Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 7
Ostrzeżenia: 1/5

Antykoncepcja

15 lip 2017 - 21:06:27

ja zaś biorę pigułki Vines, również jestem zadowolona, bark skutków ubocznych i tez mała ilość hormonów :)

Antykoncepcja

28 sie 2017 - 18:05:03

Większość pigułek nowych generacji zawiera ich śladową ilość. Teraz to norma. :)

niezweryfikowana
Posty: 10
Ostrzeżenia: 3/5

Antykoncepcja

17 wrz 2017 - 10:59:49

bo o tych skutkach ubocznych zczelo sie mówić w sumie kompletnie bezpodstawnie. owszem - pojawia sie jesli sa zle dobrane, ale dziewczyny o tym zazwyczaj nie wiedza i to lekcewaxa twierdzac ze to norm przy tabsach. a w takiej sytuacji trzeba zwyczajnie lekarzowi powiedziec co sie dzieje, aby zmienil tabletki. ja mialam kilka razy taka sytuacje, dlatego ostatecznie zdecydowalam sie na wkładkę levosert ktora dziala domacicznie, wiec problem ingerencji w oragnizm kompletnie z glowy

Antykoncepcja

16 paź 2017 - 23:42:25

jeśli ginekolog dobrze dobierze tabletki to nie bedzie skutków ubocznych. ale jeśli boisz się to mysle że plastry beda lepszym rozwiazaniem. jednak ja wolalabym używać np i tabletek i prezerwatywy. bo te metody nie są skuteczne w 100%

Antykoncepcja

17 paź 2017 - 01:28:32

Zdecydowanie polecam plastry. Pierwsza zaleta - nie musisz pamiętac o wzięciu tabletki, brak ryzyka że zapomnisz i wtedy będzie problem.
Druga to taka, że nie obciąża wątroby.
Trzecia - wygoda, przyklejasz raz i z głowy.
Minus to cena, plastry są droższe.
Poza tym nie widze żadnych więcej wad. Nie bój się, że plaster się odklei, jest bardzo trwały i dobrze się trzyma, no i dyskretny.
Ja polecam plastry w każdym razie :)

Antykoncepcja

17 paź 2017 - 09:10:39

jedyna skuteczna w 100% antykoncepcja to wstrzemięźliwość seksualna :D

Antykoncepcja

17 paź 2017 - 11:58:03

aniacichowiec dokładnie :D Jeśli chodzi o mnie to najlepsza metoda - tabletki :) Oczywiście o skutkach ubocznych tabletek antykoncepcyjnych też jest mowa ale mi się jeszcze nic nie przytrafiło :) Radze poczytać i się zastanowić czy faktycznie chce się je brać, czy może coś innego :) Ale "wstrzemięźliwość" i tak wygrywa :D

Antykoncepcja

18 gru 2017 - 13:15:46

Hej, zastanawiam się czy żeby te plastry były skuteczne w 100% to czy trzeba najpierw skonsultować z lekarzem (i przechodzić przez jakieś badania) żeby się dowiedzieć który najbardziej pasuje do danej osoby?

Też fajnie by było się dowiedzieć czy spirala antykoncepcyjna można wykorzystać razem z plastrami, czy bez sensu? jak wygląda ogólnie procedura?...a jeśli mam mieć kontakt płciowy to kiedy najlepiej po stosowaniu któraś z tych metod? :D

zweryfikowana
Posty: 156
Ostrzeżenia: 2/5

Antykoncepcja

25 gru 2017 - 11:52:53

Teoretycznie badania powinny być zawsze robione ale wiesz jak jest, zależy na jakiego lekarza trafisz. Ja mam vines i miałam robioną pełną morfologię i badanie czy jestem zagrożona zakrzepicą(zapomniałam jak to badanie się nazywa), powinnam pewnie mieć też zbadany poziom hormonów bo zanim zaczełam antykoncepcję miałam nieregularne miesiączki ale tego mi lekarz nie zlecił, stwierdził że się to tabletkami wyreguluje, tak rzeczywiście jest ale po odstawieniu pewnie znowu będą nieregularne

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

tabletki antykoncepcyjne