Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Suknia ślubna dla puszystej

23 lut 2012 - 15:48:51

Najlepsze jest to, że wypowiadają się osoby, który nigdy nie przymierzały ' prostej ' sukni. Niektóre dziewczyny dały tutaj takie zdjęcia twierdząc, że będzie w nich dobrze wyglądać, co wcale nie jest prawdą. Brałam ślub w ' większej ' sukni a, nie oszukujmy się, do szczupłych nie należę. Mam duży biust, może brzucha jako takiego wielkiego nie mam, ale przez piersi wydaję się być 10 razy taka. Przymierzałam te ' greczynki ' i czułam się jak wieloryb wyrzucony na brzeg morza i tak też wygladałam. Na modelce po photoshop'ie wszystko ładnie wygląda.

Suknia ślubna dla puszystej

23 lut 2012 - 16:02:56

A ja znalazłam coś takiego wieć wrzucam. Moze się komuś przyda.

Panie w rozmiarze XXL dobrze wyglądają w sukni składającej się z dwóch części: gorsetu i spódnicy. Do puszystej panny młodej pasuje kilka modeli gorsetów.

Gorset
Prawdziwa fiszbina, bo może utrzymać gorset na puszystej dziewczynie.
Gorset może odsłaniać ramiona. Innym wariantem jest gorset wiązany na szyi. Pasuje również gorset na grubych ramiączkach, a co najważniejsze - z dekoltem, przechodzący w szpic, czyli w kształcie litery V.
Puszyste panny młode powinny nosić suknie na grubych ramiączkach lub takich, które będą zasłaniały zbyt wydatne ramiona. Innym rozwiązaniem jest okrywający ramiona szal. Puszyste dziewczyny powinny mieć dekolt w szpic. Nie powinno zaznaczać się w sukni linii biustu i linii bioder. Suknia pod biustem powinna być obcisła, bez odcinań i poziomów.
Panie w rozmiarze XXL dobrze prezentują się w gorsecie w linii łódki, wykończonej rękawkiem lub poziomymi ramionami. Gorset puszystej dziewczyny powinny podtrzymywać prawdziwe fiszbiny.

Spódnica
Spódnica musi mieć linię litery A, czyli wąska na górze i rozszerzająca się ku dołowi. Spódnica nie powinna mieć ozdób i falban. Aby wydłużyć sylwetkę, spódnica na dole, z tyłu powinna przechodzić w szpic i być wydłużona.

Antysuknie
Panie o obfitych kształtach nie powinny zakładać sukni z gorsetem wykończonym w kształcie serca, czyli wycinanych w półkola nad linia biustu. Powoduje to podniesienie biustu, co z kolei dodatkowo skraca szyję i sylwetka dziewczyny wygląda na krótszą niż jest w rzeczywistości. Suknia nie powinna być odcinana pod biustem, tzw. princessa. Panie o obfitych kształtach powinny również zapomnieć o sukniach typu syrenka, które poszerzają biodra.

Ozdoby
Suknie pań przy tuszy powinny być uszyte z gładkiego materiału. Koronka i gruba gipiura poszerzają sylwetkę. Dobrze jest, jeśli suknia nie jest zdobiona dodatkowymi aplikacjami. Jeśli jednak panna młoda zdecyduje się na nie, powinna pamiętać, że aplikacje, np. perełki na sukni puszystej panny młodej powinny być przyszyte w liniach pionowych. Poziome zdobienia dodatkowo poszerzają sylwetkę dziewczyny. Sukni puszystej panny młodej nie powinny ozdabiać duże kwiaty, np. róże. Podobnie, jak poziome linie, kwiaty poszerzają optycznie sylwetkę. Korzystną aplikacją będą pionowe łodygi z listkami.

Tren
Wysoka puszysta panna młoda nie powinna mieć trenu i godetu. I odwrotnie - tren i godet wydłuży sylwetkę niskiej i puszystej dziewczyny.

Fryzury
Jeśli panna młoda ma krótkie włosy, w dniu ślubu powinny gładko przylegać do twarzy. Puszyste dziewczyny nie powinny zgodzić się na uczesanie w tzw. koczek babuni, który spowoduje, ze twarz jest okrągła. Należy wybrać uczesanie, które sprawi, że twarz będzie podłużna. Z fryzury powinny być wypuszczane kosmyki włosów, a nie loczki.

Welon
Welon puszystej panny młodej powinien być długi, do połowy pleców. Najlepiej, jeśli kończy się przy zakończeniu suwaka sukni ślubnej. Welon powinien być upięty z tyłu głowy, stwarzając poczucie mgiełki okalającej pannę młodą. Krótkie welony, które spływają na ramiona, optycznie poszerzają sylwetkę.

Biżuteria
Okrągłe kolie, naszyjniki tzw. obroże skracają szyję, dlatego nie nadają się dla pań puszystych. Grubsza panna młoda powinna założyć delikatną biżuterię. Pasują do niej ozdoby w szpic. Panna młoda musi pamiętać jednak, aby wisiorek nie wpadał jej w biust.

Puszyste panny młode powinny też pamiętać o ostrożności w dobieraniu dodatków.

Mniej = więcej.

Gładki welon, skromna biżuteria, subtelne ozdoby we włosach. Należy pamiętać , że przy większym rozmiarze niedopuszczalne są rękawiczki - rozciągają sylwetkę optycznie , sprawiają , że ręka wygląda jak baleron. Musisz pamiętać , że zdjęcia mogą Cię nakierować jedynie na styl który chcesz wybrać .

stronka z sukniami ślubnymi w tzw. "Plus size":
plussizebridal


http://img253.imageshack.us/img253/1395/863450f520.jpg

http://www.bersatupadu.com/wp-content/uploads/2010/06/plus-size-wedding-dress-1.jpg

http://wedding-gowns.co.za/wp-content/gallery/plus-size-wedding-dresses/thumbs/thumbs_plus-size-wedding-dresses-4.jpg

http://wedding-gowns.co.za/wp-content/gallery/plus-size-wedding-dresses/thumbs/thumbs_plus-size-wedding-dresses-1.jpg

Suknia ślubna dla puszystej

23 lut 2012 - 16:03:27

Autorko wątku nie przejmuj sie wypowiedziami co poniektórych.
Ciebie Twój przyszły mąż kocha za to jaka jesteś, a tu partnerzy kochaja co po niektóre szafowiczki bo sa "szczupłe i estetyczne", tak więc jesteś w lepszej sytuacji:-)
Co do sukienki, to wybierz prostą. Wyeksponuj biust i bez udziwnień. Poza tym masz juz wiele przykładów:-)

Suknia ślubna dla puszystej

23 lut 2012 - 16:07:13

Dzięki wielkie;)
16marca idę już do 1 przymiarki no i wtedy wybiorę suknie:)
Jeśli będzie możliwość zrobienia zdjęcia to na pewno je tu wstawię i wtedy ocenicie czy dokonałam dobrego wyboru;)

Suknia ślubna dla puszystej

23 lut 2012 - 17:23:25

Cytat
szafiarka90
Dzięki wielkie;)
16marca idę już do 1 przymiarki no i wtedy wybiorę suknie:)
Jeśli będzie możliwość zrobienia zdjęcia to na pewno je tu wstawię i wtedy ocenicie czy dokonałam dobrego wyboru;)
Ale jesteś fajna kobita!
Powodzenie i pokaż się nam!

Suknia ślubna dla puszystej

23 lut 2012 - 17:56:56

Tak jak obiecałam wstawiam Ci zdjęcie sukni. Dziewczyna też nie jest drobinką, a mimo to wyglądała bardzo fajnie i ten dół ładnie wyszczuplał.


Suknia ślubna dla puszystej

23 lut 2012 - 18:02:35

Cytat
rzodkiefffka
moim zdaniem takie suknie są dla dziewczyn z nienaganną figurą. Dziewczyna w takim rozmiarze jak twój bezie w niej wyglądać jak wielka kula śnieżna!
skoro jesteś "puszysta" to po co nakładać na siebie takie tony materiału... gdzie tu logika... może coś takiego...

1 bardzo ładna :)
Zgadzam się że w sukience bezie będzie Cię jeszcze więcej

Suknia ślubna dla puszystej

23 lut 2012 - 18:12:14

Wszystko zależy od tego, jaką masz sylwetkę.
Jakiego wzrostu jesteś, jak duży masz biust, czy jesteś proporcjonalnie zbudowana ?!



Suknia ślubna dla puszystej

23 lut 2012 - 20:23:55

jesli masz brzuszek to zeby go ukryc mozna szukac sukni ktora material na brzuchu ma ulozony tak na bok , wkleje zdj
oraz suknie ktore moze spodobaja Ci się

Suknia ślubna dla puszystej

23 lut 2012 - 20:26:44

Cytat
szafiarka90
Dzięki wielkie;)
16marca idę już do 1 przymiarki no i wtedy wybiorę suknie:)
Jeśli będzie możliwość zrobienia zdjęcia to na pewno je tu wstawię i wtedy ocenicie czy dokonałam dobrego wyboru;)

koniecznie ;) ja też chcę zobaczyć, jak dobrze dobierzesz sukienkę będziesz wyglądać pięknie nie ważne że w rozmiarze 48!! jesteś fajna dziewczyna! powodzenia :P

zweryfikowana
Posty: 4.792
Ostrzeżenia: 2/5

Suknia ślubna dla puszystej

23 lut 2012 - 20:37:36

Cytat
rzodkiefffka
moim zdaniem takie suknie są dla dziewczyn z nienaganną figurą. Dziewczyna w takim rozmiarze jak twój bezie w niej wyglądać jak wielka kula śnieżna!
skoro jesteś "puszysta" to po co nakładać na siebie takie tony materiału... gdzie tu logika... może coś takiego...

Ta druga jest świetna i świetnie by wyglądała. Wydaje mi się, że dla kobiet puszystych gorsetowa góra jest wskazana ale dół lepiej skromny .

Suknia ślubna dla puszystej

23 lut 2012 - 20:38:03

rzodkiefffka Wstawiłaś bardzo dobre propozycje.

Do autorki wątku.
Przeglądałam większe rozmiary sukien śl. na all.- używane. Unikałabym na pewno koronkowego bolerka, skraca sylwetkę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-23 21:15 przez szasa.

Suknia ślubna dla puszystej

23 lut 2012 - 20:40:27

ale autorka pisze o rozmiarze 48 i wyzszym a wy wklejacie zdjecia kobiet z rozmiarem max 42!!!!

Suknia ślubna dla puszystej

23 lut 2012 - 20:46:40

ja bym przymierzyła na Twoim miejscu parę sukienek- a znajdziesz fason idealny dla siebie. Co do dziewczyn, które piszą o tym, że do ślubu trzeba iść "pięknym i szczupłym" niech się pukną w łeb, nawet szczupłe dziewczyny mogą źle wyglądać w danym fasonie. Znam dziewczynę, taki chudzielec, wyglądała okropnie w sukience, która podkreślała absolutny brak biustu i bioder, taka wykałaczka spowita w biel i tyle. Każda znajdzie coś dla siebie:) Do autorki wątku- życzę powodzenia i koniecznie pochwal się swoją kreacją! I nie przejmuj się niektórymi wypowiedziami, przeważnie piszą je dziewczyny, które facetów widują tylko na ekranie a swoje żale lubią wywalać jako anonimy w sieci:)

Suknia ślubna dla puszystej

24 lut 2012 - 08:52:39

Cytat
funpic
ale autorka pisze o rozmiarze 48 i wyzszym a wy wklejacie zdjecia kobiet z rozmiarem max 42!!!!

dobre;) rozmiar 42 tak nie wyglada, rozmiarek 42 to nie puszyste panie- daruj sobie;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Gdzie w Rzesz sprzedac zloto ?