Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zespół na wesele [wątek zbiorczy]

13 gru 2011 - 19:24:22

Dziewczyny!
Poszukujemy zespołu na nasze wesele i chciałabym poznac cenniki takich zespołow w waszych miejscowosćiach. Jaką muzykę grają i czym zachęcają nerzeczonych ?

Jakie są rozsądne przedziały cenowe waszym zdaniem?

na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego zespołu? Dzięki za wszelkie podpowiedzi :))))
proszę o pomoc, nikt nie brał slubu?


<moderacja:
wątek zbiorczy dotyczący zespołów na wesele
wątek dla osób, które: poszukują zespołu, chcą polecić sprawdzony zespół, chcą zaczerpnąć informacji itp.>



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-15 13:42 przez moderator.

zweryfikowana
Posty: 532
Ostrzeżenia: 1/5

Zespół na wesele [wątek zbiorczy]

13 gru 2011 - 19:36:02

ja miałam zespół 5osobowy - gitara elektr, bas, perkusja, saksofon, klawisze i wzięli 4 tysiące plus trzeba doliczyć tzw "talerzyk" dla każdego członka zespołu. Wybrałam tak, bo jestem bardzo wyczulona na punkcie muzyki razem z mężem. Nie chcieliśmy pseudozespołu składającego się z klawiszowca i wyjącej pani, postawiliśmy na żywe instrumenty i to był strzał w dziesiątkę:)

dobrą opcją jest tez dj - który pełni rolę także konferansjera ( koszt ok 1000 - 2000tys)
zespoły 2 osobowe 1500 najczęściej, potem czym więcej osób tym drożej.

aaa to na śląsku tak mniej więcej wygląda:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-13 19:37 przez Patrycja21.

Zespół na wesele [wątek zbiorczy]

13 gru 2011 - 19:41:15

Cytat
Patrycja21
ja miałam zespół 5osobowy - gitara elektr, bas, perkusja, saksofon, klawisze i wzięli 4 tysiące plus trzeba doliczyć tzw "talerzyk" dla każdego członka zespołu. Wybrałam tak, bo jestem bardzo wyczulona na punkcie muzyki razem z mężem. Nie chcieliśmy pseudozespołu składającego się z klawiszowca i wyjącej pani, postawiliśmy na żywe instrumenty i to był strzał w dziesiątkę:)

dobrą opcją jest tez dj - który pełni rolę także konferansjera ( koszt ok 1000 - 2000tys)
zespoły 2 osobowe 1500 najczęściej, potem czym więcej osób tym drożej.

aaa to na śląsku tak mniej więcej wygląda:)

Dziękuję za wypowiedz. Zależy nam na zespole skkładającym się z prawdziwych muzyków, dlatego cenna wypowiedz :)

Zespół na wesele [wątek zbiorczy]

13 gru 2011 - 19:44:16

U mnie są ceny tak w granicach 3-4 tys. + poprawimy ;p

zweryfikowana
Posty: 654
Ostrzeżenia: 1/5

Zespół na wesele [wątek zbiorczy]

13 gru 2011 - 19:45:46

u mnie tez cany wahaja sie od 3-4 tys juz z poprawinami mówie

zweryfikowana
Posty: 532
Ostrzeżenia: 1/5

Zespół na wesele [wątek zbiorczy]

13 gru 2011 - 19:49:00

ja tą kwotę miałam za jeden dzień, bo poprawin nie robiłam:) jeśli jesteś ze śląska to polecam ten zespół:)



Zespół na wesele [wątek zbiorczy]

13 gru 2011 - 19:50:11

Ja też miałam zespół 5osobowy, muzyka grana na żywo. Zespół z okolic Łodzi.
Płaciliśmy 4200zł + dojazd+ talerzyk+ nocleg+ poprawiny . Ale warto było, jednak muzyka grana na żywo to jest to:)
Czym się kierowaliśmy? hmm byliśmy na weselu gdzie grali i było to jedno z udanych wesel na jakim byliśmy :)
Musisz podpytać o to jak wyglądają oczepiny, jakie zabawy przewidują, jakie są przerwy między graniem- bo to ważne. Np. byłam teraz na weselu i czekaliśmy ponad godzinę na kolejną dawkę muzyki...
Dobrze jest gdy jest głos męski i damski w zespole:) Bo żaden mężczyzna nie zastąpi głosu, np.Jantar a kobieta - np. Krajewskiego :D
Spytaj się też od której do której mają zamiar grać :P Tzn ile godzin ;)
Jak coś mi się przypomni jeszcze to dam znać :)

Powodzenia w przygotowaniach :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-13 19:53 przez dd1dd1.

Zespół na wesele [wątek zbiorczy]

13 gru 2011 - 19:50:23

a ja płaciłąm 1500 + dojazd za 5 os. zespół, była super muzyka i z tego co wiedze to tanio:)

Zespół na wesele [wątek zbiorczy]

13 gru 2011 - 19:51:14

Razem z narzeczonym mamy zamówiony zespół na nasze wesele. 3 osobowy - dwóch panów i pani.

Mają dośc duzo tych wszystkich instrumentów, np. saksofon itp.

Ich cena to 3200zl. Za 12 godzin grania , pózniej kazda godzina 200zl.

Mamy nadzieje, ze się sprawdzą, gdyż szukalismy wlasnie zespołu który był "sprawdzony" przez znajomych, dobry zespół na weselu to jednak podstawa.

Zespół na wesele [wątek zbiorczy]

13 gru 2011 - 19:51:18

Taki lepszy zespół a nie zwykłe ,,wyjce":) to u nas ok 4-6 tys zależy też czy chcesz zespół na jeden czy 2 dni:) Mój brat płaci ok 5 tys za 2 dni. Oni chodzili na próby i słuchali różnych zespołów



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-13 19:53 przez kacha89.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

Zespół na wesele [wątek zbiorczy]

13 gru 2011 - 19:51:56

Pierwsza i zasadnicza kwestia to to czy zespół pije... bo jak zespół Ci się upije to będzie klapa...
Profesjonalny zespół, sam powinien Cię poinformować o tym, że podczas wesela nie pije alkoholu, bo to jest ich praca.
Moi nie pili, chociaż mąż zaniósł im flaszkę na stół. Dostali oczywiście po.

Druga sprawa to zapytaj o repertuar, najlepiej spis kawałków które grają, aby nie okazało się że będą odstawiać same disco polo.
Czy zagrają to, o co ich poprosisz. Dobra kapela nie będzie miała z tym problemu.
Czy możesz przynieść ewentualnie swoje kawałki na jakimś nośniku, które będą puszczane w między czasie, np cicho podczas jedzenia, albo w momencie Waszego pierwszego tańca.

Do której godziny grają. Powinni grac tak długo jak na parkiecie bawi się ostatni gość.

Spytaj czy dostosowują swój repertuar do gości (przed weselem powinni zrobić szybkie rozpoznanie, jacy goście przeważają, wziąć pod uwagę sugestie młodych i wg tego ustalać swój repertuar).
Ważne jest to, co im powiecie.... że np na weselu jest np takie towarzystwo które nie lubi disco polo i tego nie chcecie (tak np było w naszym przypadku, nie chcieliśmy aby grali takie kawałki bo wiedzieliśmy że nasi goście tego nie lubią). Albo, że będzie więcej osób starszych, którzy lubią taką czy siaką muzykę.... Muszą grać dla wszystkich.

Na jakich grają instrumentach, czy grają na żywo. Bo jak się okaże że mają tylko jeden syntezator który robi za orkiestrę i panią na wokalu to ja bym odpuściła....

Ważna jest też kwestia opłaty za Zaiks, spytaj czy oni sami to załatwiają. Czy robią to właściciele sali.
Jeżeli nie ma takiej opłaty zgłoszonej do zaiksu a wpadnie kontrola, (a takie dość często są) to może zamknąć imprezę.
Mało kto o tym w ogóle wie...

Czy prowadzą wesele, w tym oczepiny, czy mają w ofercie jakieś zabawy, czy Ty możesz dać swoje propozycje.

Co do dema na płycie (niektóre kapele oferują taką próbkę) to się mało kiedy sprawdza, bo na płycie brzmi taki zespół zupełnie inaczej, przeważnie jest to wycackane brzmienie podrasowane komputerowo. Najlepiej mieć zespół z dobrego polecenia po prostu albo taki który już wcześniej się słyszało...

Możesz zapytać czy proponują jakieś atrakcje w postaci dymiarek, maszyn do bąbelków, świateł... (my mieliśmy dym i światła wyglądało to cudnie na zdjęciach, zrezygnowaliśmy z baniek bo jakoś tak kiczowato nam się to kojarzyło... a przeważnie puszczane są do pierwszego tańca).

Zapytaj o płatności, kiedy im płacisz, jaką zostawiasz zaliczkę.

Poinformuj, że zapewniasz im posiłek podczas wesele, zwróć uwagę na ten punkt w umowie, bo na 99% taki będą mieli.

Koszt za dobry zespół to nawet 5 tysięcy i więcej.
Ale przyzwoity znajdziesz już za 2-2,5 tysiąca.
Jednak te dobre są zarezerwowane na długo przed terminem wesela, więc trzeba wziąć to pod uwagę.

Osobiście odradzałabym DJ-a... jednak muzyki na żywo nic nie zastąpi.

Chyba tyle z ważniejszych rzeczy... :)

Zespół na wesele [wątek zbiorczy]

13 gru 2011 - 19:54:48

Mam namiar na świetnego Dj z Wroclawia, na zyczenie gra na gitarze akustycznej :) Spiewa pieknie. Specjalista w swojej dziedzinie. No i pry okazji jest wodzirejem. Ile bierze? To w zaleznosci od odleglosci gdzie trzeba dojechac i wymagan Panstwa Mlodych :)

Zespół na wesele [wątek zbiorczy]

13 gru 2011 - 19:59:31

u nas (Małopolska), cena zespołu na 2 dni to 3-4 tys. z tym, że my jako para młoda nie płaciliśmy nic, ponieważ zespół zbierał pieniądze z dedykacji. jeśli nie uzbiera to wtedy się dopłaca. chociaż wiadomo, nikt ich nie rozlicza z tego ile uzbierali z dedykacji...mogli uzbierać te 3,5 tys czyli tyle ile sobie wołają, a mogli uzbierać 6tys...to tylko ich słodka tajemnica ;)

Zespół na wesele [wątek zbiorczy]

13 gru 2011 - 20:03:21

W górach- 2 700 zł
:)
Za jeden dzień.

Zespół na wesele [wątek zbiorczy]

13 gru 2011 - 20:11:52

Na naszym weselu grał zespół 5 osobowy płaciliśmy 3,5 tys za jeden dzień razem z poprawinami 5 tys ale odliczają sobie to co ugrają. Niestety u nas niewiele udało się zaoszczędzić. Grali fajną muzykę poza tym dobrze prowadzą imprezę kulturalni zabawni tylko 2,5- 3 lata wcześniej trzeba rezerwować termin. Trzeba jednak zaznaczyć że z roku na rok ceny idą w górę. My mieliśmy wesele w tym roku.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

BRAVO Wesele BRAVO