Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Bóle nóg a antykoncepcja

13 kwi 2016 - 10:56:08

Moje drogie, zazwyczaj o takich rzeczach nie piszę na forum ale trwa już to kilka dobrych dni i chętnie się dowiem czy któraś z Was miała podobnie.
Od ponad roku biorę tabletki Mercilon. I prawie zawsze przed tym jak dostanę okres mam okropne bóle nóg. Gdy nie brałam tabletek także się to zdarzało. Ale tym razem jest to na tyle nasilone, że już nie wyrabiam, pierwsze dwie noce nie mogłam spać (pewnie bardziej z nerwów). Zawsze bóle trwały ok. 2-3 dni i ustępowały. W tej chwili są od soboty i mam wrażenie, ze jest tylko gorzej. Jutro powinnam dostać krwawienie, mam nadzieję, że wtedy ból odpuści.
Nie mam żadnych innych objawów typu: opuchnięcie nóg, plamy ect. Tylko sam ból. Wizyta u ginekologa dopiero 30 maja.

Bóle nóg a antykoncepcja

13 kwi 2016 - 11:02:18

natychmiast odstawić tabletki!
zmienić na inne. bóle nóg to nic innego jak problemy z krzepnięciem krwi. może dojść do zatoru i umrzesz. to nie są żarty. miałam to samo przy tabletkach. natychmiast do ginekologa po skierowania na badania na krzepnięcie krwi i próby wątrobowe.
do 30 maja bym nie czekała tylko poszła do innego ginekologa.

Bóle nóg a antykoncepcja

14 kwi 2016 - 12:54:57

zgłoś lekarzowi niech zbadają krzepliwość, nie ma żartów z takimi sprawami.

Bóle nóg a antykoncepcja

15 kwi 2016 - 08:45:52

Lekarz u którego byłam jest chyba debilem. Najpierw powiedział, że on nie wie czemu się tak dzieje i że dlaczego to powiązuje z tabletkami przy miesiączką. Mam odstawić tabsy na miesiąc i zobaczyć jak będzie. Nogi bolą mnie nadal. Także po niedzieli wybiorę się do lekarza rodzinnego bo z idiotą nie ma co rozmawiać. Tylko mnie zdenerwowal. Prowadzę tez dosć intensywny tryb zycia i mogę mieć chwilowe osłabienie/przemęczenie.

Bóle nóg a antykoncepcja

15 kwi 2016 - 09:54:09

Ja miałam to samo na tabl anty .
Odstawiłam zmieniłam na inne pigułki (pierw jednoskładnikowe , potem dwu)
Było to samo- bóle nóg , obrzęki łydek ,i powychodziły mi żyły an nogach tak jakby skóra stała się przezroczysta mimo opalenizny) .
Ostawiłam- zmieniłam na plastry- to samo .

Zrezygnowałam z hormonów . Dziś wiem,że była to dobra decyzja .
Dla mnie idealnym rozwiązaniem stała się wkładka niehormonalna - czuję się rewelacyjnie , nic mi nie dolega , nie puchnę , nogi nie bolą.
Jestem już mamą więc decyzja jest jak najbardziej słuszna . Choć teraz istnieją wkładki niehormonalne już dla dziewczyn ,które nie rodziły .

Dla mnie idealne rozwiązanie :)

Powinnaś odstawić tabletki- nie wszystkim służą a konsekwencje zatoru są katastrofalne .Nie wszystkim służą tabletki .

Pozdrawiam.

Bóle nóg a antykoncepcja

15 kwi 2016 - 10:42:37

Pierwszy raz o tym slysze i jedrem w szoku ze lekarz taki nieswiadomy zaniedbania ze swojej strony. Szok!!! Oby bole Ci minely bo krzepliwosc to moze byc spory problem. Pozdrawiam trzymaj sie :)

Bóle nóg a antykoncepcja

18 kwi 2016 - 12:42:36

Dokładnie nie wszystkim służą tabletki, możesz je zamienić na plastry z małą ilością hormonów to przynajmniej skutków ubocznych unikniesz.

Bóle nóg a antykoncepcja

24 paź 2016 - 21:30:04

hmm może zatrzymują wodę i tak boleśnie to odczuwasz w nogach? ja miałam takie przypadki, no ale to nie jest nic normalnego :( miałam też problemy z wątrobą i w końcu zdecydowałąm się na zmianę antykoncepcji na wkładkę levosert. trochę nie ma z tym żartów, w końcu chodzi głównie o samopoczucie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

HSG BADANIE