Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

WASZE skutki uboczne po anty

25 lip 2012 - 09:01:35

Dziewczyny, jestem wlasnie na etapie decydowania sie na tę opcje antykoncepcji, ale wraz z tą decyzją pojawia się masa wątpliwości. Czytam o tym, czytam, czytam.. I Przerażaja mnie troche skutki uboczne jakie moga wystapic po tabletkach antykoncepcyjnych. Powiedzcie jak to było u Was? Samopoczucie, waga, libido, cos jeszcze innego? Polecacie/nie polecacie? z góry dzięki za odp. :>

WASZE skutki uboczne po anty

25 lip 2012 - 09:06:19

ja stosuję plastry w sumie, ale metoda podobna, takze tez sie wypowiem :) ogolnie bardzo dobrze sie czuje, niestety mam plamienia miedzy okresem, ZWIĘKSZONE libido (to juz nie-niestety:), zwiekszony apetyt.
chyba tyle, ogólnie polecam:)

WASZE skutki uboczne po anty

25 lip 2012 - 09:07:39

słabe libido - fakt, ale tragedii nie ma, no i przytyłam jakieś 10kg, ale w sumie nie wiem czy to od tabletek, czy zwyczajnie weszłam w ten wiek, kiedy obżeranie się niesie już za sobą konsekwencje w postaci dodatkowych kg :D

poza tym tabletki pomogły mi z bólami menstruacyjnymi, teraz są dużo słabsze :) generalnie polecam, bo czuję się pewnie w łóżku, nie martwię się, nie czekam na okres itd.

WASZE skutki uboczne po anty

25 lip 2012 - 09:09:38

brałam tabletki przez 4 lata.
samopoczucie psychiczne - tragiczne,zmieniałam tabletki z 4 razy.
waga - w normie,nie przytyłam.
libido - myślę że trochę wzrosło..

oprócz tego tak mi rozwaliły żołondek,leczę się farmakologicznie - nieodwracalne zmiany niestety (tabletki nie były jedynym powodem ale głównym)..
ja osobiście nie polecam,ale każdy jest inny,metode antykoncepcyjną trzeba dopasować do siebie,zdrowia i trybu życia.

WASZE skutki uboczne po anty

25 lip 2012 - 09:09:38

ja brałam dawno temu -pewnie od tego czasu sie duzo zmieniło (ja mialam Cilest) - ale zle wspominam- byłam humorzasta i zatrzymywała mi sie woda - tak aopuchniete bylam- piersi mnie bolały bo sie takie duze zrobiły ze masakra :) ja brałam tylko pół roku- potem stwierdziłam ze nie warto ...

WASZE skutki uboczne po anty

25 lip 2012 - 09:10:04

Ja krwawie przez cały miesiąc...nie dużo ale jednak.
Poza tym nic takie nie odczuwam, zdarzyło sie jakies zmęczenie, rozdrażnienie, ale nie wiąże tego z tabletkami, bo wcześniej też tak miałam.
Przez pierwsze dni miałam takie w ogóle jakby się ze mną nie wiadomo co działo, nawet opisać tego nie umiem, nieswojo sie czułam jakoś :P ale jest dobrze, nie spadło mi libido, nie przytyłam, cera mi sie nie pogorszyła, żadnych bóli, jedynie piersi mam troche bardziej wrażliwe, i co pare dni takie powiększone jak przed okresem :)

WASZE skutki uboczne po anty

25 lip 2012 - 09:16:31

hmm, ja zbytnich skutków ubocznych nie mam po pigułkach, tyle że niestety przytyłam 2-3 kg no i wahania nastrojów. za to cera mi się polepszyła o wiele

WASZE skutki uboczne po anty

25 lip 2012 - 09:16:47

Ja przy pierwszych tabletkach czułam się fatalnie - zmienne nastroje, "depresja", itp. Po zmianie na inne już było super - żadnych skutków ubocznych. Wydaje mi się, że to zależy od dobrego dopasowania tabletek do organizmu. Z tym tyciem to różne opinie są. Mi lekarz powiedział, że nie tyje się od tabletek tylko od jedzenia :P Plusy - mniejszy ból praktycznie żaden przy okresie:)

WASZE skutki uboczne po anty

25 lip 2012 - 09:19:35

Biorę już trzeci rodzaj tabletek i przy żadnych nie miałam skutków ubocznych. Początkowo mi się powiększał biust, ale to czasowo. Mam dobrze dobrane.

WASZE skutki uboczne po anty

25 lip 2012 - 09:20:19

Brałam przeróżne tabletki i po każdych czułam się źle.

Główne skutki uboczne to:

wahania nastrojów,miałam ochotę wszystkich "pozabijać" :)
bóle głowy
zerowe libido
mdłości
zawroty głowy
no i dużo przytyłam:/



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-25 09:22 przez Hooney_M.

WASZE skutki uboczne po anty

25 lip 2012 - 09:30:36

a u mnie to zmniejszone libido, na początku trądzik zwiększony bo zawsze troszke go miałam, pozniej wszystko przygasło, zwiększone piersi, przez pierwszy tydzien brania miałam humorki, waga nie wzrosła na szczescie. Dobrze sie czuje, nic mnie nie boli, miesiączki bezbolesne, trwają z 3 dni:) biore Sylvie 20 i poki co jestem zadowolona ale do roku czasu mam zamiar je brac a potem odstawiam:)

WASZE skutki uboczne po anty

25 lip 2012 - 09:32:29

Cytat
Bershka_
a u mnie to zmniejszone libido, na początku trądzik zwiększony bo zawsze troszke go miałam, pozniej wszystko przygasło, zwiększone piersi, przez pierwszy tydzien brania miałam humorki, waga nie wzrosła na szczescie. Dobrze sie czuje, nic mnie nie boli, miesiączki bezbolesne, trwają z 3 dni:) biore Sylvie 20 i poki co jestem zadowolona ale do roku czasu mam zamiar je brac a potem odstawiam:)

też biorę sylvie 20 :) teraz zaczynam 3 rok :)

WASZE skutki uboczne po anty

25 lip 2012 - 09:33:50

u mnie wahania nastrojów i marne libido
chociaz kiedy przestałam brac na jakie pół roku niec sie nie zmieniło wiec nie wiem czy to od tabletek
nie przytylam
nie miałam plamien
nie obzerałam sie

ps:wróciłam do nich teraz właśnie pierwsze opakowanie mam po przerwie jakos nie czuje zebym sie oczysciła (po to była ta przerwa) pospuła mi sie cera z tabletkami nie mam zadnych problemów z twarza

WASZE skutki uboczne po anty

25 lip 2012 - 09:35:32

obecnie nie mam żadnych skutków ubocznych, no może bardziej emocjonalnie podchodzę do pewnych rzeczy, ale to nie w każdym momencie

WASZE skutki uboczne po anty

25 lip 2012 - 09:35:56

ja raczej żadnych skutków ubocznych nie mam, przytyc przytyłam troszkę ale to nie od tab, tylko dlaetego ze jem wiecej i mniej sie ruszam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

przedłużenie stosunku