Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

46 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 245
Ostrzeżenia: 1/5

Koszt wesela - wątek zbiorczy

30 wrz 2014 - 14:15:26

ja mam 18 października - czyli za ponad 2 tygodnie :):) Ślub na 85 osób i koszt wyniesie jakoś 47- 50 tys.

Koszt wesela - wątek zbiorczy

13 lis 2014 - 12:34:45

My mamy zaplanowane wesele na 2016 rok :) będzie ok 250 osób a koszt mniej więcej to 80tys.

My mamy zaplanowane wesele na 2016 rok :) będzie ok 250 osób a koszt mniej więcej to 80tys.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-13 12:35 przez YourTinyGirl.

Koszt wesela - wątek zbiorczy

13 lis 2014 - 12:38:33

ja planuje w 2016 roku slub cywilny w plenerze wraz z weselem na ok. 70-80 osob chce wydac 35 tysiecy

Koszt wesela - wątek zbiorczy

13 lis 2014 - 12:57:20

Sierpień 2014- wesele w restauracji + wynajęta sala i catering na poprawiny, wszystko trochę ponad 20 tysięcy (50 osob). Nie liczę w tym ubrań.

Koszt wesela - wątek zbiorczy

13 lis 2014 - 13:27:08

O matko dziewczyny, niektóre z Was to robią takie wesela, że pół mieszkania by miały a może i całe.

My planujemy na 2016 rok ślub kościelny + wesele w restauracji na ok 70-80 osób i bardzo chcemy nie wydawać więcej niż max. 35 tys (a będziemy się starać mniej). U nas koszty jednak rosną bo większą część mojej rodziny trzeba przenocować.

Ogólnie nie lubię pokazówki i hucznych wielkich wesel. Z narzeczonym planujemy zaprosić jedynie najbliższych znajomych i najbliższą rodzinę.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-19 12:46 przez Marteczka91.

Koszt wesela - wątek zbiorczy

17 lis 2014 - 12:44:09

Duze wesele nie znaczy od razu pokazówka ! :)

Koszt wesela - wątek zbiorczy

18 lis 2014 - 13:07:08

Brałam ślub dwa lata temu we wrześniu. Wesele było na około 70 osòb. Zliczając wszystko, czyli ubrania, kwiaty na ustrojenie kościoła, sala weselna z poprawinami, noclegi dla połowy gości, obrączki, orkiestra prezenty dla rodziców, małe podarunki dla gości oeaz do tego alkohol kupowaliśmy we własnym zakresie wyszło nam 35 tys. W tym jeszcze fotograf i video. :-) zaoszczędziliśmy na aucie ponieważ pozyczylismy od mojego teścia :-)

Cytat
Alice_she
Brałam ślub dwa lata temu we wrześniu. Wesele było na około 70 osòb. Zliczając wszystko, czyli ubrania, kwiaty na ustrojenie kościoła, sala weselna z poprawinami, noclegi dla połowy gości, obrączki, orkiestra prezenty dla rodziców, małe podarunki dla gości oeaz do tego alkohol kupowaliśmy we własnym zakresie wyszło nam 35 tys. W tym jeszcze fotograf i video. :-) zaoszczędziliśmy na aucie ponieważ pozyczylismy od mojego teścia :-)

Cytat
Alice_she
Brałam ślub dwa lata temu we wrześniu. Wesele było na około 70 osòb. Zliczając wszystko, czyli ubrania, kwiaty na ustrojenie kościoła, sala weselna z poprawinami, noclegi dla połowy gości, obrączki, orkiestra prezenty dla rodziców, małe podarunki dla gości oeaz do tego alkohol kupowaliśmy we własnym zakresie wyszło nam 35 tys. W tym jeszcze fotograf i video. :-) zaoszczędziliśmy na aucie ponieważ pozyczylismy od mojego teścia :-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-18 13:08 przez Alice_she.

niezweryfikowana
Posty: 261
Ostrzeżenia: 5/5

Koszt wesela - wątek zbiorczy

19 gru 2014 - 12:32:25

Wesela są dosyć drogie, ale też nie jest tak, że w okolicach Wawy nie ma dosyć tanich sal. Świetnym miejscem jest np. Rest w Morach i tak rzeczywiście wszystko jest dopracowane, standard wysoki, jedzenie smaczne, a stawka przy naszym weselu rok temu była na poziomie 160 zł. Da się?

Koszt wesela - wątek zbiorczy

07 mar 2015 - 09:17:11

Cytat
ememka
Cytat
martucha26
Nie rozumie jak można robić wesele dla rodziny


to dla kogo robiłaś? dla samych znajomych?

No zastanawiające, jak dla mnie to właśnie lepiej zrobić wesele dla rodziny (oczywiście tej faktycznie zgranej i takiej, z którą ma się kontakt) niż dla znajomych żeby tylko się pochwalić, znajomi dziś są, a jutro ich nie ma. I jeszcze dupę obrobią, ze sukienka nieładna, jedzenie za zimne... ;)

Koszt wesela - wątek zbiorczy

07 mar 2015 - 09:29:28

Cytat
cattivo
No zastanawiające, jak dla mnie to właśnie lepiej zrobić wesele dla rodziny (oczywiście tej faktycznie zgranej i takiej, z którą ma się kontakt) niż dla znajomych żeby tylko się pochwalić, znajomi dziś są, a jutro ich nie ma. I jeszcze dupę obrobią, ze sukienka nieładna, jedzenie za zimne... ;)


Myślę wprost na odwrót - biorąc doświadczenia mojej rodziny pod uwagę - znajomi to rodzina, która się sama dobiera i jest razem. A więzy krwi to tylko więzy krwi. W obecnych czasach spotyka się tylko na pogrzebach (bo urodziny mało kto robi wielkie, chrzciny/komunie skromne, a wesela każdy robi po swojemu, już nie ma parcia na 150 osób).
I obserwuje to nie tylko u siebie, ze jak rodzina to tylko na najbliższa, a tak to każdy żyje z nie-krewnymi.

Ale to ja: dostałam ciężkiego kopa w D od rzekomo najbliższej rodziny (dziadkowie i rodzeństwo ze strony mojego ojca), że po prostu nie wierzę w instytucję tradycyjnej rodziny.

Co do tematu: już pisałam w tym wątku o moim skromnym weselu, na które miałam uzbierane 10 tys zł, a zmieściłam się w kwocie niecałe 8 tys. Cywilny, mały, skromny, 36 osób.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-07 09:30 przez SunFlower23.

zweryfikowana
Posty: 4.122
Ostrzeżenia: 1/5

Koszt wesela - wątek zbiorczy

07 mar 2015 - 10:34:43

my wydalismy tez kolo 27 tys. w tym 60 osob, swietna restauracjacw Tychach, ubrania na slub dla mnie i meza, obraczki, dj, fotograf, kamerzysta, limuzyna, przewoz gosci tam i spowrotem, zaproszenia i oczywiscie uroczystosc koscielna ;]

zweryfikowana
Posty: 56
Ostrzeżenia: 1/5

Koszt wesela - wątek zbiorczy

07 mar 2015 - 12:16:24

Witam wszystkie pary młode, jeżeli któraś z was nie ma jeszcze fotografa i filmowca na wesele to zapraszam do zapoznania się z naszym portfolio www.kraskastudio.pl



Koszt wesela - wątek zbiorczy

07 mar 2015 - 12:37:36

My ślub bierzemy w kwietniu 2016 na 120 osób, większosc rzeczy mamy po niższej cenie, sala nalezy do cioci, kucharka przyjaciólka tesciowej, dekoratorka równiez po znajomosci. Wesele opłacają nam rodzice a z wyliczen wychodzi nam jakoś 30-35 tys. :) gdyby nie te niższe ceny pewnie wyszłoby duzo więcej.


Orkiestra 2600zł z poprawinami.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-07 12:40 przez ewelinkka23.

Koszt wesela - wątek zbiorczy

07 mar 2015 - 13:05:40

Nasze wesele będzie w sierpniu tego roku, łącznie na ok. 150 osób i koszt ze wszystkim (ubrania, alkohol, sala, dekoratorka itp.) ok 55-60 tys. Przerażająca kwota, część opłacamy sami a część rodzice. Jednak też jestem zdania, że wesele się ma raz w życiu a chcemy mieć piękne wspomnienia i nie chcemy żałować, że czegoś nie mieliśmy na przyjęciu a mogliśmy mieć :)

Koszt wesela - wątek zbiorczy

03 maj 2015 - 12:21:16

My mamy 6 sierpnia 2016 i nie chcemy dużo wydawać na jedną noc, ja wiem, ze to pamiątka na całe życie ale dla mnie to jest głupota wydawać na wesele ponad 60 tys albo co niektórzy biorą kredyty już na nową drogę zycia. Zresztą sami tez tak planowaliśmy zrobić huczne wesele na 200 osób ale jednak stwierdziliśmy ze to bez sensu i do 30 tys chcemy się zamknąć. Robimy na 100 os., 150 zł od talerzyka płacimy, kamerzysty nie chcemy tylko samego fotografa, będzie dj a nie zespół, samochód pożyczymy od znajomego, także robimy po taniości :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Slub 2015