Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Możliwa ciąża?

27 cze 2016 - 18:18:37

Otóż proszę o normalne odpowiedzi, a nie głupie komentarze. W obecnym miesiącu mój okres zaczął się 21.06 i trwał do 25.06 zazwyczaj 5 dni mój cykl ma 25/26 dni. I teraz pojawia się moje pytanie 26.06 współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia, trwało to naprawdę krótko, i w momencie wytrysku wyszedł ze mnie, ale zawsze jakaś obawa jest jeśli chodzi o ciąże. Więc krótko mówiąc w sobotę 25 skończył mi się okres 26 uprawialiśmy seks z tym, że po seksie widać było jeszcze brązowawy śluz, i skrzepy z krwi po okresie. Obserwuję śluz by wiedzieć mniej więcej kiedy zaczną się dni płodne, ale narazie nic na to nie wskazuje bo śluz jest biały/żółty a w ujściu pochwy sucho. Jak myślicie, jest o co się martwić?

Możliwa ciąża?

27 cze 2016 - 18:32:34

Seks bez zabezpieczenia zawsze może skutkować ciążą.
Stosunek przerywany, ani kalendarzyk nie są skutecznymi metodami antykoncepcji.
Z Twojego opisu można wywnioskować, że raczej ryzyko zajścia w ciążę jest niewielkie, ale zawsze jakieś tam jest, więc musisz poczekać do kolejnej miesiączki i wtedy się przekonasz o efektach Waszych zabaw. Życzę Ci aby efektu w postaci dziecka nie było;)
Głupio komentować nie będę, bo z opisu wnioskuję, że jesteś bardzo młodziutka i niedoświadczona, ale dam Ci kilka rad, tak na przyszłość. Pierwsza sprawa: istnieją inne formy bezpiecznego seksu, które nie będą skutkowały ciążą. Druga sprawa: jeśli chcecie uprawiać seks pomyślcie najpierw o antykoncepcji, porozmawiaj o tym z lekarzem, który pomoże Ci wybrać najlepszą formę dla Ciebie (według mnie tabletki lub prezerwatywy).

Możliwa ciąża?

27 cze 2016 - 18:49:19

Cytat
justangel
Seks bez zabezpieczenia zawsze może skutkować ciążą.
Stosunek przerywany, ani kalendarzyk nie są skutecznymi metodami antykoncepcji.
Z Twojego opisu można wywnioskować, że raczej ryzyko zajścia w ciążę jest niewielkie, ale zawsze jakieś tam jest, więc musisz poczekać do kolejnej miesiączki i wtedy się przekonasz o efektach Waszych zabaw. Życzę Ci aby efektu w postaci dziecka nie było;)
Głupio komentować nie będę, bo z opisu wnioskuję, że jesteś bardzo młodziutka i niedoświadczona, ale dam Ci kilka rad, tak na przyszłość. Pierwsza sprawa: istnieją inne formy bezpiecznego seksu, które nie będą skutkowały ciążą. Druga sprawa: jeśli chcecie uprawiać seks pomyślcie najpierw o antykoncepcji, porozmawiaj o tym z lekarzem, który pomoże Ci wybrać najlepszą formę dla Ciebie (według mnie tabletki lub prezerwatywy).

Dziękuje bardzo za odpowiedź :)

zweryfikowana
Posty: 60
Ostrzeżenia: 3/5

Możliwa ciąża?

27 cze 2016 - 18:54:12

Jakis mały % jest zawsze, ale raczej nie masz się czym martwić , powinno być wszystko ok. Polecałabym się tym nie stresować, ponieważ stres powoduje że okres może się spóźnić i będziesz się niepotrzebnie martwiła. Zawsze za kilka dni można zrobić test :)

Możliwa ciąża?

27 cze 2016 - 19:00:30

Cytat
Alosza
Jakis mały % jest zawsze, ale raczej nie masz się czym martwić , powinno być wszystko ok. Polecałabym się tym nie stresować, ponieważ stres powoduje że okres może się spóźnić i będziesz się niepotrzebnie martwiła. Zawsze za kilka dni można zrobić test :)

Również dziękuję :*

Możliwa ciąża?

27 cze 2016 - 19:11:24

jeszcze możesz kupić tabletkę po dla świętego spokoju

Możliwa ciąża?

27 cze 2016 - 19:12:30

Cytat
Alosza
Jakis mały % jest zawsze, ale raczej nie masz się czym martwić , powinno być wszystko ok. Polecałabym się tym nie stresować, ponieważ stres powoduje że okres może się spóźnić i będziesz się niepotrzebnie martwiła. Zawsze za kilka dni można zrobić test :)


Za kilka dni test?
Wolne żarty...
Jeśli pierwszy dzień cyklu był 21 czerwca to teraz jest ledwo 7 dzień cyklu, a dwa dni po stosunku. Żaden test nie wykryje ewentualnej ciąży na tym etapie, bo nie ma jeszcze czego wykryć.
Testy z krwi (beta hcg) są wiarygodne około 8-10 dnia od zapłodnienia, do zapłodnienia może dojść kilka dni po stosunku. Ja bym proponowała wstrzymać się do dnia spodziewanej miesiączki.
Ale tak czy inaczej, ryzyko naprawdę niewielkie.

zweryfikowana
Posty: 60
Ostrzeżenia: 3/5

Możliwa ciąża?

27 cze 2016 - 19:17:00

Nie bądźmy drobiazgowi pisząc "zrób test" chodzi mi o to że jeśli będzie chciała i się stresowała spokojnie może zrobić test ( np za 2 tygodnie) - po co się czepiać?
Zły humor i nie masz kogo pouczać?

Możliwa ciąża?

27 cze 2016 - 19:18:27

Cytat
justangel
Cytat
Alosza
Jakis mały % jest zawsze, ale raczej nie masz się czym martwić , powinno być wszystko ok. Polecałabym się tym nie stresować, ponieważ stres powoduje że okres może się spóźnić i będziesz się niepotrzebnie martwiła. Zawsze za kilka dni można zrobić test :)


Za kilka dni test?
Wolne żarty...
Jeśli pierwszy dzień cyklu był 21 czerwca to teraz jest ledwo 7 dzień cyklu, a dwa dni po stosunku. Żaden test nie wykryje ewentualnej ciąży na tym etapie, bo nie ma jeszcze czego wykryć.
Testy z krwi (beta hcg) są wiarygodne około 8-10 dnia od zapłodnienia, do zapłodnienia może dojść kilka dni po stosunku. Ja bym proponowała wstrzymać się do dnia spodziewanej miesiączki.
Ale tak czy inaczej, ryzyko naprawdę niewielkie.

Również dziękuje :)

Możliwa ciąża?

27 cze 2016 - 19:25:54

Cytat
Alosza
Nie bądźmy drobiazgowi pisząc "zrób test" chodzi mi o to że jeśli będzie chciała i się stresowała spokojnie może zrobić test ( np za 2 tygodnie) - po co się czepiać?
Zły humor i nie masz kogo pouczać?

Jeśli piszesz, ze za kilka dni autorka może zrobić test to wybacz, ale wprowadzasz ją w błąd. Kilka dni to nie dwa tygodnie. Za kilka dni test nie będzie jeszcze wiarygodny.
Tak więc nie ja się czepiam, ale Ty piszesz rzeczy niezgodne z prawdą i tyle w temacie. Ale rozumiem, że lepiej napisać na odczepnego głupi komentarz na temat czyjegoś złego humoru niż przyznać się do błędu?

zweryfikowana
Posty: 60
Ostrzeżenia: 3/5

Możliwa ciąża?

27 cze 2016 - 19:35:28

Napisałam odpowiedź osobie która się o nią pytała z dobrego serca - bo marne są szanse na to żeby zaraz dzień po okresie mogła zajść w ciążę, dla samej siebie może zrobić test ( uważam że każdy kto takowego używa czyta instrukcję, a są aktualnie rożne testy) To ty napisałaś złośliwie w odpowiedzi na mój post z widoczną ironią : "...Wolne żarty... " - dlatego napisałam że zachowałaś się złośliwie, a teraz wybacz za stara jestem na głupie potyczki słowne i proponuje więcej uśmiechu i mniej zawiści :) pozdrawiam.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

CIĄŻA - PORONIENIE Z WINY GINEKOLOGA