Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Hej,
wiecie może po jakim czasie od wzięcia pierwszej tabletki jest się zabezpieczonym? Mam na myśli sytuację, kiedy pierwsza tabletka wzięta została w środku cyklu, nie wiadomo którego dnia dokładnie. W ulotce nie ma nic na ten temat, zapomniałam swojej lekarki zapytać o to :/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-01 19:57 przez ilayla.

Jak byś wzięła prawidłowo to mają być skuteczne od pierwszej tabletki, ale w takiej sytuacji to niestety sama nie mam pojęcia.

ja biorę je już 2 lata
myślę ze tak 3-4 dni i ma być ok ale 1 tabletkę powinno się wziasc w 1 dzień okresu a nie od środka cyklu bo go zaburzasz

U mnie nie ma pierwszego dnia cyklu, więc mogłam wziąć "jak leci" - nie chciało mi się bawić w wywoływanie okresu, a teraz nie wiem kiedy mogę uznać stosunek za zabezpieczony. Pomyślałam, że może ktoś był w podobnej sytuacji :)

oj, nie wiem, u mnie wszystko jest wypisane na ulotce, a jak mam wątpliwości dopytuje lekarza

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5
zweryfikowana
Posty: 1.035
Ostrzeżenia: 1/5

u mnie w ulotce jest napisane, ze jak wezme pozniej a nie w pierwszym dniu to przez nastepnych 7 dni należy stosować dodatkowe zabezpieczenie. Ale to dotyczy drugiego dnia cyklu. Ja bym na Twoim miejscu chyba przez nastepne 2 tyg uwazala.

Cytat
ilayla
U mnie nie ma pierwszego dnia cyklu, więc mogłam wziąć "jak leci" - nie chciało mi się bawić w wywoływanie okresu, a teraz nie wiem kiedy mogę uznać stosunek za zabezpieczony. Pomyślałam, że może ktoś był w podobnej sytuacji :)



Nie ma pierwszego dnia cyklu? Zaczynasz od piątego czy jak?

Cytat
Thewhip
Cytat
ilayla
U mnie nie ma pierwszego dnia cyklu, więc mogłam wziąć "jak leci" - nie chciało mi się bawić w wywoływanie okresu, a teraz nie wiem kiedy mogę uznać stosunek za zabezpieczony. Pomyślałam, że może ktoś był w podobnej sytuacji :)



Nie ma pierwszego dnia cyklu? Zaczynasz od piątego czy jak?

Naprawdę aż tak trudno pomyśleć?

Niestety nie mam pojęcia, takich informacji nie ma nawet w ulotce.
Ale na wszelki wypadek zabezpieczałabym się dodatkowo przez następny tydzień.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-01 20:13 przez martuuus.

Cytat
ilayla
U mnie nie ma pierwszego dnia cyklu, więc mogłam wziąć "jak leci" - nie chciało mi się bawić w wywoływanie okresu, a teraz nie wiem kiedy mogę uznać stosunek za zabezpieczony. Pomyślałam, że może ktoś był w podobnej sytuacji :)
Jak to nie ma pierwszego dni cyklu?? Kiedyś ten okres chyba dostajesz, więc jest. Nie wiem, kto ci powiedział, że mozna brać tabletki "jak leci". Ja pierwszy raz o czyms takim słyszę.

Cytat
Thewhip
Cytat
ilayla
U mnie nie ma pierwszego dnia cyklu, więc mogłam wziąć "jak leci" - nie chciało mi się bawić w wywoływanie okresu, a teraz nie wiem kiedy mogę uznać stosunek za zabezpieczony. Pomyślałam, że może ktoś był w podobnej sytuacji :)



Nie ma pierwszego dnia cyklu? Zaczynasz od piątego czy jak?
Oj taki skrót myślowy - nie wiem kiedy jest ten pierwszy dzień, nie czepiać mi się tu, tylko grzebać w swoich ulotkach!

Właśnie u mnie też jest tak, że w ciągu 7 dni należy się dodatkowo zabezpieczać, jeżeli pierwsza tabletka została połknięta 2-5 dnia cyklu. A co z resztą ni huhu nie wiem.

martuuus ja już się tak dwa tygodnie cykam :D



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-01 20:16 przez ilayla.

Tabletki są skuteczne od razu, jeśli bierzesz od 1 dnia cyklu, jeśli zaczęłaś brać później skuteczne będą dopiero od NASTĘPNEGO CYKLU.

Po prostu jeśli nie wzięłaś tabletki w 1 dniu cyklu możesz mieć owulację=możesz zajść w ciążę.

justangel tak właśnie zamierzam zrobić, poczekać do następnego opakowania, ale liczyłam na to, że może uda się być zabezpieczonym wcześniej :)

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi

zweryfikowana
Posty: 600
Ostrzeżenia: 1/5

tabletkę się zaczyna brać 1 dnia cyklu i wtedy 7 dni,
a jak nie wiesz jaki to dzień to poczekaj może do następnego opakowania?

Nie wiesz kiedy się cykl zaczyna?Dziewczyno, ile Ty masz lat, ze takich podstawowych rzeczy nie wiesz?Pomijając fakt, iż ja bym odczekała do okresu z braniem tabletek, to przy takim rozpoczeciu opakowania, zabezpieczałabym się przez pierwszy miesiąc (tj do pierwszego krwawienia). Tak na wszelki wypadek.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

sprzedaż dziewictwa