Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

tabletki wczesnoporonne

23 lis 2014 - 22:20:16

Hej dziewczyny. Tak sie zastanawiam co myslicie o tabletkach wczesnoporonnych 72h. Aktualnie przebywam w Norwegii i niestety wczoraj doszlo do sytuacji ze pekla gumka poratowalam sie tym ze jest tu mozliwosc bezproblemowego kupienia tabletki bez recepty w aptece.Uwazam ze w Polsce powinna byc rowniez taka mozliwosc, wiekszosc osob albo o nich nie wie badz wstydza sie isc do ginekologa nie majac pewnosci czy oby napewno przepisze. Moim zdaniem kazda dziewczyna powinna miec taka tabletke awaryjna w domu. Nieraz kolezanki pytaja sie czy im zalatwie do polski tabletke bo wiekszosc chce miec zapezpieczenie. A jakie jest wasze zdanie.

za bledy przepraszam ale niestety brak klawiatury polskiej

tabletki wczesnoporonne

23 lis 2014 - 22:30:49

Ja też uważam, że kobieta powinna mieć wybór, aborcji absolutnie w przypadku kiedy dziewczyna po prostu dziecka nie chce nie popieram, ale tabletka 72h po powinna być łatwiej dostępna

tabletki wczesnoporonne

23 lis 2014 - 22:31:27

Tabletki "72 po" NIE SĄ wczesnoporonne!!!
Dlatego są w 100% legalne w Polsce. Niestety katolicy wolą narzucać reszcie świata swoje poglądy, dlatego myślę, że warto się zaopatrzyć w te tabletki przy okazji wizyty za granicą i trzymać - jak nie dla siebie, to dla znajomych w potrzebie.

tabletki wczesnoporonne

23 lis 2014 - 22:32:34

Zgadzam się z Tobą :) a ile taka tabletka tam kosztuje przeliczajac na polskie ?

tabletki wczesnoporonne

23 lis 2014 - 22:34:51

150 zl sprzedalam kolezance

tabletki wczesnoporonne

23 lis 2014 - 22:35:22

To nie jest tabletka wczesnoporonna.
Ja bym nie wziela, bo ciąża to nie koniec swiata. A prezerwatywa to kiepska antykoncepcja.

tabletki wczesnoporonne

23 lis 2014 - 22:40:36

Chodzi Ci o tabletki wczesnoporonne czy tabletki "72h po"? Bo to zupełnie coś innego. Pierwsze wywołują poronienie jeśli już dojdzie do zapłodnienia, drugie nie pozwalają komórce jajowej się zagniezdzic, więc zapobiegają zapłodnieniu, a jeśli do niego nie doszło - opozniaja owulacje. Każdy człowiek powinien mieć wolny wybór i dostęp do tabletek" po" natomiast, moim zdaniem, jedynie na receptę, tak jak obecnie to wygląda. Głównie ze względu na niewiedzę na temat czym w ogóle taka tabletka jest, która i autorka postu się wykazała. Teraz przynajmniej lekarz ma szansę wytłumaczyć pacjentce co to jest i z czym wiąże się przyjęcie takiej pigułki. Jeśli chodzi o wczesnoporonne to się nie wypowiem bo sytuacje są różne, od głupiego "puszczenia się" po gwałty i ciąże patologiczne, nie mi to oceniać.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-23 22:45 przez Zuosnica.

tabletki wczesnoporonne

24 lis 2014 - 13:24:53

Cytat
Szczebora
Tabletki "72 po" NIE SĄ wczesnoporonne!!!
Dlatego są w 100% legalne w Polsce. Niestety katolicy wolą narzucać reszcie świata swoje poglądy, dlatego myślę, że warto się zaopatrzyć w te tabletki przy okazji wizyty za granicą i trzymać - jak nie dla siebie, to dla znajomych w potrzebie.

Właśnie miałam to samo pisać. Taka tabletkę bierze się aby zapobiec ciązy, jest jak sama nazwa mówi 72 h po stosunku, zeby doszło do zapłodnienia musi minąc ok tygodnia, czy tam 2 wiec nie ma mowy o poronieniu.

tabletki wczesnoporonne

24 lis 2014 - 13:29:35

Cytat
Zuosnica
Każdy człowiek powinien mieć wolny wybór i dostęp do tabletek" po" natomiast, moim zdaniem, jedynie na receptę, tak jak obecnie to wygląda. Głównie ze względu na niewiedzę na temat czym w ogóle taka tabletka jest, która i autorka postu się wykazała. Teraz przynajmniej lekarz ma szansę wytłumaczyć pacjentce co to jest i z czym wiąże się przyjęcie takiej pigułki.

tabletki wczesnoporonne

24 lis 2014 - 13:34:01

Cytat
Zuosnica
Pierwsze wywołują poronienie jeśli już dojdzie do zapłodnienia, drugie nie pozwalają komórce jajowej się zagniezdzic, więc zapobiegają zapłodnieniu, a jeśli do niego nie doszło - opozniaja owulacje.
Zuosnica, tabletki "72 po" albo opóźniają owulację - i tu masz rację, albo zapobiegają się zagnieździć ZAPŁODNIONEJ komórce jajowej.

Ja jestem przeciwna takiej "antykoncepcji", nigdy nie stosowałam i stosować nie będę, ale to wszystko zależy od naszych poglądów. Ja uważam, że zapłodniona komórka jajowa to już początek istnienia tego małego człowieczka - dlatego jestem anty.

Natomiast uważam, że to jest wolny wybór każdej z nas - mam prawicowe poglądy i uważam, że każdy ma swój rozum i swój wybór a Państwo nie powinno go ograniczać. Naszą wolność powinna ograniczać tylko wolność innego człowieka.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-24 13:35 przez dzwooneczek.

tabletki wczesnoporonne

24 lis 2014 - 13:49:33

W polsce każdy lekarza może przepisać takie tabletki, tylko nie zawsze chcą albo robią na złość ludziom (żeby ich nauczyć) i przepisują cały listek kosztujący po kilka set złotych,

tabletki wczesnoporonne

24 lis 2014 - 14:56:46

Cytat
dzwooneczek
Cytat
Zuosnica
Pierwsze wywołują poronienie jeśli już dojdzie do zapłodnienia, drugie nie pozwalają komórce jajowej się zagniezdzic, więc zapobiegają zapłodnieniu, a jeśli do niego nie doszło - opozniaja owulacje.
Zuosnica, tabletki "72 po" albo opóźniają owulację - i tu masz rację, albo zapobiegają się zagnieździć ZAPŁODNIONEJ komórce jajowej.

Ja jestem przeciwna takiej "antykoncepcji", nigdy nie stosowałam i stosować nie będę, ale to wszystko zależy od naszych poglądów. Ja uważam, że zapłodniona komórka jajowa to już początek istnienia tego małego człowieczka - dlatego jestem anty.
Zgadzam sie. Co innego nie dopuszczenie do zaplodnienia, a co innego do zagniezdzenia zaplodnionej komorki.

A pomijajac kwestie swiatopogladowe uwazam, ze straszna glupota byloby umozliwienie ludziom zakupu takich tabletek bez recepty. Nie ukrywajmy, wiekszosc nie zna nawet podstawowych pojec, jak "zygota", nie ma pojecia, na jakiej zasadzie dziala cykl menstruacyjny, a co dopiero wiedza o wplywie takiej tabletki na organizm. Ona zawiera kolosalna dawke hormonow, powoduje natychmiastowe zmiany w ukladzie rozrodczym i zdecydowanie nie jest to dobre dla kobiety, zaburza caly cykl. Ale jak widac autorka rowniez nie ma o tym pojecia i te tabletki traktuje niemal na rowni z Rutinoscorbinem.

tabletki wczesnoporonne

24 lis 2014 - 15:10:44

Cytat
SweeT_101
150 zl sprzedalam kolezance

Mam tą tabletkę. Od kiedy musiałam odstawić hormony lekarz sam mi ją przepisał "jakby co" i myślę że to właściwe podejście chociaż liczę, że długo jej nie zużyje. Dałam za nią 50zł



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-24 15:11 przez Miss-rock.

tabletki wczesnoporonne

07 gru 2014 - 20:47:51

ach te tabletki "poronne" w kraju gdzie aborcja jest zabroniona... XD ach te religije bilogiczne definicje początku życia, sa takie naukowe.

tabletki wczesnoporonne

06 cze 2023 - 14:18:57

Całkowicie legalnie i zgodnie z prawem aborcje w Polsce można przeprowadzić jedynie za pomocą tabletek poronnych mifepriston.

Jest to legalna opcja, wtedy gdy kobieta wykorzystuje je na własny użytek (nie można zamawiać dla kogoś).
Więcej informacji znajduje się na blogu: Aborcja Info.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kurtkowe fetysze