Obecnie rozmawiamy o:

Klimatyzacja w bloku

godzinę temu

Jakie ogrzewanie domu

dzisiaj o 10:28

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

problem z cewką moczową...

21 cze 2012 - 22:11:49

to dość poważny temat i prosiłabym mimo wszystko o kulturalną rozmowę...


mam 19 lat i już od podstawówki mam problemy z cewką moczową. żaden lekarz nigdy nie zauważył jakiegoś problemu, więc po prostu przestałam interweniować w tej sprawie, no bo wyniki były zawsze dobre. zdarzało mi się, że po prostu nie potrafiłam utrzymać moczu, no i kończyło się to niestety dość nieciekawie. Nie powiem, krępuje mnie bardzo rozmawianie o tym, ale może jesteście w stanie powiedzieć coś więcej na ten temat. Odkąd współżyję z chłopakiem, ten problem pojawia się jeszcze częściej. Biorę tabletki antykoncepcyjne, więc możliwe jest, że przez te hormony jestem bardziej narażona na infekcje, tego jestem świadoma, ale kurcze. czy to tak naprawdę jest normalne? dzisiaj baaardzo wcześnie rano odbyłam stosunek z chłopakiem i do tej pory nie działo się nic, ale od jakichś 2,5h coś tam mnie piecze i czuję, że ciągle zaciskam tą cewkę moczową, by przypadkiem nie było jakiegoś nieszczęścia. Ciągle czuję, że chce mi się siku, ale praktycznie nie mam czym sobie ulżyć, bo to tylko złudzenie, a przy oddawaniu takiej odrobiny moczu, wszystko mnie boli i prawie płaczę z bólu. taka sytuacja powtarza się conajnmiej raz na 2-3 miesiące. Zazwyczaj łykam urosept i furagin, by cokolwiek zadziałać, ale nie mam pojęcia, na ile w ogóle to pomaga. Męczy mnie to, bo nie chcę, żeby po kontakcie z moim ukochanym mężczyzną dochodziło do takiego stanu. Dodam jeszcze, że podczas stosunku kompletnie nic mnie nie boli, nic się nie dzieje... Nie wiem... Może jakiś wpływ ma na to jeszce stymulacja palcami? Ale nie zawsze po tym to się pojawia. To naprawdę krępujący temat. Może którejś z Was też się to zdarza? Jak sobie z tym radzicie? mi tymczasową ulgę przynosi zimna kąpiel, ale to tylko chwilowe...

problem z cewką moczową...

21 cze 2012 - 22:13:37

a nie myślałaś o tym że masz piasek w nerkach lub kamienie? jak miałam piasek to bolało aż łzy mi ciekły



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-21 22:14 przez oryginal.

problem z cewką moczową...

21 cze 2012 - 22:17:24

kurcze... no właśnie nie wiem. jak miałam 6 lat, to byłam leczona na nerki, bo strasznie cierpiałam z tego powodu, ale więcej te przypadłości z nerkami się nie przytrafiły. czy to wychodzi na zwyczajnym USG? wydaje mi się, że gdyby wyszło tam coś niepokojącego, to ginekolog kazałby mi się zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu, a niczego takiego nie zauważył...

problem z cewką moczową...

21 cze 2012 - 22:20:08

Cytat
tailorshop
kurcze... no właśnie nie wiem. jak miałam 6 lat, to byłam leczona na nerki, bo strasznie cierpiałam z tego powodu, ale więcej te przypadłości z nerkami się nie przytrafiły. czy to wychodzi na zwyczajnym USG? wydaje mi się, że gdyby wyszło tam coś niepokojącego, to ginekolog kazałby mi się zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu, a niczego takiego nie zauważył...
wychodzi na USG nereczek. no ale twoje objawy są identyczne jak moje i miałam piasek. więc obstawiam że to to. albo po prostu masz "korzystne warunki do rozwoju bakterii" i częściej cie jakieś zapalenia łapą niż innych.

problem z cewką moczową...

21 cze 2012 - 22:22:31

Cytat
oryginal
Cytat
tailorshop
kurcze... no właśnie nie wiem. jak miałam 6 lat, to byłam leczona na nerki, bo strasznie cierpiałam z tego powodu, ale więcej te przypadłości z nerkami się nie przytrafiły. czy to wychodzi na zwyczajnym USG? wydaje mi się, że gdyby wyszło tam coś niepokojącego, to ginekolog kazałby mi się zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu, a niczego takiego nie zauważył...
wychodzi na USG nereczek. no ale twoje objawy są identyczne jak moje i miałam piasek. więc obstawiam że to to. albo po prostu masz "korzystne warunki do rozwoju bakterii" i częściej cie jakieś zapalenia łapą niż innych.


a czy przy tym też bolały Cię nerki? bo ja w zasadzie mam same objawy bardziej w dole niż na plecach. Będę musiała chyba jeszcze raz zrobić sobie jakieś usg, bo kurcze. Strasznie mnie to frapuje, dlaczego tak często mnie to dopada. a leczysz to jakoś?

problem z cewką moczową...

21 cze 2012 - 22:24:11

Cytat
tailorshop
Cytat
oryginal
Cytat
tailorshop
kurcze... no właśnie nie wiem. jak miałam 6 lat, to byłam leczona na nerki, bo strasznie cierpiałam z tego powodu, ale więcej te przypadłości z nerkami się nie przytrafiły. czy to wychodzi na zwyczajnym USG? wydaje mi się, że gdyby wyszło tam coś niepokojącego, to ginekolog kazałby mi się zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu, a niczego takiego nie zauważył...
wychodzi na USG nereczek. no ale twoje objawy są identyczne jak moje i miałam piasek. więc obstawiam że to to. albo po prostu masz "korzystne warunki do rozwoju bakterii" i częściej cie jakieś zapalenia łapą niż innych.


a czy przy tym też bolały Cię nerki? bo ja w zasadzie mam same objawy bardziej w dole niż na plecach. Będę musiała chyba jeszcze raz zrobić sobie jakieś usg, bo kurcze. Strasznie mnie to frapuje, dlaczego tak często mnie to dopada. a leczysz to jakoś?
nic nie czułam w nerkach.sama cewka to samo co u ciebie. już wyleczyłam: "woda Jana";(ogólnie duuużo wody) + tabletki na zgłogi nerkowe i jeszcze jakieś których nazwy nie pamiętam. 3 miesiące głupi piasek leczyłam.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-21 22:24 przez oryginal.

problem z cewką moczową...

21 cze 2012 - 22:26:23

Mi ostatnio lekarz powiedział, że piasek nie zawsze wyjdzie na usg....ale w badaniu moczu już tak...więc zrób sobie badanie moczu pod tym kątem...to zapewne jakaś infekcja...byc może nalaży zrobić posiew i antybiogram, aby sprawdzić na jaki antybiotyk jest wrażliwa ta bakteria(jeśli oczywiście jakaś się pojawi)...potem sie podleczyc i byc może problem minie.Życze zdrówka..udaj się do rodzinnego lekarza po skierowanie na badanie moczu:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-21 22:28 przez agrafka_27.

problem z cewką moczową...

21 cze 2012 - 22:27:08

a badania moczu jak?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-21 22:27 przez fcaa.

problem z cewką moczową...

21 cze 2012 - 22:27:10

o kurcze... długo trwa takie leczenie. ale może faktycznie powinnam bardziej zwrócić na to uwagę. W zasadzie to wody piję dużo, więc może dam jakoś radę. chyba pora umówić się na wizytę do lekarza. wielkie dzięki za wszelkie informacje.

Cytat
fcaa
a badania krwi jak?

badania krwi ostatni raz robione miałam w podstawówce, bo jakoś nie było ku temu okazji, a poza tym, to jedyne badanie, przy którym jestem w stanie zasłabnąć. na samą myśl kręci mi się w głowie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-21 22:28 przez tailorshop.

problem z cewką moczową...

21 cze 2012 - 22:29:32

pomyliłam się:) chodziło mi o mocz
Ja miałam długo problemy z infekcją cewki moczowej i miałam podobne objawy. Byłam leczona antybiotykami kilka razy wracało i teraz w końcu mam spokój. Infekcje zaczęły mi się po rozpoczęciu współżycia z chłopakiem i moja pani doktor uznała to za przyczynę. Mówiła że to podobno normalne i bardzo częste.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-21 22:32 przez fcaa.

problem z cewką moczową...

21 cze 2012 - 22:29:46

Wydaje mi się, ze lapiesz bakterie. Tez tak mialam, przez jais okres, nie mogam usiedziec w miejscu, plakalam, myslalam ze chce mi sie sikac, mialam robione usg, posiew, oczyszczanie i nic, niby wszystko okej, leki na zaplaenie pomagaly na chwile, ale one tez zabijaly flore bakteryjna. Gdy, juz leki na zapalenie nie pomagaly, bralam przeciw bolowe, grzybicze, wirusowe, robilam nasiadowki, ulga na pare godzin. A pozniej znow cholerny bol, balam sie sikac. Modlilam sie zeby trafic do szpitala zeby mnie wyleczyli. Wtedy w akcie desperacji wyprobowalam czosnek. Teraz jak czuje ze zaczyna sie moj proble, wkladam czosnek i czuje sie naprawde szczesliwa, ze znalazlam "lek" na to cholerstwo

problem z cewką moczową...

21 cze 2012 - 22:34:17

Cytat
fcaa
pomyliłam się:) chodziło mi o mocz

pójdę jutro po skierowanie, bo chyba najlepiej to zbadać w momencie, gdy boli

Cytat
dramina
Wydaje mi się, ze lapiesz bakterie. Tez tak mialam, przez jais okres, nie mogam usiedziec w miejscu, plakalam, myslalam ze chce mi sie sikac, mialam robione usg, posiew, oczyszczanie i nic, niby wszystko okej, leki na zaplaenie pomagaly na chwile, ale one tez zabijaly flore bakteryjna. Gdy, juz leki na zapalenie nie pomagaly, bralam przeciw bolowe, grzybicze, wirusowe, robilam nasiadowki, ulga na pare godzin. A pozniej znow cholerny bol, balam sie sikac. Modlilam sie zeby trafic do szpitala zeby mnie wyleczyli. Wtedy w akcie desperacji wyprobowalam czosnek. Teraz jak czuje ze zaczyna sie moj proble, wkladam czosnek i czuje sie naprawde szczesliwa, ze znalazlam "lek" na to cholerstwo

hmm... ciekawa metoda. wiem, że czosnek pomaga przy opryszczce, gdy ma się ją na ustach, więc nie wątpię w jego przeciwbaktyryjne właściwości, ale na razie muszę zaczekać, bo badaniu będę mogła spróbować...

problem z cewką moczową...

21 cze 2012 - 22:35:51

Cytat
dramina
Modlilam sie zeby trafic do szpitala zeby mnie wyleczyli. Wtedy w akcie desperacji wyprobowalam czosnek. Teraz jak czuje ze zaczyna sie moj proble, wkladam czosnek i czuje sie naprawde szczesliwa, ze znalazlam "lek" na to cholerstwo


Wkładasz czosnek? :D

problem z cewką moczową...

21 cze 2012 - 22:35:51

Obecność nabłonków i białych krwinek powyżej normy i śluzu świadczy o zapaleniu dróg moczowych. Jeśli chodzi o nerki to z tego co pamiętam był to inny objaw w moczu. Pomocne w leczeniu jest także badanie na posiew moczu po którym lekarz może najlepiej dobrać antybiotyk, ale to w przypadku infekcji. Najlepiej iść po prostu do lekarza rodzinnego :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-21 22:42 przez fcaa.

problem z cewką moczową...

21 cze 2012 - 22:39:41

Jakbym nie wyprobowala czosnku, to meczylabym sie z tym caly czas. Mialam rozne badania i na kazdych bylam zdrowa. chodzilam na specjalne nalewki prze polozna na pczyszczaie, nic nie pomagalo. Nie potrafilam usiedziec w miejscu, chodzilam zaplakana. Wloz czosnek na noc, przeloz przez niego nitke, zwiaz i wsadz. Trzymam kciuki :)) !!
Tak wkladam, przeczytalam jak jakas kobieta na forum opisywala, ze jej to pomoglo. Nie mialam nic do stracenia, mogloby mi to tylko pomoc, wiec sprobowalam :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-21 22:41 przez dramina.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mój facet nie chce sexu