Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ile na roczek?

12 mar 2012 - 09:37:21

Witam, mam 23 latka, jestem chrzestną, w maju mam roczek i nie wiem ile dać pieniążków chrzesnicy... Czy może jakieś złote ładne kolczyki kupić...? Ile wy dziewczyny dawalyscie? Aha, pracuje normalnie, nie jestem na utrzymaniu rodziców, bo to też raczej istotne;) POZDRAWIAM I DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZI;*



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-12 09:39 przez zanet69ka.

Ile na roczek?

12 mar 2012 - 09:40:44

moim zdaniem lepiej jakbys kupila kolczyki...sa takie sliczne blyskotki ze zlota dla maluszkow

Ile na roczek?

12 mar 2012 - 09:42:10

Moim zdaniem powinnaś porozmawiać z matką dziecka, może ona podsunie Ci jakiś pomysł na prezent, w końcu matka najlepiej wie czego potrzebuje jej dziecko :)

Ile na roczek?

12 mar 2012 - 09:42:12

Kolczyki jak najbardziej:) Ale jestem przeciwna kupowaniu jakichś bzdetów typu: srebrne łyżeczki itp.
Już lepiej kupić na przykład krzesełko do karmienia,jakiś bujaczek,huśtawkę..
Wiadomo,pieniążki chyba najbardziej się przydadzą,bo rodzice kupią to co akurat jest im potrzebne. My na chrzcinach córki dostawaliśmy około 100-150zł :)
Najlepiej skonsultuj to z rodzicami,zapytaj czego by potrzebowali:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-12 09:43 przez Hooney_M.

Ile na roczek?

12 mar 2012 - 09:42:56

Sama ostatnio też byłam w takiej sytuacji.

Ja jestem za prezentem, jakąś swietną, unikalną pamiątką, a nie pieniędzmi.
Zrobiłam wielki obraz ze zdjęcia chrzestnej córci i do tego serię fotomontaży jej podobizny (w formie zdjęć A4 do powieszenia). Wyszło cudownie! Polecam!!

Ile na roczek?

12 mar 2012 - 09:43:00

Ja chrześniakowi 5 lat temu na roczek dałam 300zł ale wydaje mi się , że to za dużo. Komunia to co innego ale roczek...hm...myślę że 150-200zł było by ok...
Jeśli zdecydujesz sie na prezent niech to nie będzie nic "nachalnego"...co mam na mysli? Ja dla mojego dzicka na roczek dostałam obraz...piękny obraz ale co z tego...nie powiesiliśmy go bo nie pasuje do wystroju wnętrza, tak więc ma pamiątkę ale upchaną gdzieś w szafie.Dlatego uważam, że prezenty typu "obraz" to głupi pomysł.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-12 09:45 przez sylwia_dj.

Ile na roczek?

12 mar 2012 - 09:44:13

....dziecku jednorocznego pieniądze.....hahaha..przeciez samo tych pieniedzy nie wyda...

jeśli ma przebite usy to te kolczyki są ok, nei wim czy złoto jest ok, chyba ze białe...
może jakis pluszak?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-12 09:46 przez bentkuff.

Ile na roczek?

12 mar 2012 - 09:45:19

Matka chrzestna powinna kupić dziecku strój do chrztu. I po dwa myślę, że bardziej przydadzą się pieniążki niż kolczyki. Dziecko roczne jest za małe na kolczyki. To można dać na drugie urodziny. Sama mam bąbelka dwuletniego i będę robiła dopiero teraz kolczyki. A w koperte myślę, że dwieście - trzysta złotych. Ja tyle dałam. Kupiłam strój i świeczkę.

Ile na roczek?

12 mar 2012 - 09:47:02

Cytat
Lima20
Matka chrzestna powinna kupić dziecku strój do chrztu. I po dwa myślę, że bardziej przydadzą się pieniążki niż kolczyki. Dziecko roczne jest za małe na kolczyki. To można dać na drugie urodziny. Sama mam bąbelka dwuletniego i będę robiła dopiero teraz kolczyki. A w koperte myślę, że dwieście - trzysta złotych. Ja tyle dałam. Kupiłam strój i świeczkę.

Co ma strój dziecka do chrztu,do pierwszych urodzin?

Ile na roczek?

12 mar 2012 - 09:48:23

Moj maluch na chrzciny dostal od chrzestnych prezenty i pieniazki 500zl i 400zl bylam zdziwiona ze duzo ale podobno teraz sie tak daje... a na roczek dostal 300zl i 200zl i tez prezenty ale to nie wazne kazdy da tyle ile ma...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-12 09:50 przez Blondi_26.

Ile na roczek?

12 mar 2012 - 09:49:53

Moja,córcia,na,roczek,dostała,od,chrzestnej,rowerek,
ponieważ,sama,chciałam,taki,prezent,a,od,chrzestnego,
dostała,kolczyki,srebne,bo,tez,takie,chciałam.
Najlepiej,by,było,jakbyś,zapytała,rodziców,co,
chcieliby,dostać,może,akurat,coś,potrzebują,dla,córci.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-12 09:53 przez kamila2906.

Ile na roczek?

12 mar 2012 - 09:53:08

Ja myślę,że jakaś fajna zabawka edukacyjna była by ok,jakaś mata, wspomniana już huśtawka,no coś w tym stylu :) Sama planuję kupić coś takiego na roczek dla córki mojego brata

Ile na roczek?

12 mar 2012 - 09:55:39

Cytat
Hooney_M
Cytat
Lima20
Matka chrzestna powinna kupić dziecku strój do chrztu. I po dwa myślę, że bardziej przydadzą się pieniążki niż kolczyki. Dziecko roczne jest za małe na kolczyki. To można dać na drugie urodziny. Sama mam bąbelka dwuletniego i będę robiła dopiero teraz kolczyki. A w koperte myślę, że dwieście - trzysta złotych. Ja tyle dałam. Kupiłam strój i świeczkę.

Co ma strój dziecka do chrztu,do pierwszych urodzin?

Dokładnie nie widzę związku?

Ile na roczek?

12 mar 2012 - 09:57:06

moim zdaniem najlepiej zapytać mamusie co na chwilę obecną potrzebuje dla maluszka,
u mnie zdażało sie dublowanie prezentów,np pod choinke synek dostał dwa krzesełka do karmienia ;) ot to prezenty-niespodzianki bez konsultacjii,ale możesz kupić np;zwierzątko bujaczek,kolczyki owszem jeśli jest w planach wczesne przekłucie uszek,
pozdrawiam

Ile na roczek?

12 mar 2012 - 09:57:54

Wszystko zależy od Twoich relacji z rodzicami dziecka. Samo dziecko na pewno nie skorzysta z pieniążków chyba, że rodzice no wpłacają na konto dla niego?

Najlepiej byłoby zapytać rodziców dyskretnie co myślą?

Uważam, że kolczyki to dobry pomysł, o ile dziecko ma przebite uszy?a jeśli nie to czy rodzice planują to zrobić? Bo np. moja siostra przebiła uszy dopiero jak miała 6lat i sama tego chciała bo koleżanki w przedszkolu też miały:))) Wybrałabym raczej delikatne i odpowiednie dla dziecka:) i ew w kopertę 100 zł? Pozdrawiam:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co na prezent na ślub?