Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 97
Ostrzeżenia: 4/5

zapomnialam zabrać tabletek...

20 gru 2014 - 15:43:07

dziewczyny od pół roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne kontracept. Wczoraj po okresie powinnam zazyć pierwsza ale wyjechalam na swieta i okazalo się że zabralam zle opakowanie - jest w nim tylko 15 tabletek, ktore starczą mi do 2 stycznia a do do domu wracam 6. Bo kiedyś je zaczelam i ginekolog kazala mi je po 6 tabletkach odstawic bo mialam grypę zołądkową i wymiotowałam. Zastanawiałam się czy zrobić sobie miesięczną przerwę od tabletek czy zazywać te 15 tabletek i mieć wcześniej okres? Stwierdziłam ze lepiej wziac tabletkę i wczoraj wziełam 1. Ale teraz nie wiem czy to byla dobra decyzja. Moze powinnam w tym miesiącu zrezygnowac z nich i to byłaby mniejsza ingerencja w organizm? Tylko obawiałam się że po odstawieniu na ten miesiac od razu nie wroci mi miesiaczka jak to często bywa. I nie mówcie że jestem nieodpowiedzialna, zawsze pilnowalam zeby nie pominac tabletki i nigdy mi sie to nie zdarzylo a teraz to pomylka...

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-20 15:47 przez veromoda3.

zapomnialam zabrać tabletek...

20 gru 2014 - 15:54:45

jak już zaczęłaś brać to bierz. Nie masz możliwości w jakiejś aptece kupić opakowania bez recepty/załatwić receptę? Idź do lekarza rodzinnego.

zapomnialam zabrać tabletek...

20 gru 2014 - 15:54:45

Odstaw i zacznij na nowo od następnej miesiączki. Bez sensu żebys brała, a potem te kilka dni co?

zapomnialam zabrać tabletek...

20 gru 2014 - 18:48:29

musisz całe opakowanie a nie tylko 15 i co dalej? przerwa miesieczna? to za mało, tylko sobie rozregulujesz wszystko. Idz do ginekologa jest jeszcze czas, nawet prywatnie pewnie jak poprosisz to zapisze opakowanie bez badan, albo wróc wczensniej do domu.

zapomnialam zabrać tabletek...

20 gru 2014 - 18:51:48

weź opakowanie które masz, idź do rodzinnego. Jak go tu nie masz to idź do lekarza twojej mamy czy jakiegokolwiek. Powiedz jaka jest sytuacja, lekarz rodzinny ma prawo przepisać leki przyjmowane przewlekle, w tym także antykoncepcję. Nie ma tam poza tym ginekologa? Pogadaj z położną, załatwi ci termin na pon/wt na samo przepisanie recepty.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-20 18:52 przez nicolenkaa.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

problemy łóżkowe