Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Hej. Mam w maju umówioną operację na torbiel na lewym jajniku.

Ile czasu dochodzi się po takiej operacji do siebie?? Czy po operacji strasznie boli brzuch/podbrzusze?? Ile czasu leży się w szpitalu?? Czy wypuszczają odrazu do domu?

Ja jestem po takiej operacji.

Cytat
KwiatLotosu26
Hej. Mam w maju umówioną operację na torbiel na lewym jajniku.

Ile czasu dochodzi się po takiej operacji do siebie?? Czy po operacji strasznie boli brzuch/podbrzusze?? Ile czasu leży się w szpitalu?? Czy wypuszczają odrazu do domu?
Powiedzieli ci jak będziesz miała robione?Czy cięcie czy laparoskopowo?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-10 11:41 przez filipekkrol.

Ginekolog twierdził że to operacja jakoś przez pępek aby nie robić blizn.

W 2007 roku miałam usoniecie macicy wraz z szyjką z powodu raka.Zostawili przydatki ,czyli jajniki ze wszystkim.W 2014 roku okazało się ze jest torbiel na jajniku która się nie wchłonęła mało tego jest krwista.Operowali mnie poprzez cięcie ,narkoza ,jednak usoneli cały przydatek prawy.Gdyz torbiel była ba duza itd.Tną od pępka az po samą wiesz co:) Ciecie w dól szyte jednym szwem.Pobyt w szpitalu 5 dni ,ból poczatkow nieodczuwalny z powodu lekow przeciwbólowych .Po wyjściu ze szptala ból znikomu.W drugi dzień po operacj drabinka rehabilitantka i trzeba się dzwigac wstać i robic powoli pierwsze kroki.
Jeśli będziesz miała laparoskopowo to wyjdziesz ze szptala chyba na drugi dzień bądź w ten sam.Ból nieduzy do przezycia.Ale gdy robią cięcie to jest dokładniej niż laparoskopowo.

Cytat
KwiatLotosu26
Ginekolog twierdził że to operacja jakoś przez pępek aby nie robić blizn.
Czyli laparoskopowo ,na drugi dzień wyjdziesz ze szpitala .

Nic sie nie boj ciecia nie bdziesz miała do zabiegu będziesz przygotowana znieczuleniem ,będziesz taka obojetna ospała nic nie będziesz czuła, pamiętała.Jednak nie jest to narkoza ogolna tylko znieczulenie częściowe.Ale nic nie czuc nie będziesz tego pamiętać w ogole.Ja niestety ma duże blizny ale ja jestem już stara baba wiec mi nie zależy już:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-10 11:50 przez filipekkrol.

Mój ginekolog twierdzi ze całościowa nakoze mi poda chyba bardziej sie boje tej narkozy ze po prostu bedzie za slaba i bede czula lub za mocna i sie nie wybudze

Cześć kochana! Ja również mam zdiagnozowaną torbielowatość jajników. Pierwszy raz pojawił się właśnie na lewym jajniku miał 6 cm i dostałam tabletki hormonalne i miał sam zniknąć i tak się stało ale co miesiąc się odnawia i na razie biorę anty i lekarz nie kieruje mnie na operacje ale powiedział że jak tak dalej będzie to będzie trzeba zacząć robić coś z tym... Sama nie wiem czy to dobre odwlekanie tak tego, może powinnam zmienić ginekologa...

laparoskopia ja miałam, usuwany jeden , wyszłam do domu po nie całym tygodniu . zdjęcie szwów z pępka miałam po dwóch tygodniach , zaraz po zabiegu na intensywną tam leżałam cały dzień z drenem w brzuchu , i workiem na mocz po dwóch dniach mi zdjęli i wypisali do domu , brzuch miałam wielki bo jest tam gaz , więc załóz jakąś spódniczkę bo się nie dopniesz. ogólnie wszystko okey .kontrola po mc.

Cytat
KwiatLotosu26
Mój ginekolog twierdzi ze całościowa nakoze mi poda chyba bardziej sie boje tej narkozy ze po prostu bedzie za slaba i bede czula lub za mocna i sie nie wybudze
No daj spokoj nic sie nie stanie :) Nic nie będzie za słabe :) To są specjaliści oni wiedzą co mają robić.Po narkozie dłużej się leży w szpitalu.

Też miałam torbielkę, ale znikła przy kolejnym cyklu. Ginekolog mi mówiła, że leczy się to hormonalnie, a jak nie chce zejść to dopiero wtedy operacja.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Którkie miesiączki, tycie...Co się dzieje?