Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ile na roczek?

12 mar 2012 - 10:02:20

Rocznemu dziecku chcesz kasę dawać?Kup mu jakieś zabawki, coś co się przyda. Za kolczykami też nie jestem. Roczne dziecko nie powinno nosić biżuterii, bo sobie większą krzywdę zrobi niż z tego pożytek jest. A dawać coś, co będzie używać za 5-10 lat? Za ten czas kup.

Skoro rocznemu dajecie kilka stów, to co będzie za 10 lat? A na osiemnastkę?W takim tempie to na ślub będzie trzeba odrzutowce dawać!I koniecznie własny pas startowy!A na rocznicę- własne lotnisko:p

Ile na roczek?

12 mar 2012 - 10:04:07

Kolczyki jak najbardziej.
Sama je dostałam od Chrzestnej i nosiłam je praktycznie przez całe dzieciństwo ;)
To już pamiątka na bardzo długo.

Ile na roczek?

12 mar 2012 - 10:04:13

u nas chrzestni po prostu pytają:) ja nie ejstem za dawaniem pieniędzy na urodziny (co to za prezent?) idź do smyka np tam Ci doradza jaka zabawka będzie dobra:) moja młoda na roczek dostała m.in. taką elektroniczna książeczkę z obrazkami, alfabetem, melodyjkami itd:)

Ile na roczek?

12 mar 2012 - 10:05:26

Cytat
bentkuff
....dziecku jednorocznego pieniądze.....hahaha..przeciez samo tych pieniedzy nie wyda...

jeśli ma przebite usy to te kolczyki są ok, nei wim czy złoto jest ok, chyba ze białe...
może jakis pluszak?

a myślisz, że z kolczyków roczne dziecko będzie się cieszyło?

widzę, że większość z Was jest za kolczykami - ja bym takiego prezentu nie dała. Na Komunię to jeszcze złoto pasuje, ale na roczek?

My z chłopakiem na roczek jego siostrzeńca chcemy kupić albo huśtawkę taką do postawienia w domu czy ogrodzie, albo krzesełko do siedzenia przy stole albo piaskownicę. Najbardziej skłaniamy się ku piaskownicy. I wydaje mi się, że takie prezenty są najbardziej odpowiednie, ale co, kto woli.

Pamiętam też jak mój brat miał roczek to dostał głównie zabawki, ale takie porządne, które służyły mu jeszcze z 2-3 lata, np. klocki Lego w takim wielkim słoniu, na którym mógł siadać i odpychać się nóżkami, czy ciężarówkę Wader, w której można było siadać na przyczepie i jeździć albo wozić piasek.

Ile na roczek?

12 mar 2012 - 10:09:34

wydaję mi się że coś za 150 zł. Spytaj się rodziców chrześnicy czy potrzebują czegoś dla dziecka, jeśli nic ci nie doradzą to kup jakieś złoto. Kolczyki, pierścionek, łańcuszek z medalikiem bądź aniołkiem. Na roczek raczej pieniędzy się nie daje. Zgadaj się z nimi co ijak i wtedy będzie prościej :) Aaaa, mój synek na roczek dostał od chrzesnego stolik taki dziecięcy i dwa małe krzesełeczka (takie ładne plastikowe jak są nieraz w urzędach, aptekach itp), a chrzesną jest moja siostra która ma dopiero 16 lat i kupiła mu taczkę, grabki i 2 książeczki edukacyjne.

Oprócz tego dostał jeszcze plastikową piaskownicę muszelkę, ciuszki, komplet do łóżeczka- kołdra, poduszka i pościel



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-12 10:11 przez kkoolloo91.

Ile na roczek?

12 mar 2012 - 10:09:56

Cytat
ig_ilona
Sama ostatnio też byłam w takiej sytuacji.

Ja jestem za prezentem, jakąś swietną, unikalną pamiątką, a nie pieniędzmi.
Zrobiłam wielki obraz ze zdjęcia chrzestnej córci i do tego serię fotomontaży jej podobizny (w formie zdjęć A4 do powieszenia). Wyszło cudownie! Polecam!!
Na pewno nie masz dzieci. Takie pamiątki lądują w szufladzie a po jakimś czasie się o nich zapomina. dziwne, ze na dwa latka kupuje się zabawkę a na roczek ...bzdet nie potrzebny. Każdy kto ma dzieci wie, że potrzebnych jest mnóstwo rzeczy dla malucha , często rodzice nie mogą sobie na nie pozwolic więc warto zapytac co by się przydało. Jeżeli coś większego , droższego to proponuję pieniądze-niech sobie uzbierają.My po roczku uzbieraliśmy dla młodego na super bezpieczny fotelik rowerowy i porządny kask. Całośc kosztowała ok 500 zł. nie moglibysmy sobie na to pozwolic gdyby nie kaska na roczek. Oczywiście dostał tez jakieś zabawki-jeździk, huśtawkę.

niezweryfikowana
Posty: 258
Ostrzeżenia: 3/5

Ile na roczek?

12 mar 2012 - 10:14:07

Cytat
katis77
Wszystko zależy od Twoich relacji z rodzicami dziecka. Samo dziecko na pewno nie skorzysta z pieniążków chyba, że rodzice no wpłacają na konto dla niego?

Najlepiej byłoby zapytać rodziców dyskretnie co myślą?

Uważam, że kolczyki to dobry pomysł, o ile dziecko ma przebite uszy?a jeśli nie to czy rodzice planują to zrobić? Bo np. moja siostra przebiła uszy dopiero jak miała 6lat i sama tego chciała bo koleżanki w przedszkolu też miały:))) Wybrałabym raczej delikatne i odpowiednie dla dziecka:) i ew w kopertę 100 zł? Pozdrawiam:)

dlaczego prezent miałby zależeć od relacji? Gdyby były gorsze, to znaczy że dziecko ma dostać gorszy prezent? Moim zdaniem powinno to zależeć przede wszystkim od stanu finansowego matki chrzestnej...

Ile na roczek?

12 mar 2012 - 10:14:37

ja właśnie kilka dni temu kupiłam mojej chrześnicy trójkołowy różowy rowerek, dałam 160zł, i myślę, że to wystarczy ;)

Ile na roczek?

12 mar 2012 - 10:16:39

Kolczyki? A po co tak małemu dziecku kolczyki? Tragedia, rodzice teraz robią sobie ze swoich dzieci ozdóbkę... a taki maluch pociągnie się za kolczyk, o coś zawadzi i już płacz. Chore. U mnie mała dostawała pieniądze i zabawki. Myślę, że 150-200 wystarczy.

Ile na roczek?

12 mar 2012 - 10:18:08

ja jestem przeciwniczka dawania pieniedzy takim maluszkom bo czesto zwyczajnie rodzice wydaja je na cos innego niz na dziecko.
sama jestem chrzestna i na roczek kupilam maluszkowi rowerek i duza hustawke do ogrodu :) z hustawki korzysta do dzis a ma juz 4 latka :))

Ile na roczek?

12 mar 2012 - 10:19:57

ja za tydzien ide do mojego chrzesniaka na roczek...powiem tak - jestem an wychowawczym wiec miesiecznie dostaje smieszne pieniazki - gdzie tez mam roczne dziecko..... kupilam mu prezent za ok 100 zl... znowu ja na roczek od chrezstnych dostalam dla synka - 100 zl i zestaw recznik i lampka z kubusia - maly to uwielbia, a od chrzestnego kupe ciuszkow....a i rowerek trojkolowy.

mysle ze kolczyki beda super prezentem - bedzie miala pamiatke a nie ze kase wyda (ja rodzice) i nie wiadomo potem gdzie sie to stracilo.. My dostalimy od jeden z cioc bransoletke srebrna z imieniem Filip - taka ze moze noisc juz i jak podrosnie bo jest regulacja - super pomysl - bedzie mial pamiatke

Ile na roczek?

12 mar 2012 - 10:24:00

fajny prezentem napewno byłby też nocnik z fisherprice :) koleżanka kiedyś kupiła chrześnicy to wszyscy się nim zachwycali :D tylko lepiej poszukać na all bo w smyku około 180zł kosztuje :)

Ile na roczek?

12 mar 2012 - 10:25:53

kolczyki to dobry pomysł albo jakiś rowerek czy coś ew pieniążki może 400zł

Ile na roczek?

12 mar 2012 - 10:58:56

Przecież kolczyki można dziecku założyć gdy ma ze 3 latka, pamiętam jak mama mojej chrzesnicy mówiła przy ich pierwszym dziecku ze chciała kupić jakieś złote ale złoto takie drogie ze kupiła jej tylko srebrne. Więc myślę ze kolczyki sa spoko;)

Ile na roczek?

12 mar 2012 - 11:00:16

Do 200 złotych i kolczyków.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co na prezent na ślub?