Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

antykoncepcja

21 kwi 2014 - 21:14:00

Otóż planujemy z chłopakiem wspólną noc. Dla mnie będzie to pierwszy raz, dla niego nie. Mam 18 lat, on jest 4 lata starszy. Jest to świadoma decyzja, chcę tego. Na razie nie planujemy zostać rodzicami i kieruję pytanie do Was bardziej doświadczonych ;) Jaki środek antykoncepcyjny wybrać? Myśleliśmy o prezerwatywie, ale czy na pewno jest skuteczna? Boję się, że pęknie czy coś.
Proszę o poważne wypowiedzi, a nie odpowiedzi, że jesteśmy dziećmi i nie powinniśmy się za to zabierać. W końcu ważne, że myślimy przed a nie po. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

antykoncepcja

21 kwi 2014 - 21:17:40

Na poczatek prezerwatywa bedzie okej, jesli bedzie zastosowana zgodnie z uzyciem to wszystko bedzie ok, a na przyszlosc moze wybierz sie do lekarza po tabletki jesli wiesz ze to cos powaznego . To na pewno zapewni ci wiekszy komfort psychiczny :-D

antykoncepcja

21 kwi 2014 - 21:28:58

dzięki, może ktoś jeszcze? ;)

antykoncepcja

21 kwi 2014 - 21:32:30

Na pierwszy raz polecam prezerwatywę (tylko ostrożnie z nią, mojej koleżance podczas jej "pierwszego razu" pękła :) ). Gdy zaczniecie regularnie współżyć wybierz się do ginekologa aby dobrał Ci odpowiednie tabletki antykoncepcyjne :)

antykoncepcja

21 kwi 2014 - 21:36:56

Kurcze, jest tyle srodkow anty, że głowa mała. Jeśli planujesz regularnie, to zawczasu idź do ginekologa. Nie tylko po tabletki. To jemu powinnas zadać takie pytanie, a nie na forum, gdzie odpowiedzi są różne, a połowa nic nie warta. Lekarz Cię przebada, przeprowadzi wywiad, opowie o rodzajach antykoncepcji w pomoze wybrać odpowiednią metodę, nie tylko na pierwszy raz.

antykoncepcja

21 kwi 2014 - 21:41:56

Cytat
Asztarte
Kurcze, jest tyle srodkow anty, że głowa mała. Jeśli planujesz regularnie, to zawczasu idź do ginekologa. Nie tylko po tabletki. To jemu powinnas zadać takie pytanie, a nie na forum, gdzie odpowiedzi są różne, a połowa nic nie warta. Lekarz Cię przebada, przeprowadzi wywiad, opowie o rodzajach antykoncepcji w pomoze wybrać odpowiednią metodę, nie tylko na pierwszy raz.

Zależy jeszcze na jakiego ginekologa się trafi. Pierwszy raz poszłam do babki, która mnie nie przepadała, nie przeprowadziła wywiadu a chciała przepisać mi tabletki. Gdy zapytałam o inne metody usłyszałam od niej tylko "a to pani nie wie jak się zabezpieczać".

antykoncepcja

21 kwi 2014 - 23:10:54

ja 1 raz użyłam gumki. Jakoś nie denerwowałam się, dla pewności uprawiaj seks gdy masz dni niepłodne. Tak łatwo nie zachodzi sie w ciąze:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Poszukuje