Obecnie rozmawiamy o:

wybór przedszkola

dzisiaj o 19:43

najtańsza apteka

dzisiaj o 19:23

rozwód

dzisiaj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

dzisiaj o 17:32

kupno samochodu

dzisiaj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
-Misia7777-
tak dziewczyny tylko ze ja nie mam jak jechac i czym altobus tez nie jezdzi a nie bd czekala na pksie przez 12 godzin bo mi sie kurde nie chce
a apteke mam pod nosem
a prezerwatywy jak widze to mam dosc.
nie cierpie takiego seksu to jak by lizac loda w opakowaniu

Idąc po receptę możesz prosić lekarza o to by wypisał większą ilość opakowań, ewentualnie parę recept, czasem u lekarza pierwszego kontaktu można też dostać receptę jak się poprosi. Nie kombinuj, raz na pół roku możesz jechać, dwa skoro mieszkasz tak daleko od większego miasta, to do innych lekarzy, na zakupy też nie chodzisz?

Cytat
Evans18

Idąc po receptę możesz prosić lekarza o to by wypisał większą ilość opakowań, ewentualnie parę recept, czasem u lekarza pierwszego kontaktu można też dostać receptę jak się poprosi. Nie kombinuj, raz na pół roku możesz jechać, dwa skoro mieszkasz tak daleko od większego miasta, to do innych lekarzy, na zakupy też nie chodzisz?

szkoda na nią klawiatury ;) ona po prostu boi się pójśc do lekarza i szuka wymówek, ja też znam ludzi ze wsi i jakoś jeżdzą normalnie do lekarza i problemu nie robią. jak 4 lata nie poszla do lekarza to wiesz, ja nie mam pytań ;) a potem jest płacz, że się ma raka, albo inną chorobę, bo się cytologii nie robiło, albo płacz, że się jest w ciąży, bo się pupy do lekarza podnieść nie chciało raz na pare miesięcy

Cytat
-Misia7777-
tak dziewczyny tylko ze ja nie mam jak jechac i czym altobus tez nie jezdzi a nie bd czekala na pksie przez 12 godzin bo mi sie kurde nie chce
a apteke mam pod nosem
a prezerwatywy jak widze to mam dosc.
nie cierpie takiego seksu to jak by lizac loda w opakowaniu

Gumki ci nie pasują, za tabletkami nie chce ci się 'latać', to zostaje jedno - wstrzemięźliwość ;]

raz pójdziesz do lekarza, to chyba nie problem żeby do roku zrobić sobie wycieczkę:P używam plastry, zazwyczaj dostaję recepte na 5/6 opak. potem tylko dzwonię do lekarza i albo mi wysyłają pocztą recepty, albo jak mam czas sama podskoczę beż zadnych kontroli.:)

Przeczytałam że jesteś ze Skrzyszowa, jesli z tego koło Tarnowa to do miasta masz kilka km (mam stamtąd kumpelę i na nogach chodziłyśmy do miasta). A z kolei jeśli ze Skrzyszowa koło Ropczyc to sama niedaleko mieszkam więc to już w ogóle byłaby ściema co piszesz... Teraz raczej z każdej wsi jeżdżą autobusy, ludzie jakoś muszą dostać sie do pracy/szkoły... a jakbyś była w ciązy to co? Też byś do lekarza nie chodziła bo za daleko??? Jesteś kompletnie niedojrzała! Sam pomysł kupna tabletek anty bez wcześniejszych badań i wizyty u lekarza jest idiotyczny. Jak czytam twoje wypowiedzi to mam wrażenie że masz 15 lat!

Cytat
-Misia7777-
nie cierpie takiego seksu to jak by lizac loda w opakowaniu

do tego akurat nie trzeba zakładać gumki, można chwilę później;)

Proszę bardzo - bez recepty i bez biegania po lekarzach.

Codziennie rano zaraz po przebudzeniu ( stała godzna np. między 6 a 7rano) mierzysz temperaturę najlepiej termometrem z cieczą ( nie elektronicznym)np. w ustach. Nanosisz temperaturę na arkusz.... badasz ten śluz oraz ułożenie szyki macicy. Już w 2 miesiącu obserwacji jesteś w stanie określić fazę III cyklu, fazę bezpłodnośni bezwzględnej :) Po dłuższym czasie obserwacji możesz określić też czas fazy I ( względnej bezpłodności) - ale to już musisz znać dobrze swój organizm.

Zero lekarzy, jedyny minus - jak wiesz,że masz dni płodne to albo nici z seksu no albo ryzykujesz, skoro gumek nienawidzisz.

Cytat
imponderable
dlaczego od razu latać? poza tym, idąc do lekarza (normalnie za darmo do przychodni) dostajesz:
1.skierowanie na bezpłatne badania hormonalne (które normalnie są bardzo drogie)
2.dowiadujesz się jakie leki są dla Ciebie najlepsze- mogą Ci również pomóc jeśli masz trądzik
3.dostajesz receptę na tabletki antykoncepcyjne i co ważne dostajesz na nie zniżkę (rabat od 30 do 70%)
lepiej nie kombinuj, bo bez recepty nic nie dostaniesz a tylko możesz sobie zaszkodzić

jqkie tabletki używaż ze masz nizke na nie?! z tego co wiem to tylko diana jest refundowana bo ma rówbież zastsowanie w dermatologi ale niestety mozna ja zazywac max rok
tabletki biore od bardzo długiego czasu i zaden lekarz nie przepisuje w państwowej przychodni skierowania na badania hormonale ( przynajmniej sie nie spotkalam z takim) no chyba ze poprosisz to z łaska przepisza

Cytat
-Misia7777-
nie rozumie o co Ci chodzi?
zadałam chyba sensowne pytanie prawda?
dziewczyny ja do lekarza mam 10km a prawka brak.
mieszkam na krancu swiata
10 km to możesz spokojnie rowerem dojechać raz na jakiś czas :/ A jak to Ci nie pasuje to proponuje prezerwatywy lub środki plemnikobójcze, dziwne,że do lekarza masz 10 km a do apteki bliżej ?!

Cytat
kasiam755

jqkie tabletki używaż ze masz nizke na nie?! z tego co wiem to tylko diana jest refundowana bo ma rówbież zastsowanie w dermatologi

eeeee.. nie tylko Diane.. wiele tabletek jest refundowanych, wystarczy w necie zobaczyc liste refundowanych leków

Cytat
kasiam755
zaden lekarz nie przepisuje w państwowej przychodni skierowania na badania hormonale ( przynajmniej sie nie spotkalam z takim) no chyba ze poprosisz to z łaska przepisza

to proś, proste.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-16 14:59 przez hammie.

antykoncepcja to zbyt poważna sprawa dla rozsądnych kobiet, które chcą mieć w życiu przyjemność, a dzieci planować. a skoro zadałaś takie pytanie na form tzn, że do nich należysz:)
tabletki antykoncepcyjne są ogromną (mimo wszystko) ingerencją w hormony, więc lepiej kupić je na receptę, a przede wszystkim udać się do lekarza ginekologa. możesz poprosić pielęgniarkę, żeby od razu wydrukowała więcej kuponów, a potem tylko na telefon "zamówić" receptę i ją odebrać bez wizyty.
inną opcją jest wizyta u lekarza-ginekologa raz do roku i po badaniach i wypisaniu recepty nalezy poprosić lekarza o oświadczenie do lekarza rodzinnego, że przyjmujesz te a te tabletki w celach nieleczniczych. lekarz ma obowiązek wystawić Ci takie oświadczenie, a lekarz rodzinny wypisywać recepty. już chyba mi nikt nie powie, że wizyta u ginekologa ra na rok to wielkie poświęcenie?

Cytat
lmonika
Proszę bardzo - bez recepty i bez biegania po lekarzach.

Codziennie rano zaraz po przebudzeniu ( stała godzna np. między 6 a 7rano) mierzysz temperaturę najlepiej termometrem z cieczą ( nie elektronicznym)np. w ustach. Nanosisz temperaturę na arkusz.... badasz ten śluz oraz ułożenie szyki macicy. Już w 2 miesiącu obserwacji jesteś w stanie określić fazę III cyklu, fazę bezpłodnośni bezwzględnej :) Po dłuższym czasie obserwacji możesz określić też czas fazy I ( względnej bezpłodności) - ale to już musisz znać dobrze swój organizm.

Zero lekarzy, jedyny minus - jak wiesz,że masz dni płodne to albo nici z seksu no albo ryzykujesz, skoro gumek nienawidzisz.

ta metoda się sprawdza tylko w przypadkach, kiedy masz absolutnie regularny okres, nie daje pewności nawet 75% z tego co pamiętam i wymaga ogromnego poświęcenia na co dzień, a myślisz, ze jak się dziewczynie 0 km do lekarza nie chca przebyć od czasu do czasu to jest gotowa na taką "codzienną antykoncepcję"? ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-16 15:05 przez SunFlower23.

Są... prezerwatywy ...

Cytat
hammie
Cytat
kasiam755

jqkie tabletki używaż ze masz nizke na nie?! z tego co wiem to tylko diana jest refundowana bo ma rówbież zastsowanie w dermatologi

eeeee.. nie tylko Diane.. wiele tabletek jest refundowanych, wystarczy w necie zobaczyc liste refundowanych leków

Cytat
kasiam755
zaden lekarz nie przepisuje w państwowej przychodni skierowania na badania hormonale ( przynajmniej sie nie spotkalam z takim) no chyba ze poprosisz to z łaska przepisza

to proś, proste.
prosze bardzo to jest lista tabletek refundowanych - to nie sa leki typowa antykoncepcyjne które można zażywać bez konkretnej przyczyni (tylko anty) sa to leki dla dziewczyn z tzw problemami i nie można ich zażywać długi czas
Na tegorocznej liście pozostały pigułki antykoncepcyjne, które widniały już na poprzedniej: Rigevidoni Stedril 30 i Microgynon. Środki te zostały umieszczone pod pretekstem stosowania ich w leczeniu zaburzeń miesiączkowania.

Refundacją postanowiono objąć też Depo-Proverę, którą w dużych dawkach stosuje się przy leczeniu chorób nowotworowych, a w mniejszych wykorzystuje się jako środek antykoncepcyjny.
Oprócz Depo-Provery i Levomine na tegorocznej liście znalazły się przepisywane młodym kobietom i dziewczętom tzw. leki na trądzik, czyli: Diane, Cyprest i Syndi.

Cytat
kasiam755
jqkie tabletki używaż ze masz nizke na nie?! z tego co wiem to tylko diana jest refundowana bo ma rówbież zastsowanie w dermatologi

Nie tylko Diane, dużo jest refundowanych!

Cytat
kasiam755
zaden lekarz nie przepisuje w państwowej przychodni skierowania na badania hormonale ( przynajmniej sie nie spotkalam z takim) no chyba ze poprosisz to z łaska przepisza

dobry lekarz przepisuje, trzeba albo zmienić lekarza albo tak jak napisała koleżanka wyżej-prosić, nie wstydzić się.

Cytat
Evans18
Cytat
kasiam755
jqkie tabletki używaż ze masz nizke na nie?! z tego co wiem to tylko diana jest refundowana bo ma rówbież zastsowanie w dermatologi

Nie tylko Diane, dużo jest refundowanych!

Cytat
kasiam755
zaden lekarz nie przepisuje w państwowej przychodni skierowania na badania hormonale ( przynajmniej sie nie spotkalam z takim) no chyba ze poprosisz to z łaska przepisza

dobry lekarz przepisuje, trzeba albo zmienić lekarza albo tak jak napisała koleżanka wyżej-prosić, nie wstydzić się.
chodze teraz do dobrego do lekarza wiec nie musze się prosic ( wiadomo prywatnie). ale ile mlodych dziewczyn kóre bierze albo dopiero zaczynaja przygode z tabletkami nigdy takich badań nie mialo i nawet nie wiedza ze takie badnia to podstawa raz w roku!akurat to próbuje uswiadomić zeby nie wyrzadziły sobie krzywdy!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mam kolorowego chłopaka