Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Koszt wesela - wątek zbiorczy

29 kwi 2014 - 18:44:52

Dlatego ja nie zamierzam robić żadnego wesela. Nie pochodzę ze wsi, a z miasta, więc całej wiochy nie muszą zapraszać. Zarówno ja, jak i narzeczony mam dość liczne rodziny, ale nie zamierzamy ich zapraszać. Jesteśmy w tej niekomfortowej sytuacji, że nie mamy co liczyć na pomoc ze strony rodziców, sami musimy sobie zapracować. Myślę, że nawet gdybyśmy mieli pieniądze, to nie organizowalibyśmy przyjęcia, bo nie lubimy pokazówki.
Weźmiemy ślub cywilny, po którym zaprosimy na obiad w restauracji rodziców, rodzeństwo i świadków łącznie 8 osób. Ewentualne pieniądze wolę przeznaczyć na mieszkanie.

Koszt wesela - wątek zbiorczy

29 kwi 2014 - 18:48:07

My również nie dostaliśmy ani złotówki na wesele od rodziców...Na wszystko zapracowaliśmy sobie sami.Ja się ciesze,że zaprosiłam te osoby które chciałam,miałam suknie jaką sobie wymarzyłam.Wszystko było piękne i gdybym mogła przeżyć ten dzień z Mężem jeszcze raz,wydała bym następne pieniądze. To był Nasz dzien i wszystko było tak jak My chcieliśmy ;)

Koszt wesela - wątek zbiorczy

29 kwi 2014 - 18:49:14

Mój ślub jest na początku czerwca i za całość na 90 osób kosztorys na ok. 35 tys. (wszystko)

Koszt wesela - wątek zbiorczy

29 kwi 2014 - 18:53:25

Cytat
imena
Cytat
rose2000
Cytat
olga_1990
ja miałam w 2010 na 80 osób i całość wyszła ok. 16000zł, wtedy jeszcze było tanio 110zł płaciłam od osoby, teraz jest już 150zł/os

Chciałabym placić 110 zl/os ale wiadomo, koszty poszly w gorę i to praktycznie o drugie tyle :P
swoją drogą ciekawe jakie będa ceny za 5 lat :D

A ja myślę, że ceny będą miały tendencję spadkową. Jak 2 lata temu szukałam sali, to 100 km od Warszawy w stronę wschodnią (a dokładniej 88 tysięczne miasto) ceny wahały się od 160- 210 złotych od osoby. W tej chwili najdroższa sala to koszt około 180- 190 złotych od osoby. Jest coraz więcej sal, większa konkurencja. Poza tym ludzie odchodzą od robienia wielkich wesel, chociaż zdarzają się imprezy na 300 osób, to niestety- większości ludzi nie stać na wydatek 40 tysięcy i organizują małe imprezy, albo obiady, bez wesel.



Też tak myślałam ale szukając sali przekonałam się, że się chyba mylę :)
Sama rezerwowałam salę równo we wrzesniu 2013, a slub odbędzie się w sierpniu 2015, czyli prawie równo 2 lata wcześniej.
Jak się okazało na caly sezon typowo ślubny mieli jeszcze wolne 4 miejsca, a jak przyjechaliśmy obejrzeć salę to został już tylko nasz zarezerwowany wcześniej termin. Jeżeli chodzi o ceny to wahają się w granicach średnio 190-220 zł więc mimo dużej konkurencji ceny nie są niskie. Owszem znalezlismy i salę, która oferowała dosłownie WSZYSTKO łącznie z alkoholem w cenie z tego co pamiętam 160zł/os ale patrzac na zdjecia widać było, że wszystko robione bardzo po kosztach. Wolałabym nie mieć np stołu wiejskiego niż mieć taki jak oni mieli w ofercie :)
Także patrząc na to co się dzieje, postawienie sali weselnej to dobry biznes moim zdaniem :) Zwłaszcza, że mimo dużej konkurencji terminy sale maja zamówione juz 2 lata wcześniej, a mówi się, że ludzie nie biorą slubów :D

Koszt wesela - wątek zbiorczy

29 kwi 2014 - 18:59:01

A sukienkę zamierzam mieć taką:



Koszt wesela - wątek zbiorczy

30 kwi 2014 - 16:28:56

Cytat
konwalia200
A sukienkę zamierzam mieć takązły/quote]

Bardzo ładna ale jakby miała inny kolor to bym mogla w takiej isc na czyjes wesele. Ja bym wolala cos bardziej wyszukanego na swoja uroczystosc :P

Koszt wesela - wątek zbiorczy

16 maj 2014 - 18:36:04

Cytat
konwalia200
Dlatego ja nie zamierzam robić żadnego wesela. Nie pochodzę ze wsi, a z miasta, więc całej wiochy nie muszą zapraszać. Zarówno ja, jak i narzeczony mam dość liczne rodziny, ale nie zamierzamy ich zapraszać. Jesteśmy w tej niekomfortowej sytuacji, że nie mamy co liczyć na pomoc ze strony rodziców, sami musimy sobie zapracować. Myślę, że nawet gdybyśmy mieli pieniądze, to nie organizowalibyśmy przyjęcia, bo nie lubimy pokazówki.
Weźmiemy ślub cywilny, po którym zaprosimy na obiad w restauracji rodziców, rodzeństwo i świadków łącznie 8 osób. Ewentualne pieniądze wolę przeznaczyć na mieszkanie.

Każdy ma swoje zdanie i mieć je moze.. ja np. nie uważam, że to jest jakkolwiek pokazówka jak to nazwałaś. Ja rownież pochodze z miasta i mam bardzo dużą rodzinę, moj narzeczony rowniez - oczywiscie nie zapraszamy wszytskich ale wychodzi 120 osob razem ze znajomymi. W sumie odkąd jestesmy razem (8lat) to bylismy juz na 8 weselach z rodziny i 4 wśród znajomych i raczej nie wypada nie zaporsić ich teraz do siebie tym bardziej, ze to tez bliscy ludzie. Poza tym wesele i slub jest raz w życiu i ja wolę zeby to byla niezapomniana uroczystośc a nie tam jakas zwykla kolacja czy obiad w restauracji..

Koszt wesela - wątek zbiorczy

06 lip 2014 - 19:53:18

Ja mam swój ślub za miesiąc i 10 dni. Całość kosztować mnie będzie ok. 46 tysięcy (razem z wycieczką zaraz po ślubie). Osób będzie ok 110. Wszystko razem z narzeczonym planujemy i załatwiamy sami i jest to czas, którego nie zamienię na żaden inny! :)
Ślub i wesele jest ok 400 km od mojego domu rodzinnego, potwierdzili przybycie praktycznie wszyscy z mojej rodziny - a to jest bardzo miłe uczucie..:) Wiem, że kasa jest spora, ale opłacamy nocleg dla przyjezdnych i poprawiny. Nie wypuszczę gości taki kawał drogi powrotnej bez jedzenia :)
Można ograniczać wydatki, organizować ślub na 4 osoby, to wszystko już kwestia gusty, ale ja nie żałuję niczego i mam nadzieję, że takie wrażenie pozostanie mi po uroczystości.. :)

Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim planującym ten dzień! ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-06 19:54 przez AgnnieszkaK.

Koszt wesela - wątek zbiorczy

21 lip 2014 - 19:45:40

hej ja mam wesele za niecały miesiąc dokładnie 16.08.2014. ślub cywilny i wesele na 40 osób. liczymy, że całość kosztować nas będzie 9 tys.

zweryfikowana
Posty: 821
Ostrzeżenia: 1/5

Koszt wesela - wątek zbiorczy

21 lip 2014 - 19:55:32

ja miałam 5 lat temu i około 20 tys poszło,bardzo się cieszę że mialam wesele,mam wspomnienia na całe życie:)

Koszt wesela - wątek zbiorczy

19 sie 2014 - 10:42:19

Mój ślub w planach lipiec 2015 koszt na 60 osób około 13 tys

Koszt wesela - wątek zbiorczy

15 wrz 2014 - 10:49:05

Wstępnie, łącznie za wszystko to ok 22tys na 80 osób w lipcu 2015. Choć jest to pamiątka na całe życie to ciężko widzieć jak własne zarobione pieniądze rozpływają się tak szybko :)

Koszt wesela - wątek zbiorczy

15 wrz 2014 - 11:02:52

Mieliśmy w czerwcu tego roku na 60 osób, w tym wypożyczenie auta, fotograf,lokal z poprawinami- na wysokim poziomie(bez wiochy w stylu każde naczynie z innej parafii, każde inne krzesło lub pobgryzane stare staoliki),bukiet,ubranie, suknia,biżuteria,fryzjer,podziękowania dla rodziców,alkohol, zespół i wszelkie inne koszty zamknęliśmy w kwocie 14tys.

Dla wszykich planujących wesele w restauracji:
Nie mówcie, że to wesele, tylko przyjęcie weslene! Kosz od osoby spada od razu o 50zł!A jedzenie to samo lub ciut mniej. O zespole powiedzieliśmy dopiero miesiąc przed imprezą i nie mieli obiekcji.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-15 11:05 przez Cappuccino16.

Koszt wesela - wątek zbiorczy

15 wrz 2014 - 14:14:09

pytanie do tych co już są po;) kwestia pienieżna od gości, to część wesela sie wraca z prezentowanych kopert?

Koszt wesela - wątek zbiorczy

20 wrz 2014 - 16:46:48

Ja wychodzę za mąż w przyszłym roku. Mamy już wszystko załatwione i wiem, że nasze wesele na 100 osób wyniesie ok. 50 tys.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dzień matki - prezent