Obecnie rozmawiamy o:

zakupy w sieci

gorący temat

transportery taśmowe

41 minut temu

sprawdzony stomatolog

45 minut temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
j_ulka
Cytat
Joasia_Tomaszuk
Cytat
kiciek1985
dlatego wzięliśmy ślub cywilny
Sęk w tym, że oboje chcemy i cywilny i cerkiewny:)
ale co to za problem przecież ślub cywilny nie jest mniej ważny od kościelnego?? przecież biorąc ślub kościelny nie musicie robić wesela na 200 osób??
Owszem nie musimy, ale jak dla nas bardziej istotnym ślubem jest ślub cerkiewny a nie cywilny. Niestety chyba się nie da wziąść tylko cerkiewngo...

Ja bym wolała skromne "przyjęcie" dla najbliższych. Nie kręcą mnie wielkie wesela, na moim ślubie na pewno nie będzie tłumów ;)

Ja mialam wesele na 120 osób i to był najwspanialszy dzień mojego życia. nie było łatwo odłożyć, ale bawiłam sie super i nie żałuję. Nie wyobrażam sobie kolacji w restauracji z grupką osób po takim wydarzeniu jak ślub

Powiem Ci tak.. Ja robię przyjęcie dla 72 osób i to już sa mega duże koszty, Do tego dochodzi sukienka , kościol , kamerzysta itp. Niby tym sie zajmuja rodzice ale nie zawsze jest tak ze rodzice placa ( u mnie akurat rodzice). Slub na 200 osob czy nawet 150 to ogormne koszty, Teraz sale sa drogie i ogolnie wszystko poszlo w gore. A gdzie jedzenie , kelnerki , zespol.. ? Chyba ze masz kase no to wiadomo robisz duze. Wesele to jeden dzien w zyciu ale nie ma co szalec gdy nie ma sie na to. Porponuje zaprosic rodzinke i najblizszych przyjaciol. No bo znowu sami chrzestni , rodzice , rodzenstwo , babki i dziadki to za malo.. takie jest moje zdanie.

zweryfikowana
Posty: 654
Ostrzeżenia: 1/5

wybrałabym te druga opcje, rodzice,rodzenstwo,chrzesni,dziadkowie i swiadkowie .

Cytat
Joasia_Tomaszuk
Cytat
j_ulka
Cytat
Joasia_Tomaszuk
Cytat
kiciek1985
dlatego wzięliśmy ślub cywilny
Sęk w tym, że oboje chcemy i cywilny i cerkiewny:)
ale co to za problem przecież ślub cywilny nie jest mniej ważny od kościelnego?? przecież biorąc ślub kościelny nie musicie robić wesela na 200 osób??
Owszem nie musimy, ale jak dla nas bardziej istotnym ślubem jest ślub cerkiewny a nie cywilny. Niestety chyba się nie da wziąść tylko cerkiewngo...

no dobrze ale pytasz się o wesele więc co ma do tego ślub, to dwie różne sprawy..

Cytat
Sysia17
Powiem Ci tak.. Ja robię przyjęcie dla 72 osób i to już sa mega duże koszty, Do tego dochodzi sukienka , kościol , kamerzysta itp. Niby tym sie zajmuja rodzice ale nie zawsze jest tak ze rodzice placa ( u mnie akurat rodzice). Slub na 200 osob czy nawet 150 to ogormne koszty, Teraz sale sa drogie i ogolnie wszystko poszlo w gore. A gdzie jedzenie , kelnerki , zespol.. ? Chyba ze masz kase no to wiadomo robisz duze. Wesele to jeden dzien w zyciu ale nie ma co szalec gdy nie ma sie na to. Porponuje zaprosic rodzinke i najblizszych przyjaciol. No bo znowu sami chrzestni , rodzice , rodzenstwo , babki i dziadki to za malo.. takie jest moje zdanie.
No właśnie tej kasy nie ma za dużo no i tu jest problem z kasą bo moi rodzice niestety nie pomogą, a jego to nie wiem, jeśli tak to będzie lżej jeśli nie to trudno...

U mnie będzie 60 osób i udało mi się bez wyborów teściów, babć i innych takich dojść tylko do najbliższej i do tej,z którą utrzymuje kontakty;) Nie zależy mi na tym,żeby zrobić weselicho na pokaz,żeby rodzinka,której w ogóle nie znam nażarła się i pojechała do domu. Tak więc skromnie,ale z najbliższymi ; )

Cytat
a_n_a
Ja mialam wesele na 120 osób i to był najwspanialszy dzień mojego życia. nie było łatwo odłożyć, ale bawiłam sie super i nie żałuję. Nie wyobrażam sobie kolacji w restauracji z grupką osób po takim wydarzeniu jak ślub

No widzisz,nie każdy ma takie priorytety.
Ja jakoś nigdy nie marzyłam o hucznym weselichu (na którym i tak 3/4 osób nawet bym za bardzo nie znała albo widziała 2 razy w życiu),białej sukni itp.
Bez tej całej oprawy również był to NAJWSPANIALSZY DZIEŃ W MOIM ŻYCIU.

zweryfikowana
Posty: 115
Ostrzeżenia: 2/5

Cytat
Hooney_M
Ja po cywilnym robiłam tylko skromne przyjęcie w restauracji dla najbliższej rodziny (było około 20 osób razem z nami).
Raz,że nie było Nas stać na nic innego,a dwa,że oboje nie znosimy tych całych weselnych szopek. W życiu nie robiłabym takiej imprezy tylko po to,żeby jakaś rodzina,którą w życiu widziałam raz na oczy,nażarła się i nawaliła. Do szczęścia mi to nie potrzebne.
To ma być WASZ dzień,więc zróbcie tak,żeby Wam było jak najwygodniej,nie róbcie niczego na siłę,dlatego,że "tak wypada".
:)
i ile Wam wszyło za takie wesele?

zweryfikowana
Posty: 710
Ostrzeżenia: 1/5

u mnie było 57 osób i było rewelacyjnie ;-)

A może któraś z was ma ,,przepis" na małe, skromne przyjęcie weselne ale udane?

Cytat
idzia__
Cytat
Hooney_M
Ja po cywilnym robiłam tylko skromne przyjęcie w restauracji dla najbliższej rodziny (było około 20 osób razem z nami).
Raz,że nie było Nas stać na nic innego,a dwa,że oboje nie znosimy tych całych weselnych szopek. W życiu nie robiłabym takiej imprezy tylko po to,żeby jakaś rodzina,którą w życiu widziałam raz na oczy,nażarła się i nawaliła. Do szczęścia mi to nie potrzebne.
To ma być WASZ dzień,więc zróbcie tak,żeby Wam było jak najwygodniej,nie róbcie niczego na siłę,dlatego,że "tak wypada".
:)
i ile Wam wszyło za takie wesele?

Wiesz co,dokładnie nie liczyliśmy..
W restauracji płaciliśmy 100zł od osoby (było 20 osób),czyli 2tys za przyjęcie.
Do tego wiadomo-obrączki,sukienka,garnitur,bukiet,opłaty w urzędzie.
Razem około 3,5 tys,może troszkę więcej:)

Cytat
Joasia_Tomaszuk
A może któraś z was ma ,,przepis" na małe, skromne przyjęcie weselne ale udane?

Ale co masz na myśli,pisząc "udane"?
Moje było jak najbardziej udane,goście byli zadowoleni.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-14 10:19 przez Hooney_M.

zweryfikowana
Posty: 4.122
Ostrzeżenia: 1/5

zaproscie te osoby z rodziny ktore lubicie, i przyjaciol na pewno ilosc sie zmniejszy :) ja tak bede robic :) i wychodzi mi lacznie z moim narzeczonym 60 osob lacznie z nami rodzina i przyjaciolmi :)

Cytat

Cytat
Joasia_Tomaszuk
A może któraś z was ma ,,przepis" na małe, skromne przyjęcie weselne ale udane?

Ale co masz na myśli,pisząc "udane"?
Moje było jak najbardziej udane,goście byli zadowoleni.
No własnie chciałbym aby te wesele było udane pod względem zabawy, np: czy zespół, czy DJ, a może coś własnego stworzyć na płytkę i puszczać czy to zbyt oklepane?
Skróciłam listę gości do 80osób a i tak to za dużo jak na nasze skromne fundusze... Denerwuje mnie te ciągłe planowanie i w ogóle jak i tak jakoś to nigdy nie wychodzi...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-16 10:13 przez Joasia_Tomaszuk.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

MIAŁAŚ ŚLUB? MIAŁAŚ TORT? WYPOWIEDŹ SIĘ :)