Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

romantyczna kolacja

22 lut 2013 - 17:29:47

W niedzielę chcę zrobić niespodziankę mojemu chłopakowi w postaci romaantycznej kolacji, na którą niestety nie mam pomysłu.Myślałam, żeby zrobić lasagne, może pierś z kurczaka w ziołach lub coś z kuchni chińskiej? Czy to wino będzie dobre : http://www.sklep-wina.pl/287,cantine-calatrasi-allora-negroamaro.html ? czy postawić na tradycyjne Fresco lub Carlo Rossi? Oczywiście świece też będą. jak ma być romantycznie, to będzie;) dziękuję za wszlką pomoc.

romantyczna kolacja

22 lut 2013 - 17:34:37

Cytat
Orkaniszka
czy postawić na tradycyjne Fresco


Hahaha, tradycyjne Fresco :D Za 8,9 :D Nie wiem co ty porównujesz w tym momencie - Fresco z tym co pokazałaś? :D


Może pomyśl, że nie kazdy lubi to samo? To ma być w Waszym guście, a nie naszym, przygotuj to, co jemu smakuje, chyba znasz swojego faceta lepiej niż my. Do jedzenia też to, co Wam odpowiada. O takie rzeczy raczej nie powinnaś pytać obcych osób, tylko sama pomyśleć, co chłopak lubi.

romantyczna kolacja

22 lut 2013 - 17:37:37

postaw na wino śliwkowe Choya koszt okolo 25 zł a idealnie się nadaje na kolacje z Lubym :)

romantyczna kolacja

22 lut 2013 - 17:38:29

zrób to w czym jesteś dobra i wiesz ze wyjdzie, żeby póżniej nie było niespodzianki ;p
A facet prędzej ucieszyłby się z kufla piwa niż wina ;p no chyba, że lubi... filet z kurczaka mało ambitnie!!! już lepiej ta lasagne, sama bym zjadła :)

romantyczna kolacja

22 lut 2013 - 17:40:17

a ja tam lubię fresco :)

romantyczna kolacja

22 lut 2013 - 17:42:06

Hmmm a w ogóle twój facet lubi wina? Ja wiem... Romantyczna kolacja, świece itd. do tego pasuje wino, ale najpierw zastanów się czy on je w ogóle lubi :P

romantyczna kolacja

22 lut 2013 - 17:44:18

Cytat
Edycik
postaw na wino śliwkowe Choya koszt okolo 25 zł a idealnie się nadaje na kolacje z Lubym :)

Pycha.

romantyczna kolacja

22 lut 2013 - 17:56:14

Fresco tradycyjne? chyba na imprezę w liceum:P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-22 17:58 przez justangel.

romantyczna kolacja

22 lut 2013 - 18:13:02

no jak nie wino to co?:D przecież nie podam mu wódki lub piwa:) na dobre whiskey mnie nie stać:) Fresco może rzeczywiście zły pomysł. A Carlo Rossi? Choya kiedyś piłam i nie smakowało mi :(

romantyczna kolacja

22 lut 2013 - 18:15:51

Moja droga, jak już chcesz zaszaleć i robić taką mega kolację, to kup wino które będzie pasowało do danie, jakie podasz.

romantyczna kolacja

22 lut 2013 - 18:21:18

do tego wina to ja proponuje upiec bazanta :D

teraz sie wszystkie fresco czepiaja, a w watku o ulubionych winach jest w scislej czolowce lol

romantyczna kolacja

22 lut 2013 - 18:22:57

Cytat
mag23
do tego wina to ja proponuje upiec bazanta :D

teraz sie wszystkie fresco czepiaja, a w watku o ulubionych winach jest w scislej czolowce lol

widać większość użytkowników jest jeszcze młoda;)

romantyczna kolacja

22 lut 2013 - 18:25:54

Zrób to, co najbardziej lubi Twój facet i wtedy dopasuj wino do dania.
„Ryby, drób i cielęcina lubią tylko białe wina, zaś pod woły, sarny, wieprze jest czerwone wino lepsze, frukty, deser i łakotki lubią tylko wina słodkie, a szampana - wie i kiep, można podczas, po i przed."


Mała ściągawka ;-)

Rodzaj wina - pasuje do:

białe wytrawne - zimnych mięs, ryb, drobiu o białym mięsie – kurcząt, kur, indyków, perliczek
czerwone wytrawne - dziczyzny, mięsa ciemnego, drobiu o ciemnym mięsie – kaczek, gęsi, do potraw mącznych
różowe wytrawne - pizzy, pasty, spaghetti, risotto, owoców morza, potraw z kurczaka i indyka, sałatek
białe słodkie - deserów: ciast, lodów
czerwone słodkie - deserów: ciast, lodów
różowe słodkie - deserów: ciast i lodów



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-22 18:36 przez agacia_r.

romantyczna kolacja

22 lut 2013 - 19:19:56

Cytat
agacia_r
Zrób to, co najbardziej lubi Twój facet i wtedy dopasuj wino do dania.
„Ryby, drób i cielęcina lubią tylko białe wina, zaś pod woły, sarny, wieprze jest czerwone wino lepsze, frukty, deser i łakotki lubią tylko wina słodkie, a szampana - wie i kiep, można podczas, po i przed."


Mała ściągawka ;-)

Rodzaj wina - pasuje do:

białe wytrawne - zimnych mięs, ryb, drobiu o białym mięsie – kurcząt, kur, indyków, perliczek
czerwone wytrawne - dziczyzny, mięsa ciemnego, drobiu o ciemnym mięsie – kaczek, gęsi, do potraw mącznych
różowe wytrawne - pizzy, pasty, spaghetti, risotto, owoców morza, potraw z kurczaka i indyka, sałatek
białe słodkie - deserów: ciast, lodów
czerwone słodkie - deserów: ciast, lodów
różowe słodkie - deserów: ciast i lodów




Bardzo dziękuję:) czyli jak zrobię pierś w ziołach to najlepiej białe wino? moze to np być ? http://www.sklep-wina.pl/243,don-adelio-ariano-chardonnay.html ?

zweryfikowana
Posty: 1.195
Ostrzeżenia: 1/5

romantyczna kolacja

22 lut 2013 - 19:22:39

ja bym jeszcze dodała deser - banany w czekoladzie na gorąco. rozpłyniecie się. nawet jeśli nie lubicie bananów ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Vibin Mini