Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Świadkowa

12 sty 2012 - 21:48:37

bez przesady co to za problem to chyba oczywiste ze skoro on wybiera swiadka to ty świadkową, bierz siostre i już... ja bym sie obraziła jakby siora zamiast mnie jakąs kolezanke wzieła albo szwagierke ktorej nie zna

Świadkowa

12 sty 2012 - 21:50:56

Tzn branie szwagierki na świadkową nawet nie wchodzi w grę :) i wiem, że na pewno nikt tego ode mnie nie wymaga.
Skoro tak mówicie, biorę siostrę i tyle :))

Dwie pary świadków, przy skromnej uroczystości, byłyby chyba groteską :) Ale dziękuję za tą informację, nie wiedziałam o tym. Tym bardziej, że nigdzie nie pisałam, że będzie skromnie :)) Może komuś się to przyda i wykorzysta :)

Świadkowa

12 sty 2012 - 21:52:02

gdybym miała siostrę i wolałaby ona na świadkową koleżankę niż mnie, zapewne nie czułabym się komfortowo..

Bierz siostrę, jesteście blisko.

Świadkowa

12 sty 2012 - 21:54:32

wez siostrę, ja tez biorę swoją na swiadka mimo, ze moj tez ma siostrę;)

wydaje mi sie, ze panna mloda wybiera swiadkową, a pan mlody swiadka...

Świadkowa

12 sty 2012 - 22:04:50

Tzn świadka w zasadzie wybraliśmy razem. A może nawet sam się wybrał. Ciężko to już sobie teraz przypomnieć - ale to było oczywiste od zawsze :)

Z siostrą kiedyś nie byłyśmy blisko, ale w ciągu ostatnich kilku lat kiedy obie jesteśmy dorosłe, kontakt mamy bardzo dobry :) Kiedyś ona mnie traktowała jak dzieciaka :)

Świadkowa

12 sty 2012 - 22:08:04

pewnie że siostrę. jeśli on wybiera swiadka to Ty wybierasz świadkową :) my tak zrobiliśmy że moja siostra została świadkową a męża chrzestną :)

Świadkowa

12 sty 2012 - 22:27:16

jasne że bierz siostrę dlaczego miałoby to być nietaktem? I dlaczego jego siostrze miałoby być przykro? On bierze przyjaciela, a ty swoją siostrę. Że niby jego siostrę miałabyś wziąć? Zawsze jest jeszcze inne rozwiązanie i można wziąć 2 pary świadków :)

Świadkowa

13 sty 2012 - 21:02:26

Ja uczestniczyłam w świadkowaniu na ślubie kuzynki gdzie były 2 pary świadków. Z drugą świadkową byłyśmy kuzynkami Panny Młodej. Pomimo, że staliśmy za Młodymi w czwórkę to dokumenty mogła podpisać tylko jedna para. Podobnie było w USC. Wtedy nie było jeszcze ślubów konkordatowych.

Świadkowa

13 sty 2012 - 21:09:37

Cytat
kwiatek24
myślę,że skoro on bierze przyjaciela spokojnie bierz siostrę. wytłumacz mu,że tak jak on wybiera swojego przyjaciela tak Ty bierzesz przyjaciółkę, którą jest Twoja siostra i sprawa załatwiona
I właśnie to chciałam powiedzieć ;)

Świadkowa

13 sty 2012 - 21:11:03

siostra. Narzeczony bierze swojego przyjaciela a Ty swoją przyjaciółkę- która jednoczesnie jest Twoją siostra :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

MIAŁAŚ ŚLUB? MIAŁAŚ TORT? WYPOWIEDŹ SIĘ :)