela liczymy 2,5 litra na głowę, tak nam podpowiedzieli na sali, ale mamy ugadane z hurtownią że co zostaje możemy zwrócić

na Twoim miejscu zainwestowałabym w soki, prawdziwe soki a nie napoje sokopodobne typu caprio, w dzbankach z kostkami lodu :) colę w buteleczkach małych ale jeżeli uważasz że wyjdzie za drogo to kupuj w litrowych/dwulitrowych butelkach, co do ilości ciast/wielkości tortu to Panie w cukierniach są już obcykane i będą w stanie Ci powiedzieć ile mniej więcej będziesz potrzebowała na taką ilość osób ;] ceny są różne, zależnie od miast i od prestiżu cukierni ;)

najlepiej jakbyś ugadała się z hurtownią o możliwość zwrotu tego co zostanie ;) (jeśli chodzi o napoje)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-19 15:52 przez MoniqueJulie.

Cytat
sexygirl1
Lipiec gorąco więc musisz się dobrze zaopatrzyć w napoje a co do ciasta to moim zdaniem blacha ciasta na 4 osoby(nie ma co przesadzać) :P

ja będę mieć 6 blach na 50 osób + 4 ciasta z tortownicy

Cytat
funkyred
Cytat
olga_katarzyna
Ale wsyzcy zawszze "rzucaą się" na małe buteleczki, a jakby one były np po 1.5zł to na 65 osob musze wydac ponad trzy stówki.. musze liczyc 3/4 buteleczki na głowe

3/4 buteleczki 0,2l na glowe? w lipcu? no nie wiem, ja biorę ślub w maju i na dzień wesela liczymy 2,5 litra na głowę, tak nam podpowiedzieli na sali, ale mamy ugadane z hurtownią że co zostaje możemy zwrócić
Ale ja licze 3/4 ałe buteleczki bo każdy lubi z nich pić plus oczywiście duże soki w dzbankach! :)Nie dam im uschnąć:)
Cytat
j_ulka
Cytat
sexygirl1
Lipiec gorąco więc musisz się dobrze zaopatrzyć w napoje a co do ciasta to moim zdaniem blacha ciasta na 4 osoby(nie ma co przesadzać) :P

ja będę mieć 6 blach na 50 osób + 4 ciasta z tortownicy
Jak braknie to zawsze mozna wyciągnąc kase z kopert i biec do cukierni;p



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-19 15:54 przez olga_katarzyna.

Ja myślę, że cola nie wygazuje się jeśli będzie 1 dzbanek na kilka osób na stole. Wcześniej się to porozlewa po szklankach i wypije niż wygazuje..
A wyglądać będzie ładniej niż butelki. Chyba, że mniejsze np. litrowe w butelkach.
Ja będę mieć w dzbankach colę itp. Obsługa sali będzie na bieżąco uzupełniać zawartość. ;]

Cytat
Kands131
Ja myślę, że cola nie wygazuje się jeśli będzie 1 dzbanek na kilka osób na stole. Wcześniej się to porozlewa po szklankach i wypije niż wygazuje..
A wyglądać będzie ładniej niż butelki. Chyba, że mniejsze np. litrowe w butelkach.
Ja będę mieć w dzbankach colę itp. Obsługa sali będzie na bieżąco uzupełniać zawartość. ;]
Ja chyba też się na to zdecyduje:) Jesli ludzie bedą pili wódke to przy nich ostawię soki, a przy innych cole i w dzbanku nie zdąrzy się wygazować. trezba oszczędzać;p

Blacha ciasta na 4 osoby?? Lekka przesada. Ja miała ślub w lipcu zeszłego roku i liczyłam blachę ciasta na 10 osób i jeszcze sporo mi zostało.

w dzbanku cola o matko;O
to już lepiej litrową w plastiku postawić kto powiedział że musi być w szkle?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-19 16:06 przez puma73.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wesele - z poprawinami czy bez?