Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Koszt wesela - wątek zbiorczy

06 sty 2011 - 21:39:45

ja mam wesele we wrześniu i przybliżony koszt już z wszystkimi duperelami typu kokardki, zaproszenia to 26 tys. a wesele jest na 150 osób, więc myślę że i tak ekonomicznie. tylko że ja suknie będę mieć za koszt materiału, brak kamery i wypożyczonego samochodu i w ogóle nie lubię tego typu przepychu

Koszt wesela - wątek zbiorczy

06 sty 2011 - 21:41:52

Cytat
natalka1012
Cytat
piska
Normalnie jak czytam, że niektórzy po 8tys to jestem w wielkim szoku ;O u mnie tyle kosztuje wyprawienie 18 urodzin..

jak masz nadzianych rodzicow i cie stac to mozesz sobie robic 18 za tyle kasy a propo ciekawa jestem jak wyglada taka 18 ale niewazne jaakbys miala zaplacic za nia z wlasnej kieszenie to nie bylo by tak fajnie:)
Nie mam nadzianych rodziców, jesteśmy najzwyklejszą rodziną. I nie robimy tej imprezy na nie wiadomo ile osób i nie wiadomo z jakim przepychem. U mnie w mieście po prostu są takie ceny, że za 45osób zapłacę ok 7tys ze wszystkim ;) I tak robimy w restauracji, gdzie płacę za jedzenie 75/os, a większość to 120/os- MENU OSIEMNASTKOWE, weselne zaczynają się ok 160/os+alkohol, napoje, owoce i ciasta swoje. Po prostu są takie ceny, bo nie mamy dużo pieniędzy, tata odkładał kilka lat na tę imprezę. I mieszkam w stosunkowo małym mieście ;) 30tys ludzi ;)

Koszt wesela - wątek zbiorczy

06 sty 2011 - 21:53:41

a ja nie bede sie wypowiadac na temat kosztow ( wesele sierpiern 2010), ale powiem, ze tym na co naprawde warto wydac solidne pieniadze jest profesjonalna fotografia slubna, koszt jest czasami bardzo duzy ale moim zdaniem lepiej zrezygnowac z kilku dupereli czy kamerzysty i zaplacic duze pieniadze za dobrze wykonane zdjecia

p.s pozdrowienia dla mary_25 i puchuskubatka :-)

Koszt wesela - wątek zbiorczy

07 sty 2011 - 10:46:57

Cytat
rougepoupee
Cytat
ynia88
drogo,moje wujowstwo w restauracji z 5 daniami na ciepło i ciągłymi przystawkami za osobę płacili około 150 zł plus orkiestra 1 tys.suknie można kupić już za kilkaset zł garnitur podobnie także uważam,że to gruba przesada...


ślub i wesele ma się tylko raz w życiu..
niekoniecznie;)
poza tym wesele jest raz,a długi zostają na całe życie!!!

Koszt wesela - wątek zbiorczy

07 sty 2011 - 10:51:46

moje 2 lata temu na 110 osob ze wszystkim wynioslo nas 32.000zl

Koszt wesela - wątek zbiorczy

07 sty 2011 - 10:51:55

Wesele mojej siostry we wrzesniu 2010r.
Zaplacila 17 000,- za wesele na 110 osob. Ale tu nie ma wliczonego kamerzysty.

Dodam, ze zwrocilo sie z nawiazka, liczac tylko sumy, a nie prezenty. Takze wesele na 102, bardzo udane :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-07 10:55 przez meow-meow.

Koszt wesela - wątek zbiorczy

07 sty 2011 - 10:53:30

Cytat
najona
Wesela jeszcze nie miałam ale jak na 60 osób to wydaje mi się że dosyć drogo, chyba że wybrałaś jakąś droga sukienkę fotografa itd to się potem uzbiera sumka. Ehh z resztą wesele to jest mega wydatek wydaje mi się że nie ma co szaleć bo w prezentach to nawet się w 40% nie zwróci chyba że goście hojni :DD albo rodzice bogaci i wszystko płacą:) Jeden dzień szybko minie a jak się pomyśli ile to kasy to aż się w głowie kreci.

Dokladnie bez slow popieram ;)
A wlasnie jakie macie zdanie na temat czy Waszym zdaniem kamerzysta to koniecznosc czy moze odbyc sie bez??

Tak jak wypowiedziala sie Antiqua
<<ale powiem, ze tym na co naprawde warto wydac solidne pieniadze jest profesjonalna fotografia slubna, koszt jest czasami bardzo duzy ale moim zdaniem lepiej zrezygnowac z kilku dupereli czy kamerzysty i zaplacic duze pieniadze za dobrze wykonane zdjecia >>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-07 10:57 przez aguska1.

Koszt wesela - wątek zbiorczy

07 sty 2011 - 11:01:45

Cytat
ynia88
Cytat
rougepoupee
Cytat
ynia88
drogo,moje wujowstwo w restauracji z 5 daniami na ciepło i ciągłymi przystawkami za osobę płacili około 150 zł plus orkiestra 1 tys.suknie można kupić już za kilkaset zł garnitur podobnie także uważam,że to gruba przesada...


ślub i wesele ma się tylko raz w życiu..
niekoniecznie;)
poza tym wesele jest raz,a długi zostają na całe życie!!!
przepraszam, jakie długi? jesteśmy w stanie odłożyć te pieniądze. stać nas. Suknia kupiona za kilkaset złotych... czyli coś białego oby było. Jeśli mam oszczędzać na sukni to tylko jeśli będę szyła ją sama. garnitur za 300-400 zł to garnitur źle skrojony i z marnego materiału. Wiem, bo pracowałam w sklepie z garniturami w swoim czasie. I jeśli o mnie chodzi, to nie zamierzam brać kiedykolwiek drugiego ślubu.
Pytam o ceny, bo w sumie zdecydowaliśmy się na pierwszy lokal, który nam się trafił - tak nam się spodobał, a nie orientuję sie jakie sa ceny w dużych miastach
Cytat
aguska1
Cytat
najona
Wesela jeszcze nie miałam ale jak na 60 osób to wydaje mi się że dosyć drogo, chyba że wybrałaś jakąś droga sukienkę fotografa itd to się potem uzbiera sumka. Ehh z resztą wesele to jest mega wydatek wydaje mi się że nie ma co szaleć bo w prezentach to nawet się w 40% nie zwróci chyba że goście hojni :DD albo rodzice bogaci i wszystko płacą:) Jeden dzień szybko minie a jak się pomyśli ile to kasy to aż się w głowie kreci.

Dokladnie bez slow popieram ;)
A wlasnie jakie macie zdanie na temat czy Waszym zdaniem kamerzysta to koniecznosc czy moze odbyc sie bez??

Tak jak wypowiedziala sie Antiqua
<<ale powiem, ze tym na co naprawde warto wydac solidne pieniadze jest profesjonalna fotografia slubna, koszt jest czasami bardzo duzy ale moim zdaniem lepiej zrezygnowac z kilku dupereli czy kamerzysty i zaplacic duze pieniadze za dobrze wykonane zdjecia >>
może to rozpiszę, bo sporo jest niejasności:
z kamerzysty rezygnujemy
fotografa postaramy się wziąć jakiegoś początkującego, oby najtaniej. I tak nie lubię swoich zdjęć
nie będzie kapeli tylko DJ - czyli 1500 zamiast około 3000
na sukienkę orientacyjnie 3000, ale mam nadzieję, że wykombinuję coś znacznie taniej
dla niego - garnitur i td 2000
najwiekszy jest koszt za lokal 220 od osoby - ale dużo dobrego jedzenia
noclegi 80 od osoby (ale na 40 osób, bo część wraca)
alkohol osobno, czyli z korkowym około 1500
ciasta 500
kościół i organista 500
nie bierzemy taksówek, bo większość ma auta, a do rozwożenia po imprezie wynajmiemy podopiecznych Misia z klubu piłkarskiego
jeśli znajdziemy tańszy lokal, to zaoszczędzimy tylko 3000
i teraz się zastanawiam, czy jest coś jeszcze co można odrzucić, czy to już max okrojone



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-07 11:08 przez puchuskubatek.

Koszt wesela - wątek zbiorczy

07 sty 2011 - 11:10:27

ja miałam we wrześniu ubieglego roku, z poprawinami 6h
płaciliśmy chyba 150zł/osobę,
ok 700zł za ciasta (w tym do dawania ludziom)
ok 150zł za tort
ok. 7000zł za alkohol i napoje
ok 2500zł za suknię i resztę "mnie"
ok 1500zł za strój męża
1000zł za samochód
1000zł za kamerowanie
1000zł za sesję plenerową
ok 800zł za księdza itp
ok 800zł za wystrój kościoła

nie pamietam co jeszcze,, ajkieś mniejsze wydatki typu prezenty i kwiaty dla rodziców, wiejski stół itd :)
a zespół jeszcze ok 3500zł ale wart ceny :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-07 11:12 przez _inka_.

Koszt wesela - wątek zbiorczy

07 sty 2011 - 11:18:22

Cytat
_inka_
ja miałam we wrześniu ubieglego roku, z poprawinami 6h
płaciliśmy chyba 150zł/osobę,
ok 700zł za ciasta (w tym do dawania ludziom)
ok 150zł za tort
ok. 7000zł za alkohol i napoje
ok 2500zł za suknię i resztę "mnie"
ok 1500zł za strój męża
1000zł za samochód
1000zł za kamerowanie
1000zł za sesję plenerową
ok 800zł za księdza itp
ok 800zł za wystrój kościoła

nie pamietam co jeszcze,, ajkieś mniejsze wydatki typu prezenty i kwiaty dla rodziców, wiejski stół itd :)
a zespół jeszcze ok 3500zł ale wart ceny :D
o boziu, jeszcze prezenty dla rodziców... wyleciało mi z głowy
na samochodzie oszczędzimy - teść kupił w tym roku nowy, więc pojedziemy nim. Teść o tym jeszcze nie wie :))

Koszt wesela - wątek zbiorczy

07 sty 2011 - 11:19:53

Mam wesele w lipcu 2012 i koszty wyglądają u mnie tak:
170 od osoby - robimy wesele na 150 osób.
kamerzysta 1400
fotograf 1500
zespół 4500

No i nie liczę jeszcze alkoholu, kościoła, zaproszeń, sukni, garnitura itp... Ale myślimy, że 50 tys. na pewno to nas wyniesie. Takie są realia.

*WYSZKÓW*



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-07 11:20 przez Martynka20.

zweryfikowana
Posty: 1.045
Ostrzeżenia: 1/5

Koszt wesela - wątek zbiorczy

07 sty 2011 - 11:21:30

http://forum.szafa.pl/13/2814064/_subject_.html

pomozecie?
ja niestety jeszcze wesela nie mialam ale mysle ze w 3otys mi sie zamknie wszystko

zweryfikowana
Posty: 882
Ostrzeżenia: 1/5

Koszt wesela - wątek zbiorczy

07 sty 2011 - 11:26:33

to i tak ladnie, ja policzylam na oko z chlopakiem i nam wyszlo 40 tys... porazka

Koszt wesela - wątek zbiorczy

07 sty 2011 - 11:26:49

Moj slub byl w sierpniu 2008 roku. Bylo 65 osob. Samo wesele kosztowalo12 tys. Sukienka garnitur buty dodatki fryzjer paznokcie to ok 3tys.. Lącznie wszystko kosztowalo ok16tys. Ale wszystko bylo idealne, sukienka boska i cala reszta tez.

Koszt wesela - wątek zbiorczy

07 sty 2011 - 11:31:05

Nie rozumie jak można robić wesele dla rodziny

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Bukiety i wiązanki ślubne - mega-galeria