Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 685
Ostrzeżenia: 2/5

WASZE skutki uboczne po anty

29 mar 2014 - 11:01:48

Brałam tabletki przez 3 lata:
plusy:
+ brak bólu podczas "miesiączek"
+ zawsze wiadomo kiedy będzie krawienie
+ krwawienie jest dużo mniej obfite niż podczas okresu i trwa krócej


- obniżone libido (być może da się temu zaradzić biorąc jakieś tabletki osłonowe typu asekurella- nie wiem jak się to pisze bo ja akurat tego nie brałam)
- cena tabletek- brałam yasminelle które cena ciągle rosła- nawet 60zł za 1 opakowanie, później zamieniłam to na naraye która była połowę tańsza
- konieczność posiadania recept

WASZE skutki uboczne po anty

09 kwi 2014 - 13:19:38

ja brałam 10 lat i gdybym tylko mogła cofnąć czas, ale się nie da:(

WASZE skutki uboczne po anty

22 kwi 2014 - 00:15:28

Stosowałam antykoncepcję hormonalną kilka lat i tez gdybym mogła pewnie cofnęłabym czas. Przez kilka lat faktycznie nie było jakichś skutków ubocznych, myślałam, że wszystko ok. One wyszły dopiero później. Oprócz stopniowego narastania wagi, cellulitu który przyrastał i przyrastał miałam też problemy ze zdrowiem. Po kilku latach zaczęły się dziwne, trudne do zdiagnozowania problemy ze wzrokiem i neurologiczne. Kosztowało mnie to sporo nerwów, rezonans tomografia, podejrzenie raka nie wiadomo co jeszcze, a okazało się, że to przez antykoncepcję :/ Plus mam też niedoczynność tarczycy a wg mojej endokrynolog antykoncepcja możliwe, że powoduje większe ryzyko chorób autoimmunologicznych. Od ponad dwóch lat już nie stosuję, organizm bardzo powoli się regeneruje :(

WASZE skutki uboczne po anty

28 kwi 2014 - 20:16:55

Dziewczyny, czy wy też, biorąc tabletki, macie niskie libido? Da się temu jakoś zaradzić? Słyszałam, że tabletki osłonowe typu asecurella nic nie pomagają. Czy zmiana tabletek na inne coś da?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-29 10:34 przez dyana.

WASZE skutki uboczne po anty

02 maj 2014 - 16:41:59

Brałam raz 10lat temu przez 8 mc i dostałam guza w piersi którego musiałam usunąć. Zeszłego roku podjęłam kolejną próbę i niestety brałam tylko 9 miesięcy bo znowu okazało się że mam fatalne wyniki. Prolaktyna 4x poniżej normy, próby wątrobowe fatalne i powiększone guzki w tarczycy, których lekarz zalecił usunięcie:( no i plus 6 kilo! Przerwałam i jestem juz pewna ze nigdy w życiu nie podejmę ponownej próby!

WASZE skutki uboczne po anty

03 maj 2014 - 15:39:47

po plastrach +6kg i duze cycki :D a teraz zostaly mi rozstepy :D

WASZE skutki uboczne po anty

03 maj 2014 - 22:39:00

ja brałam prawie 6 lat. Na początku brałam Harmonet, ale w czasie 7 dniowej przerwy cały czas bolała mnie głowa, więc ginekolog zmienił mi na Yasminelle. Żadnych skutków ubocznych, libido i waga w normie :) odstawiłam je i w ciągu pół roku przytyłam 10 kilo. Teraz znowu biorę Yasminelle i walczę z 10 kilowym balastem :) ale ogólnie jestem na tak, jeśli chodzi o antykoncepcję hormonalną. Fakt, że trzeba codziennie pamiętać o tabletce, ale czuję się jakoś pewniej kiedy je biorę :)

WASZE skutki uboczne po anty

06 maj 2014 - 17:56:37

Po 1,5 roku naklejania evry w tydzen przytylam 5kg i dostalam mega tradziku.... masakra do tej pory jestem na antybiotyku , od odstawienia minelo 5miesiecy.

WASZE skutki uboczne po anty

12 cze 2014 - 22:20:37

A ja libido mam wciąż b. wysokie i wg mi tabletki go nie obniżyły. Jak z wagą to nie wiem, bo ja od zawsze jestem przy kości i mi się waha, ale nie przytyłam jakoś drastycznie. Wręcz na odwrót byłam na diecie biorąc tabletki i zrzuciłam 12 kg :) No ale po diecie 6 wróciło :(

WASZE skutki uboczne po anty

14 cze 2014 - 13:43:59

A stosowała z Was może krążki dopochwowe?
Zastanawiam się nad nimi, podobno wygodniejsze są jeśli ktoś ma problemy z regularnym przyjmowaniem tabletek?

WASZE skutki uboczne po anty

15 cze 2014 - 13:44:40

Ja stosuje pigułki od roku i w sumie dobrze się po nich czuję. Jedyne co zauważyłam i z czym miałam problem to mniejsze libido i suchość pochwy. U mnie żele nie sprawdzały się. Pomagały tylko chwilowo ale suchość nadal była dla mnie odczuwalna. Mi pomogły dopiero globulki hydrovag, które poleciła mi kumpela. Obecnie stosuje jedna globulkę tygodniowo i jest ok

WASZE skutki uboczne po anty

12 sie 2014 - 16:04:33

Witam,
Licze na Was w pewnej sprawie. Otóż mam pytanie, czy jesli zażyłam paracetamol a godzine pozniej tabletke antykoncepcyjna moglo dojsc do oslabienia ich dzialania? Byla to 1 tabletka apapu. Slyszalam ze o oslabieniu dzialania mozna mowic dopiero gdy przedawkujemy paracetamol,jednak chcialam zasiegnac porady bardziej doswiadczonych kolezanek. Pozdrawiam

WASZE skutki uboczne po anty

22 sie 2014 - 10:20:28

straszliwa bolesność piersi, lekkie zmiany nastrojów, a waga? 5kg w górę po odstawieniu...

WASZE skutki uboczne po anty

23 sie 2014 - 17:21:28

Celluit - całe uda, duży wzrost wagi ;/

WASZE skutki uboczne po anty

28 sie 2014 - 23:56:32

Słabsze libido, też bez tragedii, ale przynajmniej nie musisz tego robić w prezerwatywie, więc wszystko czujesz :P Byle by po 5 latach zrobić przynajmniej pół roku przerwy ;)
Fajne jest to, że zawsze wiesz kiedy masz okres, nie musisz nic liczyć ;) A i często cera się poprawia ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

skuteczność gumek