Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witajcie Dziewczyny.

Mam pytanie, czy któraś z Was przechodziła przez coś takiego jak trądzik hormonalny po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych?

Od prawie 2 lat przyjmuję Daylette. Pod koniec maja tego roku odstawiłam tabletki, w czerwcu zaczęły wyskakiwać mi pojedyncze pryszcze w okolicach żuchwy. Początkowo myślałam, że to przecież nic takiego, zawsze borykałam się z trądzikiem, ale zawsze występował na czole i pomagał mi wtedy Metronidazol. Tym razem było zupełnie inaczej. Z dnia na dzień krost robiło się coraz więcej i to właśnie w okolicach żuchwy. Nigdy wcześniej trądzik nie atakował mnie w tych miejscach. Później rozeszło się na policzki, czoło, szyję, dekolt, ramiona, plecy. Coś strasznego. Na dodatek te krosty były białe, ale nie można było ich wycisnąć, wyglądały paskudnie. I pozostały po nich blizny :( Nie pomagał już niestety Metronidazol, więc na początku lipca znowu zaczęłam brać Daylette i wtedy sytuacja zaczęła się stabilizować z dnia na dzień.

Chciałaby, odstawić antykoncepcję hormonalną, ponieważ strasznie wypadają mi włosy, moja cera jest sucha i łuszcząca. W związku z tym pytam tu na forum, czy któraś z Was miała taki problem i jakoś z niego wybrnęła?

Pozdrawiam.

niezweryfikowana
Posty: 182
Ostrzeżenia: 6/5

Ja co prawda mam wkladke ale powiem Ci szczerze ze pierwsze slysze by byla az taka reakcja po odstawieniu... Mowisz ze chcesz zrezygnowac z antykoncepcji bo masz kilka skutkow ubocznych.. wiesz ze jest to wina zle dobranych tabletek a nie tabletek ogolnie samych w sobie? Idz do lekarza i zmien tabletki to wszystko wroci do normy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-01 14:20 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 574
Ostrzeżenia: 9/5

Sama niestety mam z tym spory problem ;(

niezweryfikowana
Posty: 852
Ostrzeżenia: 9/5

Moim zdaniem dermatolog nie powinien być tutaj ostatnią deską ratunku. Dobrze będzie zapisać się na wizytę do lekarza i wyregulować hormony. Bez wyregulowania hormonów jakiekolwiek działania w przypadku trądziku będą bezcelowe. Bo nawet jeśli uda Ci się pryszcze zaleczyć to wyskoczą Ci ponownie.
Wspomagać możesz się również herbatkami od wewnątrz:
https://loremvit.pl/herbata-na-tradzik/

Na stronie sa opisane herbatki, które mogą mieć dobre działanie w takich problemach.

Ja miałam, ale dobre dwa lata (!!!) nie chciał mi przejść, dopiero jak mi się cały organizm uspokoił to było ok :(

Pewnie to się zdarza ale ja słyszałam zupełnie inne opinie na ten temat i że nieraz lekarze zalecają antykoncepcję hormonalną przy bardzo cieżkim trądziku. Czytałam tu https://antykoncepcjanamiare.pl/dwuskladnikowa-tabletka-antykoncepcyjna-a-tradzik/ nawet o tym

Cześć. Ten dermatolog pomoże wyleczyć trądzik hormonalny https://doktorpro.sk/bratislava/services/dermatology/acne
Miałem też wysypkę na twarzy i małe owrzodzenia, ale teraz wszystko jest w porządku)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jaka anty