Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Postanowiłam założyć ten wątek po aby móc w nim umieszczać wszystko, albo prawie wszystko o ślubie.
Znajdą się tutaj porady dotyczące wyboru sukien, wszelkiego rodzaju dodatków, fryzur i obowiązujących trendów.

Może na początek zajmiemy się biżuterią ślubną.

W tym Dniu wszystkie oczy są zwrócone na Panną Młodą, więc wszelkie modowe wtopy wyjdą na jaw, jeśli nie dopasowanie poszczególnych elementów imagu będzie nieprzemyślane.

Na pewno nie warto iść na żywioł. Zasadą, której należy bezwzględnie przestrzegać jest dopasowanie biżuterii do sukni i uczesania. I tak…

Wielkość – jeśli włosy pozostawiamy rozpuszczone lepiej wybrać małe kolczyki. Te długie będą wplątywały się w kosmyki i pod puklami włosów staną się niewidoczne. Co innego jeśli zdecydujemy się na kok czy luźną kitkę, która zbierze włosy z ramion i odsłoni szyję. W tym przypadku długie klipsy czy dekoracyjne kolczyki jak najbardziej zdadzą swój egzamin.

Dopasowanie zestawu – dobrze jest, gdy kolczyki i naszyjnik są w komplecie. Takie biżuteryjne duety wyglądają bowiem bardzo elegancko. Jeśli to nie możliwe, warto postarać się o to, aby kolorystyka czy tworzywo były podobne. Zestawienie modnych ostatnio piór z elementami w stylu vintage nie będzie strzałem w dziesiątkę. Warto więc wypośrodkować stylistykę, tak aby jej części składowe się ze sobą nie „gryzły”.

I na koniec ważna uwaga: im bardziej ozdobna suknia i fantazyjne uczesanie – tym biżuteria powinna być subtelniejsza. Przesada w nadmiernej „dekoracyjności” nie jest na ślubie mile widziana. Panna Młoda to nie Świąteczna choinka!


Zapraszam do udziału w dyskusji :)

chętnie poczytam cenne rady i uwagi:)

Na Facebooku można znaleźć profil Zaslubiny.pl , jest tam wszystko, rewelacyjne inspiracje dla przyszłej panny młodej :))

Ja nie miałam naszyjnika, ani bransoletki tylko same kolczyki. Moja suknia była cała w kryształkach. Nie widac tego na fotkach niestety. Bałam się, ze przesadzę z tymi błyskotkami. Zależało mi, aby wyglądać skromnie:)
zrezygnowałam z welonu i wybrałam skromny "toczek" (bo chyba tak sie nazywa ta ozdoba)W dniu ślubu miałam bardziej skrecone włoski, natomiast do sesji poszłam w naturalnych... :)
Dodam jeszcze tylko, ze suknie wybierał mój mąż :):):):)

ps. toczek mogę sprzedać :)



hej
ja będę miała złotą rodową biżu mojej babci i cioci. złota bransoletka + taki sekretnik z rubinem i długie wiszące kolczyki ;)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

Ja nie lubię przesytu... więc miałam jedynie długie kolczyki z czerwonymi kryształkami. Resztę dopełnił kwiat ze włosach i bukiet, również w kolorze głębokiej czerwieni i bordo.
kolczyki, naszyjniki i bransoletki na raz to dla mnie za dużo, panna młoda to nie choinka.

xxerdbeerexx
bardzo ładnie :)

SUKNIA ŚLUBNA

Nie da się ukryć, mało która z nas, drogie panie, ma naprawdę idealną sylwetkę. Zazwyczaj czegoś nam brakuje, coś trzeba ukryć… Zanim więc wybierzemy się na poszukiwania tej jednej wymarzonej sukni ślubnej, spójrzmy w lustro i zastanówmy się, jakiego typu sukienki będziemy szukać.

Zasady są proste. Tam, gdzie mamy nieco za dużo ciała unikamy bogatych zdobień, plisów, marszczeń i matowych materiałów. Tam, gdzie mamy za mało – wręcz przeciwnie – dodajemy sobie bogactwem naszej sukni.

Poniżej kilka najbardziej typowych kobiecych sylwetek i propozycje idealnych sukni ślubnych.

Sylwetka gruszka
czyli wąskie ramiona, niewielki biust i szerokie biodra
Wybieramy sukienkę typu princessa, czyli z rozszerzanym dołem, który pomoże ukryć niedoskonałości bioder. Unikamy jednak marszczeń i zdobień – one tylko poszerzają. Na górze najlepiej sprawdzi się gorset, który przy odpowiednim staniku push-up optycznie powiększy nasz biust. Możesz także skusić się na kreację dwuczęściową, która podkreśli talię.

Sylwetka klepsydra
czyli proporcjonalne biodra i biust z wyraźnym wcięciem tali
Dziewczyny o takiej sylwetce są wyjątkowo szczęśliwe, bowiem na nich właściwie każda sukienka będzie leżeć idealnie. Atuty podkreśli jednak przede wszystkim suknia typu „rybka”, czyli obcisła z rozszerzanym dołem, albo amerykańska z odkrytymi plecami.

Sylwetka typu odwrócony trójkąt
czyli szerokie ramiona, spory biust, ale wąskie biodra i chude nogi
W tym wypadku odpadają wszystkie sukienki, które są bogato zdobione u góry - takie wzory tylko poszerzają. Dół wręcz odwrotnie – im bardziej marszczony, połyskujący i bogaty - tym lepiej. Przy tym typie sylwetki idealnie sprawdzą się urocze baleriny.

Sylwetka jabłko
czyli brak wyraźnej talii i spory brzuszek
Szukamy sukienek, które nas optycznie wydłużą: będą miały dekolt w kształcie V, pionowe cięcia, proste kroje i lekkie, nie opinające materiały. Unikamy koralików i haftów. Szukamy sukienek typu empire czy w kształcie litery A. Na ramiona możemy narzucić proste bolerko.

Przykład A :

Klasyczna suknia empire z bufkami na ramionach optycznie powiększy biust i ramiona. Prosty krój u dołu ukryje szerokie biodra.

Przykład B :
Suknia w stylu empire ukryje zaokrąglony brzuszek. Luźny, delikatny materiał bez ozdobników zatuszuje też zbyt szerokie biodra.

Przykład C :

Suknia „balerina” ukryje szerokie biodra. Ten model dodatkowo „opanuje” duży biust.





Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-14 08:40 przez onyksflora.

A takie oko:





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-14 08:48 przez at2010.

Takie oko jak najbardziej :)

jeszcze raz sukienka:



a to moja wymarzona sukienka i fryzurazły/size]

o butach myślałam takich ale nie czarnych tylko albo zielonych albo złotych
makijaż jeszcze nie wiem sama może coś doradzicie :)

ja jako przyszła Panna Młoda uważam, że jeśli mamy sukienkę typu "księżniczka", ozdobioną itp. nie powinnyśmy mieć zbyt fantazyjnej fryzury: mocno zakręcone, tapirowane itp. Wyznaję zasadę: bogata suknia, prosta fryzura i odwrotnie:)

Jestem zakochana w takiej:



j_ulka - oj, z takim dekoltem to uważaj, żeby Ci co nieco nie wypadło ;)

Cytat
at2010
j_ulka - oj, z takim dekoltem to uważaj, żeby Ci co nieco nie wypadło ;)
spoko spoko ;) jak będę szyła to dekolt chyba ciut zmniejszę ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

stres przed slubem!