Obecnie rozmawiamy o:

Gastroskopia

gorący temat

regularne posiłki

12 minut temu

dieta organizacja

26 minut temu

przestrzeganie diety

43 minut temu

zalety diety pudełkowej

58 minut temu

skuteczna dieta

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Antybiotyk a antykoncepcja..

05 lis 2012 - 19:01:07

.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-06 19:03 przez unsichtbar.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Antybiotyk a antykoncepcja..

05 lis 2012 - 19:02:30

jaki to był antybiotyk?

Antybiotyk a antykoncepcja..

05 lis 2012 - 19:05:06

Może to po prostu od stresu okres się nie pojawia?

Antybiotyk a antykoncepcja..

05 lis 2012 - 19:07:24

antybiotyk może osłabiać działanie tabletek ale nie wiem czy każdy.

Antybiotyk a antykoncepcja..

05 lis 2012 - 19:08:40

w ulotce od antybiotyku powinnaś mieć wymienione interakcje z innymi lekami i możliwe skutki uboczne

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Antybiotyk a antykoncepcja..

05 lis 2012 - 19:22:54

Amoksiklav to po prostu Amoksycylina i ona osłabia działanie antykoncepcji niestety. Również aktualnie przyjmuję amoksycilinę tyle, że pod nazwą Augmentin i lekarka mnie ostrzegała o dodatkowym zabezpieczeniu i również na ulotce o tym pisze. Także jest duże ryzyko ciąży.

tu cytat z ulotki:

"Preparat może obniżać skuteczność działania doustnych środków antykoncepcyjnych oraz nasilać działanie i toksyczność doustnych leków przeciwzakrzepowych."
źródło: doz.pl



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-05 19:26 przez martischa.

Antybiotyk a antykoncepcja..

07 lis 2012 - 15:11:06

na ulotce powinno pisać
sporo leków obniża działanie antykoncepcji-moja koleżanka 2 tyg. temu urodzila bobasa bo nie poczytała ulotki..

Antybiotyk a antykoncepcja..

07 lis 2012 - 19:18:22

z tego co wiem antybiotyki osłabiaja działanie tabletek wieć trzeba dodatkowo uważać może idz do gina i zapytaj bo chyba też nie wszystkie antybiotyki tak działają...

Cytat
martischa
Amoksiklav to po prostu Amoksycylina i ona osłabia działanie antykoncepcji niestety. Również aktualnie przyjmuję amoksycilinę tyle, że pod nazwą Augmentin i lekarka mnie ostrzegała o dodatkowym zabezpieczeniu i również na ulotce o tym pisze. Także jest duże ryzyko ciąży.

tu cytat z ulotki:

"Preparat może obniżać skuteczność działania doustnych środków antykoncepcyjnych oraz nasilać działanie i toksyczność doustnych leków przeciwzakrzepowych."
źródło: doz.pl

popieram wyżej, eh... nie chce nikogo krytykowac ale czasem ludzie sa nieodpowiedzialni nie czytają ulotek i potem wychodzi jak wychodzi. powinnaś w ogóle uważać z tabletkami jak przyjmujesz tab. antykoncepcyjne, a juz tym bardziej antybiotyki



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-07 19:21 przez ang_92.

Antybiotyk a antykoncepcja..

07 lis 2012 - 19:21:20

Nie czytasz ulotek? W każdej ulotce dołączonej do tabletek antykoncepcyjnych jest napisane że antybiotyki obniżają ich skuteczność i na czas ich brania powinno się stosować dodatkowe zabezpieczenie np w postaci prezerwatywy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Cyberseks