Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
marrta
Mi pani w cukierni powiedziała że ciasta standardowo liczy się 15 dkg na osobę. Napojów trzeba liczyć moim zdaniem ok. 1-1.5 litra na osobę. Gazowanych napojów nie przelejesz do dzbanka więc lepiej żeby były w małych butelkach, ale soki w dzbankach mogą być jak najbardziej.
A nie wiecie po ile w hurtowniach sa takie małe cole?

jeśli chodzi o napoje i soki to jak pojedziesz do jakiejś hurtowni to powinni Ci powiedzieć ile wszystkiego wsiąść. A o ciasta najlepiej kucharki się zapytać ona najlepiej będzie wiedziała ale z tego co widzę na weselach to dużo ciasta nie idzie:)

Dokładnie, cola w małych butelkach, 0.2l, a soki w dzbankach - tak było wszędzie gdzie dotychczas byłam.

jak lipiec to wez pod uwage wysoka temperature i napojow z pewnoscia pojdzie Ci duzo.

tez wychodze za maz w lipcu,ale ciasto i napoje mamy wliczone w cene, wiec nie orientuje sie ile tego potrzeba..

Ale wsyzcy zawszze "rzucaą się" na małe buteleczki, a jakby one były np po 1.5zł to na 65 osob musze wydac ponad trzy stówki.. musze liczyc 3/4 buteleczki na głowe

Ja tam nie uważam, żeby cola w butelkach (zwykłych, nie te małe) była jakimś faux pas

Cytat
myriads
Ja tam nie uważam, żeby cola w butelkach (zwykłych, nie te małe) była jakimś faux pas
Też mi się tak wydaje, ale jednak trochę głupio postawić plastik na weselnym stole

Cytat
olga_katarzyna
Ale wsyzcy zawszze "rzucaą się" na małe buteleczki, a jakby one były np po 1.5zł to na 65 osob musze wydac ponad trzy stówki.. musze liczyc 3/4 buteleczki na głowe

3/4 buteleczki 0,2l na glowe? w lipcu? no nie wiem, ja biorę ślub w maju i na dzień wesela liczymy 2,5 litra na głowę, tak nam podpowiedzieli na sali, ale mamy ugadane z hurtownią że co zostaje możemy zwrócić

na Twoim miejscu zainwestowałabym w soki, prawdziwe soki a nie napoje sokopodobne typu caprio, w dzbankach z kostkami lodu :) colę w buteleczkach małych ale jeżeli uważasz że wyjdzie za drogo to kupuj w litrowych/dwulitrowych butelkach, co do ilości ciast/wielkości tortu to Panie w cukierniach są już obcykane i będą w stanie Ci powiedzieć ile mniej więcej będziesz potrzebowała na taką ilość osób ;] ceny są różne, zależnie od miast i od prestiżu cukierni ;)

najlepiej jakbyś ugadała się z hurtownią o możliwość zwrotu tego co zostanie ;) (jeśli chodzi o napoje)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-19 15:52 przez MoniqueJulie.

Cytat
sexygirl1
Lipiec gorąco więc musisz się dobrze zaopatrzyć w napoje a co do ciasta to moim zdaniem blacha ciasta na 4 osoby(nie ma co przesadzać) :P

ja będę mieć 6 blach na 50 osób + 4 ciasta z tortownicy

Cytat
funkyred
Cytat
olga_katarzyna
Ale wsyzcy zawszze "rzucaą się" na małe buteleczki, a jakby one były np po 1.5zł to na 65 osob musze wydac ponad trzy stówki.. musze liczyc 3/4 buteleczki na głowe

3/4 buteleczki 0,2l na glowe? w lipcu? no nie wiem, ja biorę ślub w maju i na dzień wesela liczymy 2,5 litra na głowę, tak nam podpowiedzieli na sali, ale mamy ugadane z hurtownią że co zostaje możemy zwrócić
Ale ja licze 3/4 ałe buteleczki bo każdy lubi z nich pić plus oczywiście duże soki w dzbankach! :)Nie dam im uschnąć:)
Cytat
j_ulka
Cytat
sexygirl1
Lipiec gorąco więc musisz się dobrze zaopatrzyć w napoje a co do ciasta to moim zdaniem blacha ciasta na 4 osoby(nie ma co przesadzać) :P

ja będę mieć 6 blach na 50 osób + 4 ciasta z tortownicy
Jak braknie to zawsze mozna wyciągnąc kase z kopert i biec do cukierni;p



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-19 15:54 przez olga_katarzyna.

Ja myślę, że cola nie wygazuje się jeśli będzie 1 dzbanek na kilka osób na stole. Wcześniej się to porozlewa po szklankach i wypije niż wygazuje..
A wyglądać będzie ładniej niż butelki. Chyba, że mniejsze np. litrowe w butelkach.
Ja będę mieć w dzbankach colę itp. Obsługa sali będzie na bieżąco uzupełniać zawartość. ;]

Cytat
Kands131
Ja myślę, że cola nie wygazuje się jeśli będzie 1 dzbanek na kilka osób na stole. Wcześniej się to porozlewa po szklankach i wypije niż wygazuje..
A wyglądać będzie ładniej niż butelki. Chyba, że mniejsze np. litrowe w butelkach.
Ja będę mieć w dzbankach colę itp. Obsługa sali będzie na bieżąco uzupełniać zawartość. ;]
Ja chyba też się na to zdecyduje:) Jesli ludzie bedą pili wódke to przy nich ostawię soki, a przy innych cole i w dzbanku nie zdąrzy się wygazować. trezba oszczędzać;p

Blacha ciasta na 4 osoby?? Lekka przesada. Ja miała ślub w lipcu zeszłego roku i liczyłam blachę ciasta na 10 osób i jeszcze sporo mi zostało.

w dzbanku cola o matko;O
to już lepiej litrową w plastiku postawić kto powiedział że musi być w szkle?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-19 16:06 przez puma73.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wesele - z poprawinami czy bez?