Obecnie rozmawiamy o:

Sklep internetowy

35 minut temu

Biznes

39 minut temu

tabernakula sklep

58 minut temu

zakupy internetowe

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.574
Ostrzeżenia: 1/5

Antykoncepcja niehormonalna.

22 gru 2013 - 11:22:25

Witam, chciałabym się Was poradzić odnośnie skutecznej niehormonalnej metody antykoncepcji. Przez ost 10 miesięcy brałam tabletki, ale niedawno odstawiłam je, bo źle się czułam i w ogóle nie będę wchodzić w szczegóły, ale więcej żadnych hormonów nie wezmę. Nie ukrywam, ze wolałabym ze swoim chłopakiem nie używać prezerwatyw, choć jak na razie używamy, gdyż zwyczajnie nie wiemy co innego skutecznego moglibysmy stosować. Proszę Was, które jesteście bardziej doświadczone i mądrzejsze o porady :) dziękuję pozdrawiam i wesołych świat :)

Antykoncepcja niehormonalna.

22 gru 2013 - 22:41:33

trudno zaproponować cos innego niż gumki, ewentualnie tabletki dopochwowe, ale one strasznie się pienią i może być kiepsko. Albo może kapturki ?

Antykoncepcja niehormonalna.

22 gru 2013 - 22:54:35

a może pogadaj ze swoim ginekologiem, doradzi Ci jakie środki będą dla Ciebie najodpowiedniejsze. mam na myśli jakieś mechaniczne środki anty.. oczywiście wszystko zależy od Twojego wieku itp..

zweryfikowana
Posty: 1.574
Ostrzeżenia: 1/5

Antykoncepcja niehormonalna.

25 gru 2013 - 11:57:10

no o globulkach się naczytałam i hmm chyba sie nie skusze :p kapturki z zelami maja niestety mala skutecznosc. Mam 21 lat. czytalam o komputerze cyklu lady comp, ma on dosc duza skutecznosc, bo 99,36 %.. skusilabym sie, ale koszt jak na razie zbyt wysoki bo ok 1300 zł, ale jak się uzbiera fundusze, to zobaczymy i sprawdzimy :)

Więc niestety chyba rzeczywiscie to tego czasu pozostaja gumki :(:(

Antykoncepcja niehormonalna.

25 gru 2013 - 12:03:04

Lady comp kosztuje chyba ze 2000zł, a tańsza wersja pearly 1299 - kosmieczne ceny ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-25 12:04 przez Asfina.

Antykoncepcja niehormonalna.

25 gru 2013 - 12:45:21

A może nie tabletki tylko plastry?

Antykoncepcja niehormonalna.

25 gru 2013 - 13:08:14

Cytat
corkachaosu
A może nie tabletki tylko plastry?
Też odpadają bo także polegają na hormonalnej antykoncepcji.



A pierścienie antykoncepcyjne? Wyciągasz je na siedem dni by dostać okres, potem znowu wkładasz na 21, też hormonalne, ale działają bezpośrednio w tym jednym miejscu, bez wpływania na ciało.

Antykoncepcja niehormonalna.

25 gru 2013 - 13:09:18

Plastry też mają hormony, z tym, że nie obciążają wątroby. Po nich są prawie takie same skutki uboczne jak po tabletkach..

Antykoncepcja niehormonalna.

25 gru 2013 - 13:40:57

Pierścienie są spoko, w każdej chwili gdyby było coś nie tak można je wyciągnąć. Ja się też źle czułam po różnych tabsach antykoncepcyjnych i wiele razy je zmieniałam z nadzieją że w końcu jakieś będą odpowiednie, no ale nic z tego, a pierścień okazał się bardzo spoko.

Antykoncepcja niehormonalna.

25 gru 2013 - 13:46:50

hmmm plastry evra polecam:) Owszem jest to metoda hormonalna ale np ja nie mam zadnych skutków ubocznych,podobnie jak moje koleżanki ktore rowniez je stosują :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-25 13:47 przez pAaAulinAaA10.

Antykoncepcja niehormonalna.

25 gru 2013 - 13:51:49

pierścienie nuvaring (zakładasz na 21 dni, wyciągasz na 7 dni) są także na hormonach, tyle, że na małej dawce.
Stosuję je od trzech miesięcy, schudłam 4 kg, jednak występuje spadek libido, wahania nastrojów, u mnie wystąpił także ogromny wyrzut wyprysków skórnych. Poza tym jest ok.

Antykoncepcja niehormonalna.

26 gru 2013 - 14:23:59

a tych pierscieni nie czuć?

Antykoncepcja niehormonalna.

26 gru 2013 - 14:26:24

myślę, że mimo wszystko, antykoncepcją najskuteczniejszą jest ta która działa na zasadzie hormonów. ewentualnie po prostu abstynencja. na dłuższą metę nic innego nie działa lepiej.

zweryfikowana
Posty: 1.574
Ostrzeżenia: 1/5

Antykoncepcja niehormonalna.

29 gru 2013 - 22:45:06

żadne hormony nie wchodzą w grę, ale widzę ze niektóre i tak swoje.. Abstynencja to może dobra dla zakonnic.. Dzięki za rady.

Antykoncepcja niehormonalna.

29 gru 2013 - 22:49:28

Pytasz o skuteczną antykoncepcję, więc niestety, innej, która daje ponad 99% szans powodzenia nie ma. Prócz abstynencji, która daje 100%.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mąż powiedział, że jestem nieatrakcyjna...