Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

14 minut temu

sprawdzony stomatolog

17 minut temu

sklep detailingowy

41 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ile czekać na ślub?

03 wrz 2014 - 11:06:32

Cześć dziewczyny, piszę żeby się Was poradzić,co myślicie o tym
Jestem w związku już kilka lat,mieszkamy razem już sporo czasu wynajmujemy mieszkanie narazie
jeszcze w lipcu na urlopie mój narzeczony zadziwił mnie sam powiedział,że po powrocie zaplanujemy termin ślubu w przyszłym roku i wogóle ja radocha, wróciliśmy było kilka ostrych kłótni,po tym potrzebowaliśmy pobyć ze sobą porozmawiać o różnych sprawach i zapytałam to co z tym ślubem,nie chcę już czekać kolejnego roku albo dwóch bo to do niczego nie prowadzi a mój cisza i za chwile no no i zmiana tematu. Ja nie wiem, ciągle o tym myślę co mam robić czekać aż sam zacznie ten temat...dziecinada taka, a mi też się nie chcę pytać ciągle nie uzyskując mądrej odpowiedzi...trochę mi smutno

ile czekać na ślub?

03 wrz 2014 - 11:13:23

Przeczytałam dwa razy i nie wiem - kto chce, kto nei chce i dlaczego i jakie kłótnie i w ogóle gdzie tu ten slub. chaos straszny. Napisz to jeszcze raz.

ile czekać na ślub?

03 wrz 2014 - 11:21:50

Witam serdecznie moim zdaniem nie ma związku bez kłótni ja jestem już w związku od 9lat mieszkamy razem od 7lat a pobraliśmy się miesiąc temu dokładnie i to z mojej inicjatywy zaczeliśmy o tym rozmawiac i planowac oczywiście były zaręczyny ale potem długo długo nic aż sama się za to zabrałam i jesteśmy już mężem i żoną jeśli jesteście już tak długo i co więcej mieszkacie razem to uważam że nie ma na co czekac jeśli się dogadujecie i co więcej kochacie to powinnaś go o to pytac co o tym myśli pozdrawiam

ile czekać na ślub?

03 wrz 2014 - 11:23:07

Może na wakacjach w euforii tak tylko powiedział??

zweryfikowana
Posty: 1.195
Ostrzeżenia: 1/5

ile czekać na ślub?

03 wrz 2014 - 11:23:17

Ja pewnie w takiej sytuacji zaczęłabym znosić jakieś katalogi z sukniami, przeglądać strony o tej tematyce, facet na pewno by zauważył więc powinno mu zaświtać a nawet jeśli nie, to w końcu zapytałby co robię a ja uznałabym, że przecież mieliśmy planować ślub więc się za to zabieram.

ile czekać na ślub?

03 wrz 2014 - 11:23:31

Cytat
SunFlower23
Przeczytałam dwa razy i nie wiem - kto chce, kto nei chce i dlaczego i jakie kłótnie i w ogóle gdzie tu ten slub. chaos straszny. Napisz to jeszcze raz.

Ja tam wszystko zrozumiałam.

Wiem z doświadczenia,że faceta nie można naciskać absolutnie na nic, ponieważ będzie się buldoczyć jak mały chłopiec, zatraci swoje ego i w ogóle pomyśli sobie,że robi to co mu kobieta nakazuje (przynajmniej mój tak reaguje :D) Musisz udawać,ze Ci na tym w ogóle nie zależy aż sam w końcu Ci to powie. Ja miałam problem aby nakłonić mojego do wspólnego zamieszkania ze sobą-im bardziej naciskałam tym gorzej było. Pozbyłam się tego problemu bo teraz nawet o tym nie wspominam-jest zgoda i nie ma żadnego nacisku.
Wiem czego chcę i w ogóle dążę w życiu do celu-obrałam sobie kolejny rok czekania,aż sam mi to zaproponuje, jeśli w 2015 roku nie dostanę od niego propozycji mieszkania-zwijam manatki

ile czekać na ślub?

03 wrz 2014 - 11:28:32

Obydwoje niby chcą, ale ona chce bardziej. Pojechali na wakacje, on powiedział, że jak wrócą to pogadają o konkretnym terminie i cisza. Ona zaczyna rozmowy, a on zmienia temat. W międzyczasie się kilka razy pokłócili.

Nie pozwalaj mu zmieniać tematu i tyle.

ile czekać na ślub?

03 wrz 2014 - 11:34:38

Zawsze mnie dziwiło takie podejście, jakie ma Twój chłopak... Rozumiem, że te kilka lat, które jesteście ze sobą to nie 2-3 tylko więcej więc dla mnie ślub jest logicznym krokiem. Uważam, ze w dobrym związku takie rzeczy są naturalne, bo kwestie ślubu, dzieci, mieszkania są tymi podstawowymi na jakich można dopiero stawiać fundamenty jakiejkolwiek "wspólnoty". U mnie wszystkie takie rzeczy wyszły naturalnie, bez spinania się, proszenia, kłótni - w normalnych codziennych rozmowach.
Jak na mój gust, zachowanie i Twoje i jego jest trochę niepoważne. On jest niedojrzały, że chce Cię "szantażować ślubem" (seriously?!) a Ty oczekując na jakikolwiek gest z Jego strony dałaś się podporządkować.

ile czekać na ślub?

03 wrz 2014 - 11:37:38

Cytat
corkachaosu
Obydwoje niby chcą, ale ona chce bardziej. Pojechali na wakacje, on powiedział, że jak wrócą to pogadają o konkretnym terminie i cisza. Ona zaczyna rozmowy, a on zmienia temat. W międzyczasie się kilka razy pokłócili.

Nie pozwalaj mu zmieniać tematu i tyle.

Aaaaa

Jak ci pomóc? Hajtnąć się z tobą?
Pogadaj z facetem, nie z nami. Niech nie zmienia tematu. I nie wyskakuj od rauz w pretensjami, ani z żalem w głosie tylko normalnie z nim usiądź i pogadaj.

ile czekać na ślub?

03 wrz 2014 - 11:40:57

Sorry ale w takim układzie to wychodzi na to, że obydwoje nie dojrzeliście do małżeństwa.
Po co wymuszać to na drugiej osobie? Bezsens. Ta decyzja powinna wychodzić zarówno od jednej jak i drugiej strony.
BTW, kluczem do wszystkiego w dobrym związku jest szczera rozmowa i zrozumienie.

ile czekać na ślub?

03 wrz 2014 - 11:41:29

Po prostu zapytaj go co się takiego się stało,że już nie chce nawet rozmawiać o ślubie a dopiero SAM mówił,że chce.

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

ile czekać na ślub?

03 wrz 2014 - 11:45:30

Decyzje o ślubie powinniście podjąć wspólnie. Żadna ze stron nie powinna naciskać. Moze Twoj partner wcale jeszcze nie chce się żenić. Zapytałaś go o to?

ile czekać na ślub?

03 wrz 2014 - 11:55:34

no ostatnio tak pomyślałam,że może zmienił zdanie przez te kłótnie które były po powrocie z wakacji...nie mówię,że ktoś ma za NAS porozmawiać, tak tylko przedstawiłam sprawę, bo nie wiem czy to normalne i co mi radzicie zrobić w takiej głupkowatej sytuacji..

Cytat
jamajka1945
Ja pewnie w takiej sytuacji zaczęłabym znosić jakieś katalogi z sukniami, przeglądać strony o tej tematyce, facet na pewno by zauważył więc powinno mu zaświtać a nawet jeśli nie, to w końcu zapytałby co robię a ja uznałabym, że przecież mieliśmy planować ślub więc się za to zabieram.


dzięki,śmieszne a zarazem skuteczne podejście do tej całej sprawy:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-03 11:57 przez betkaa88.

ile czekać na ślub?

03 wrz 2014 - 12:03:45

Cytat
betkaa88
no ostatnio tak pomyślałam,że może zmienił zdanie przez te kłótnie które były po powrocie z wakacji...nie mówię,że ktoś ma za NAS porozmawiać, tak tylko przedstawiłam sprawę, bo nie wiem czy to normalne i co mi radzicie zrobić w takiej głupkowatej sytuacji..
Cytat
jamajka1945
Ja pewnie w takiej sytuacji zaczęłabym znosić jakieś katalogi z sukniami, przeglądać strony o tej tematyce, facet na pewno by zauważył więc powinno mu zaświtać a nawet jeśli nie, to w końcu zapytałby co robię a ja uznałabym, że przecież mieliśmy planować ślub więc się za to zabieram.


dzięki,śmieszne a zarazem skuteczne podejście do tej całej sprawy:)

Jeśli chcesz żeby facet uznał Cię za wariatkę i uciekł gdzie pieprz rośnie od decyzji o ślubie to może faktycznie zastosuj się do rady koleżanki...
Takie podejście do rozwiązania problemu jest bardzo nie fajne i tak się na pewno nie rozwiązuje tak poważnej sprawy jaką jest decyzja o małżeństwie.

ile czekać na ślub?

03 wrz 2014 - 12:04:45

Trudna sytuacja. Szczerze nie wiem co by Ci doradzić. Podpowiem tylko że powinniście bardzo bardzo szczerze ze sobą porozmawiać. Temat ślubu jest bardzo ciężki, zwłaszcza gdy bardzo się kłóciliście w między czasie. Życze Wam szczęścia i powodzenia! :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

rosnący biust