Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

operacja oczu

10 minut temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ciąża? Co tam robić!

16 wrz 2016 - 21:15:19

Kochane dziewczyny znalazłam się w patowej sytuacji... Od dłuższego czasu mieszkałam z moim mężem i córka w Anglii i niestety się rozstaliśmy prawie rok temu, jednak przez kwestie finansowe nadal mieszkamy pod jednym dachem i nie jesteśmy po oficjalnym rozwodzie... Od kilku miesięcy jestem w naprawdę szczęśliwym związku z niesamowitym człowiekiem (Anglikiem) oboje od początku byliśmy zgodni że nie chcemy mieć dzieci nigdy... Ale dziś okazało się że jestem w ciąży... Pierwsza myśl - usuwamy, ale później nadeszły inne myśli... On się załamał... Że to przecież część niego, że to mały on, a ja... Jak moge zabić?! Ale ja nadal nie mam rozwodu... Nie mogę też tak skrzywdzić mojej córki!

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 4.337

Ciąża? Co tam robić!

16 wrz 2016 - 21:35:33

Skrzywdzić córki nie chcesz a to dziecko które nosisz pod sercem? Masz wsparcie w partnerze, to oczywiście bedzie twój wybór nie oceniam wyraziłam tylko swoją opinie

Ciąża? Co tam robić!

16 wrz 2016 - 21:38:45

Niby jak skrzywdzisz corke? Rodz i uz. Jak jest co jesc i jest gdzie spac to rodz

Ciąża? Co tam robić!

16 wrz 2016 - 21:56:55

Problem jest taki że mieszkam razem z byłym ponieważ on pracuje w nocy ja w dzień i mijamy się opieką po szkole... Jak moge urodzić i żyć nadal tu? Córka nie akceptuje mojego związku i powiedziała że jak będę mieć inne dziecko to mnie znienawidzi ( 9 letnia córka tatusia :()

Ciąża? Co tam robić!

16 wrz 2016 - 23:10:29

Na pewno jak najszybciej rozwiazac kwestie mieszkania. Powinniscie mieszkac osobno z bylym. Corce dac wybor gdzie ma swoj 'glowny', a gdzie 'dodatkowy' pokoj, bo jest na tyle duza, ze nie ma
Co jej zmuszac do niczego. Najlepsza opcja byloby wynajecie mieszkania blisko siebie, ze wzgledu na dziecko.
A corke starac sie tlumaczyc, brac ja pod uwage we wszystkich planach, traktowac jak starsza. Najgorsze, to cos przed nia ukrywac.

Ciąża? Co tam robić!

16 wrz 2016 - 23:18:20

Trochę ciężka sytuacja...ale masz też prawo do szczęścia!Ja bym porozmawiała szczerze z córką,a relacje z obecnym partnerem ma złe Twoja córka?Może pokazać te dobre strony tego człowieka żeby w jakis sposób przekonała siędo niego...?
Szczerze nie umiałabym usunąć :( Dla mnie to już isiotka której bije serce,płynie Twoja krew którą nosisz pod sercem.Nie wiem ale to tak samo jakby sie zabiło dziecko które ma pół roku , rok czy więcej lat...:( Ja bym po czasie żałowała...

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

Ciąża? Co tam robić!

17 wrz 2016 - 08:21:33

masz zamiar usunąć bo córka powiedziała, że Cie znienawidzi? pomyśl o dziecku, które nosisz pod sercem. trzeba było myśleć jak się nie chce mieć dzieci, a nie pozbawiać niewinną istotę życia.

Ciąża? Co tam robić!

17 wrz 2016 - 08:45:44

Jesteś dorosła, wiec nie trzeba przypominać skad sie biorą dzieci... Ja uwazam ze kazdy ma prawo do zycia i dziecko nie pchało sie na świat same... Póki co ani Tobie, ani dziecku nic nie zagraża (przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo) wiec moim zdaniem powinnaś je urodzić.
Nie dręczy Cie myśl, ze w przyszłości bedziesz sie zastanawiala kim byloby Twoje dziecko gdyby nie fakt iż zostało pozbawione zycia?!
Rozumiem, ze kazdy woli wygodne zycie (takie jak sobie zaplanował) natomiast nie zawsze jest ono usłane różami.
Absolutnie nie jest to złośliwy komentarz w Twoim kierunku.

Ciąża? Co tam robić!

17 wrz 2016 - 08:49:30

Moim zdaniem decyzja o aborcji na podstawie fochów dziecka to głupota, sorry.
Prawda jest taka, że dziecko mogłoby mieć fochy i nienawidzić rodzeństwa, nawet gdybyś nadal była z mężem, nadal byście się kochali, nadal wszyscy tworzyli rodzinę, a drugie dziecko byłoby planowane i byłoby z mężem. Bo dzieci potrafią nie chcieć rodzeństwa. I rzecz w tym, że to nie dziecko powinno decydować o tym co Wy (dorośli!) będziecie robić.
Tak więc jakąkolwiek będziesz podejmowała decyzję to nie powinnaś się kierować tym co mówi córka. W takich sytuacjach powinnaś jasno wyznaczyć granicę: ona jest dzieckiem, może wyrażać swoje zdanie, ale decyzję podejmujesz Ty.
Niestety również to samo dotyczy Twojego nowego związku: córka może mieć swoje zdanie, ale nie możesz decyzji dotyczących Twojego życia z nowym partnerem podejmować wyłącznie na podstawie opinii córki.
A kolejna rzecz, która absolutnie mnie zadziwia: jak kobieta, która już jest matką, może tak łatwo mówić o aborcji:/? Ja rozumiem małolata, bez pracy, mieszkania, przyszłości, nie mająca dzieci, nie mająca instynktu, ale matka...?

Ciąża? Co tam robić!

17 wrz 2016 - 08:57:50

jakim prawem twoja córka ma układać tobie zycie?
jeśli tak sprawy sie mają niech pomieszka z tatusiem , twoje sprawy powinny być do końca załatwione mam na myśli rozwód .
co do twojej ciąży nie usuwaj jej bo możesz póżniej bardzo z tej decyzji załować.
Porozmawiaj z tym anglikiem co i jak jakie ma zamiary w stosunku do ciebie .

Ciąża? Co tam robić!

17 wrz 2016 - 15:17:59

Mała stoi fochy i ma do tego prawo, ale ze strachu przed jej fochem usuwać ciążę to chyba przegięcie. Może zaistniała sytuacja zmusi cie do podjęcia jakiejś decyzji, bo żyjesz w rozkroku (jedną nogą tu drugą tam) I nie powiesz, że to dobre dla kogokolwiek. Mała ma niejasną sytuację, bo dla 9 letniego dziecka to nadal mieszkasz z jej tatusiem a masz oficjalnego gacha ...( tylko nie mów że jej tłumaczysz...). To dopiero nieetyczne. Albo w lewo albo w prawo. A usuwanie ciąży? Podaj konkretny powód. Jesteś dorosła. Masz z czego żyć. Partner na poziomie. Jesteście zdrowi.

Ciąża? Co tam robić!

17 wrz 2016 - 15:42:01

Córka mowi nie a mamusia ze strachu przed córka usunie ciaze. Brawo! Co to za głupoty? Od kiedy 9letnie dziecko rządzi w domu? Decyzja jest Twoja i ojca dziecka. Nie daj sobie wejść na głowę kobieto. Ciekawi mnie to czemu nowy partner nie zaproponuje Ci mieszkania? Jestescie razem, jestes z nim w ciazy wiec na mój gust wypadałoby zamieszkać razem. Nie mowie o ślubie bo jeszcze nie masz rozwodu ale jak Ty to widzisz, masz męża a jestes w ciazy z kochankiem/nowym partnerem. Nie bardzo to wszystko sie łączy w kupe. Usiądź z facetem pogadajcie i dojdziecie do porozumienia. A i pamiętaj ze jesli z głupiego kaprysu dziecka usuniesz ciaze to wiedz ze wyrzuty sumienia beda Cie gnębić do konca zycia, nie straszę tylko przestrzegam. Poza tym jesli stać Cie na spokojne zycie w UK a wiem ze da sie tam spokojnie wyrzyc to nie krzywdź tej małej istoty. W koncu jest owocem Waszej milosci. Przemysł to bo szkoda ze ta potem żałowała i płakała po nocach...

Ciąża? Co tam robić!

17 wrz 2016 - 23:53:48

@alicja70
Podzielam Twoje zdanie Alicjo.
Ta ciąża jest dobrym "powodem" do uporządkowania tej (dla mnie nie do przyjęcia) sytuacji.

@Zalamka26
rower A Ty moja droga zrób w końcu zjazd i wyprowadź się do Anglika.
Dacie radę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-18 00:18 przez czarownicaao.

Ciąża? Co tam robić!

18 wrz 2016 - 04:55:11

Jeśli nie jesteście po oficjalnyn rozwodzie to dziecko które urodzisz będzie uznane jako dziecko Twojego męża...i tu bym się zastanowila na Twoim miejscu.
A podejścia usunę bo córka mnie znienawidzi to wogole nie rozumiem.
I dlaczego wciąż razem mieszkacie?
Ten Anglik mieszka daleko od Ciebie?

Ciąża? Co tam robić!

18 wrz 2016 - 10:26:37

Chyba Ty jesteś matką, więc to Ty podejmujesz decyzję a nie Twoje dziecko... nie wierzę w to co czytam :o boisz się że dziecko Cię znienawidzi, a myślisz że jeśli usuniesz, ciążę to co będzie?? To nienarodzone dziecko te Cię znienawidzi. Jeszcze go nie ma z nami ale ISTNIEJE. Przemyśl to dokładnie żebyś potem nie żałowała...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

czy partner mógł się zarazić?