Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 45
Ostrzeżenia: 2/5

Trwa Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy (European Cervical Cancer Prevention Week), którego tegoroczna edycja przypada na 22-28 stycznia 2017 roku. W ramach wydarzenia odbywają się akcje i kampanie edukacyjne, których celem jest szerzenie wiedzy na temat raka szyjki macicy oraz propagowanie wśród kobiet regularnych badań cytologicznych jako najlepszej metody profilaktyki tego typu nowotworów. Jedną z akcji jest PINK LIPS PROJECT organizowany już po raz czwarty przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

Wzięłam udział i moje zdjęcie możecie zobaczyć na Instagramie - Was też gorąco zachęcam do przyłączenia się do tej wspaniałej akcji!

Bardzo się cieszę, że organizowane są takie ciekawe inicjatywy - pamiętajmy jednak, że badać należy się regularnie. Ja staram się robić przegląd swojego zdrowia raz do roku w okolicach urodzin. Skoro urodziny mamy raz w roku, to niech w parze idą kompleksowe badania w tym czasie. Na prawdę warto, bo życie mamy tylko jedno...

Ja badam się obowiązkowo co roku.
A Wy robicie regularnie badania?

_____________



(zobacz zmiany)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-13 09:27 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 88
Ostrzeżenia: 7/5

Cytologia jest bardzo ważna. Chociaz powiem Wam, ze wiele kobiet olewa sobie takie regularne badania co widzę po moich znajomych ( wiele z nich na takie badania nie chodzi co jest dla mnie osobiście totalnie niezrozumiałe....).
Polecam również zrobienie testu na hpv jeśli podejrzewacie, że posiadacie takowego wirusa.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy warto jest robić test na kłykciny