Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ciasto liczy się mniej więcej blacha na 4 osoby i nie tylko na całe wesele gdyż jeżeli goście wychodzą daje im się w pudełeczku po kawałku różnych ciast, a napoje różnie lepiej mieć więcej niż miało by zabraknąć ale dokladnie nie wiem ile picia.

U nas kilka dni przed weselem daje sie gościom śląski kołacz, wiec pozniej juz nie dajemy cist do domu;]

o matko chyba was pogięło do reszty dziewczyny? cola w dzbankach? i jak to sobie wyobrażacie? kilka minut i sie wygazuje. Juz lepiej w dużych butelkach postawić i nic w tym złego nie będzie. 1 blacha ciasta na 4 osoby czyli wychodzi na 60 osób 15 blach- taka ilość ciasta to na duże wesele na ponad 100 osób sie kupuje, jak nie na 150:P no i powodzenia życze jak 3/4 małej butelki napojów liczycie na osobe, i to jeszcze w lipcu.

Cytat
sylwia8001
o matko chyba was pogięło do reszty dziewczyny? cola w dzbankach? i jak to sobie wyobrażacie? kilka minut i sie wygazuje. Juz lepiej w dużych butelkach postawić i nic w tym złego nie będzie. 1 blacha ciasta na 4 osoby czyli wychodzi na 60 osób 15 blach- taka ilość ciasta to na duże wesele na ponad 100 osób sie kupuje, jak nie na 150:P no i powodzenia życze jak 3/4 małej butelki napojów liczycie na osobe, i to jeszcze w lipcu.
Pisałam, że licze 3/4 małe buteleczki na osobe PLUS soki w dzbankach.

no to chyba ze bedziesz miała tych soków duuuużo więcej niz napojów bo tak to Ci nie starczy niestety.

Oczywiscie, ze wiecej bo tak jest taniej. Ale wiadomo, cola musi być, chociaż trochę:)

My mamy w październiku. Kupujemy na około 110-1150 gości po 120 litrów pepsi, fanty i sprite. Wody oczywiście mnie. Soków jeszcze nie podała nam kucharka. A ciasta zamówiłam 18 blach

zweryfikowana
Posty: 375
Ostrzeżenia: 1/5

ja mam wesele w maju i liczę na 110 osób 4-ry te ogromne blachy ciasta ale tu sernik 2 makowiec i jabłecznik jedna blacha jest na 50 osób i jakies inne osobno ale to może owocowe jakieś dużo ludzi będzie miało dość tortu... co do wódki to 200 flaszek, 10 win , 100 piw, napojów tak 3l na glowę bo jeszcze będe zapraszała na obiad na 2-dzień
aaaa no ja też daje jeszcze ciasto przed weselem



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-23 12:47 przez perelka449.

zweryfikowana
Posty: 654
Ostrzeżenia: 1/5

witam dziewczyny.
Interesuje mnie taka rzecz amianowicie:
ile powinnam liczyc wódki na osobe(wesele+poprawiny)?
Ile napoi ogółem tych gazowanych,niegazowanych i wody powinnam liczyc na osobe(wesele+poprawiny)?
dodam ze biore slub pod koniec kwietnia i ma byc cieplutko.

mi ktos doradzil ze wodki co najmniej pol litra na głowe ;) ale ja jestem jeszcze przed wiec nie wiem czy tyle starczy...

ja też miałam wesele z poprawinami, ale już nie pamiętam jak to było...ale na pewno dokładnych informacji udzielał mi kucharz. wszystko wyliczył tak jak trzeba. może Ty też zapytaj żeby nie przesadzić i żeby nie zabrakło...

zweryfikowana
Posty: 654
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
jnkana
ja też miałam wesele z poprawinami, ale już nie pamiętam jak to było...ale na pewno dokładnych informacji udzielał mi kucharz. wszystko wyliczył tak jak trzeba. może Ty też zapytaj żeby nie przesadzić i żeby nie zabrakło...

moja swidkowa miala w czercu ubiegłego roku wesele to liczyła 0,7 na osobe i 3L napoi na głowe.
Kucharki które organizuja mi catering powiedzialy za 0,7 na głowe i 4L napi na głowe tj.60%gazowane, 30%niegazowane ,10% woda gazowana i niegazowana

a piwo ildzie na poprawinac? kompletnie nie wiem ile tego zmówic =(

niezweryfikowana
Posty: 730
Ostrzeżenia: 1/5

ja mialam wesele w czerwcy 2011 liczylismy 0,5 na głowe :) zostalo sporo na poprawiny

liczyliśmy o,7 na głowę, zostały nam 3 kartony wódki po weselu i poprawinach. Piwa kupiliśmy 5 krat na 80 osób - zostało 4,5 kraty. Mieliśmy też 10 butelek wina i żadna butelka nie została opróżniona choćby do połowy.

zweryfikowana
Posty: 532
Ostrzeżenia: 1/5

ja z tego co pamiętam to miałam wódki 0,5l na głowę ( dzieci też w to wliczałam, w sumie było 60 gości, około 10 dzieci, ale zamówiłam normalnie 60 butelek wódki) oprócz tego miałam osobny barek z kolorowymi alkoholami, piwami - 0,33 w butelce i jeszcze wina do obiadu białe i czerwone, ale nie pamiętam ile tego było. Wiem tylko, że dużo za dużo:) bo jeszcze do dziś nam kilka butelek wódki zostało.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pogrzeb ..!